Odwiedziły nas Mikołaje i Renifer z "Kwiatu Kobiecości" - Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Pacjentki Oddziału Onkologii Ginekologicznej otrzymały prezenty, a co najważniejsze - zastrzyk pozytywnej energii od zastępu wesołych przybyszy w czerwonych strojach.

mikolaj 2015 4

Akcja "Kwiatu Kobiecości" odbyła się w ramach kampanii społecznej "Piękna bo zdrowa", prowadzonej wspólnie z magazynem Glamour. Celem kampanii jest budowa świadomości i edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia raka szyjki macicy, którego śmiertelność wśród kobiet w Polsce jest najwyższa w całej Europie. Każdego roku prawie 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, wiele z nich umiera.

mikolaj 2015 3

Mikołaje i Renifer z "Kwiatu Kobiecości" z personelem Oddziału Onkologii i Mikroinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej oraz  z dyrektorką Szpitala Ewą Piotrowską.

Ogólnopolska kampania społeczna "Piękna bo zdrowa" stawia sobie za cel zmianę podejścia Polek do profilaktyki, uświadamiając kobietom, że istotą piękna jest zdrowie, o które - tak jak w przypadku pielęgnacji urody - muszą zadbać same kobiety. Celem kampanii prowadzonej przez "Kwiat Kobiecości" jest budowa świadomości potrzeby szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV - Human Papilloma Virus) oraz badań kontrolnych w kierunku innych nowotworów narządu rodnego, w tym przede wszystkim raka jajnika.