Preloader

Ładowanie...

Przedstawicielki Studenckiego Koła Naukowego przy II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii gościły w przedszkolu nr 370 przy ul. Umińskiego  w Warszawie, gdzie spotkały się z przedszkolakami i przedszkolankami. O czym rozmawiały z dziećmi, a o czym z dorosłymi?

Kto jadł jajko?  Na to pytanie odpowiedziały twiedząco prawie wszystkie dzieci obecne na spotkaniu z "ciociami" w białych kitlach. Kto lubi żółtko, a kto białko, kto lubi jajko na twardo, a kto omlet, może ktoś jadł kogiel-mogiel, a może jajko w koszulce - takie pytania wywoływały ogólny entuzjazm przedszkolaków, bo przeciez każdy wie, co to jest jajko i każdy je jadł. Jednak na  pytania o witaminy zawarte w jajku i dlaczego warto je jeść - na te pytania musiały odpowiedzieć studentki i ich opiekunka - lekarz Agnieszka Dobrowolska-Redo.

 ks1

ks2

Podczas spotkania z przedszkolankami studentki odpowiadały na pytanie "Co czyni nas szczęśliwymi?"  Był to wstęp do ważnego i dotyczącego każdej kobiety problemu profilaktyki chorób kobiecych - raka szyjki macicy i nowotworu piersi. Do przedszkolanek SKN przyjechało z fantomami piersi i krocza - można było nauczyć się samobadania piersi oraz zobaczyć na czym polega pobranie cytologii i jakie ma znaczenie w zapobieganiu nowotworu szyjki macicy. Wszystkie badania można było spróbować wykonac samemu.

ks3

ks4

ks5

ks6

ks7

ks8

ks9

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.