17 listopada 2015 r. po raz piąty na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wcześniaka.
Budynek Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w tym dniu został podświetlony na fioletowo, jak wiele charakterystycznych budynków użyteczności publicznej w kilkudziesięciu krajach świata, w tym również w Polsce. Smboliczne w tym dniu są sznurki ze skarpetkami dla noworodków. Co dziesiąta skarpetka jest bardzo mała - co dziesiąty noworodek na świecie rodzi się przed czasem.

sdw2015 6

Widok Szpitala Klinicznego ks. Anny Mazowieckiej od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego w dniu 17 listopada 2015 r.

sdw2015 2

W Światowym Dniu Wcześniaka podświetlony został również Most Śląsko-Dąbrowski.

sdw2015 4

Widok od strony Wisły.

sdw2015 5

W tym roku podświetliliśmy również nową część Szpitala od strony ul. Dobrej.

Celem Światowego Dnia Wcześniaka jest zwiększanie świadomości porodów przedwczesnych i problemów, z którymi zmagają się wcześniaki i ich rodzice. To również doskonała okazja do dyskusji na temat powodów wcześniactwa i rozwiązań, które mogłyby im zapobiegać oraz możliwości opieki i stymulacji rozwoju wcześniaków, a także profilaktycznej edukacji rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej jest jednym z największych ośrodków leczenia wcześniaków w Polsce – rocznie przedwcześnie na świat przychodzi tu około 360 noworodków. Dzieci te wymagają wysokospecjalistycznego leczenia i wielomiesięcznych pobytów w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka oraz Oddziale Patologii Noworodka.

Dziękujemy Koalicji dla Wcześniaka za pomoc w realizacji obchodów Światowego Dnia Wcześniaka na Karowej. Oświetlenie zrealizowała współpracująca z nami od lat firma LUTMAXX.