Jeszcze przez najbliższe trzy miesiące Szpital przy ul. Karowej będzie się rozbudowywał i modernizował, jednak nie wpłynie to na normalną pracę lecznicy: Szpital dalej przyjmuje pacjentki do porodu, do operacji, a także do leczenia we wszystkich oddziałach stacjonarnych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze przez  trzy miesiące będą trudne zarówno dla Państwa jak i dla nas, pracowników Szpitala.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, dołożymy wszelkich starań, aby rozbudowa Szpitala nie wpłynęła na jakość naszych usług, a Państwo byli zadowoleni.

Celem zmian jest dostosowanie warunków udzielania świadczeń do obowiązujących wymogów, zwiększenie liczby łóżek, poprawa bezpieczeństwa i komfortu pobytu pacjentów i pracy personelu. Przybędzie ponad 1700 mkw nowej powierzchni użytkowej, co zwiększy metraż Szpitala o około 30%. Ponad 1/3 dotychczasowej powierzchni Szpitala będzie przebudowana. Już powstało nowe skrzydło szpitala od ul. Dobrej, gdzie mieszczą się nowoczesne Oddziały Mikroinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej, Onkologii Ginekologicznej, a także Patologii Ciąży. Na parter wróciła Specjalistyczna Poliklinika, a na poziomie -1 zostały umieszczone nowoczesne, spełniające najnowsze przepisy i regulacje unijne Centralna Apteka z pracownią przygotowywania leków cytostatycznych i żywienia pozajelitowego.

Zmienił się również wygląd reprezentacyjnego wejścia do Szpitala. Izba Przyjęć już zyskała przestronny szklany pawilon z wygodną poczekalnią. Zabudowany zostanie jeden z zewnętrznych dziedzińców Szpitala, dzięki czemu zwiększy się powierzchnia Bloku Operacyjnego i Oddziału Patologii Noworodka.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 powstał w 1912 r. Na terenie lecznicy działają obecnie trzy Kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: II Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Endokrynologii Ginekologicznej oraz Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.