Cztery warszawskie szpitale: Szpital Kliniczny WUM im. ks. Anny Mazowieckiej, Centrum Medyczne „Żelazna”, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny CMKP im. prof. W. Orłowskiego, Szpital Dziecięcy im. prof. Jana Bogdanowicza oraz Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie przekażą sprzęt do szpitali neonatologicznych i pediatrycznych na Ukrainie. To charytatywna akcja zorganizowana przez Children’s Medical Care Foundation z Los Angeles (CMCF), której prezydentem jest Pan Bjoern Martinoff. Darowizna dotyczy sprawnego i wysokiej jakości sprzętu, który w wyniku wymiany nie był już wykorzystywany w polskich szpitalach. To m.in. inkubatory, pompy infuzyjne, respiratory, monitory i ortopedyczne łóżka dziecięce. Transport wyjedzie na Ukrainę w najbliższy czwartek – 28 maja br, a jego sponsorem jest CMCF.

Prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka wystosowała apel dotyczący przekazania sprzętu. Odpowiedzieli na niego dyrektorzy 5 szpitali, dla których przygotowanie niezbędnej do transportu dokumentacji to wielomiesięczne logistyczne działanie, które pochłonęło wiele wysiłku i ich cennego czasu. Największą liczbę sprzętu pediatrycznego przygotował Szpital Dziecięcy im. prof. Jana Bogdanowicza i Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej. Ze Szpitala Dziecięcego zostaną przekazane łóżka dziecięce, w tym ortopedyczne, pompy infuzyjne i 3 aparaty do znieczulenia. Ze Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej na Ukrainę pojedzie 11 wysokiej klasy respiratorów, inkubatory i monitory.

Przekazanie sprawnego sprzętu jest możliwe dzięki corocznej akcja Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, która daje szanse jakie na odnawianie sprzętu w polskich pediatrycznych i neonatologicznych placówkach. Wymiana sprzętu była możliwa również dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu w 2017 roku przez Ministerstwo Zdrowia neonatologicznym oddziałam najwyższego III stopnia referencyjności, a także przychylności organów założycielskich szpitali-darczyńców. Zarząd CMCF i koordynatorzy Polski i Ukrainy serdecznie dziękują za ten dar serca i bezinteresowną pomoc dla noworodków i dzieci naszych najbliższych sąsiadów. Wszystkie Dzieci są Nasze.

sprzetzbanerkiem2

20200528 092339