Szpital przy ul. Karowej bierze udział w programie „Innowacyjne usprawnienie skriningu raka piersi: program szkoleniowo – edukacyjny dla osób z niepełnosprawnością wzrokową”.

Celem programu, którego inicjatorem i twórcą jest Fundacja Centrum Innowacji Rozwoju, a partnerami Warszawski Uniwersytet Medyczny i Instytut Rynku Elektronicznego, jest umożliwienie nabycia nowych umiejętności zawodowych w zakresie mammodiagnostyki dla osób niedowidzących i niewidzących.

Udział Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej polega na umożliwieniu uczestnikom programu wzięcia udziału w badaniu palpacyjnym piersi pacjentek w Poradni Chorób Piersi przyszpitalnej Specjalistycznej Polikliniki. Badanie odbywa się pod opieką doświadczonych lekarzy: dr Małgorzaty Pękali oraz dr hab. med. Ewy Romejko-Wolniewicz z II Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ten sposób współpracujące instytucje mają możliwość współuczestniczyć w wypracowaniu nowych standardów, zmierzających bezpośrednio do poprawy prewencji w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet.

Projekt współfinansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Innowacje Społeczne.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.fundacjacentrum.pl