Zakończyliśmy rozbudowę i modernizację szpitala. 16 czerwca 2016 odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku III, ostatniego etapu budowy. Z tej okazji gościliśmy w naszych murach Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz Jego Magnificencję, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marka Krawczyka.

MG 7387

Jego Magnificencja prof. Marek Krawczyk, Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Prace budowlane trwały prawie 1000 dni.Osiągnęliśmy główny cel, jakim było dostosowanie warunków udzielania świadczeń do obowiązujących wymogów, zwiększenie liczby łóżek, poprawa bezpieczeństwa i komfortu pobytu pacjentów i pracy personelu. Przybyło ponad 1700 mkw nowej powierzchni użytkowej, co zwiększyło metraż Szpitala o około 30%. Ponad 1/3 dotychczasowej powierzchni Szpitala została przebudowana. O 58 zwiększyła się liczba łóżek.

MG 7403

MG 7473

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Katarzyna Głowala, była Kierownik Klinik II Kliniki Położnictwa i Ginekologii prof. Jadwiga Kuczyńska-Sicińska, Jego Magnificencja  prof. Marek Krawczyk oraz Ewa Piotrowska - Dyrektor Szpitala.

MG 7501

Poświęcenia nowych pomieszczeń Szpitala dokonał ks. Bohdan Bartołd z Archikatedy św. Jana.

Prace budowlane ostatniego etapu odbywały się w historycznym, powstałym w 1912 r. budynku Szpitala od Wybrzeża Kościuszkowskiego. Powierzchnię modernizowanych oddziałów i pracowni powiększono dzięki zabudowie północnego dziedzińca Szpitala. Tym samym powiększyła się powierzchnia Oddziału Patologii Noworodka i przybyło 10 dodatkowych łóżek.

MG 7135

Nowa część Oddziału Patologii Noworodka

nowor 01

Zmienił się Blok Operacyjny – powstały dodatkowe pomieszczenia, które ułatwią przygotowanie pacjentki do operacji. Obok Bloku Operacyjnego powstała zupełnie nowa Sala Nadzoru Poznieczuleniowego, w której zostaną umieszczone pacjentki po opuszczeniu Sali Operacyjnej.

MG 7540

MG 7112

MG 7102

Sala Nadzoru Poznieczuleniowego.

Na parterze powstały nowoczesne pomieszczenia dla Zespołu Laboratoriów Medycznych.

MG 7097

Nowe pomieszczenia Zespołu Laboratoriów Medycznych.

Powstało nowe skrzydło Szpitala od ul. Dobrej, gdzie mieszczą się nowoczesne Oddziały Mikroinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej, Onkologii Ginekologicznej oraz Patologii Ciąży.

MG 7162

Sale dla pacjentek w nowym budynku od ul. Dobrej.

Na parterze znajduje się Specjalistyczna Poliklinika, a na poziomie -1 została umieszczona nowoczesna, spełniająca najnowsze przepisy i regulacje unijne Centralna Apteka z Pracownią Przygotowywania Leków Cytostatycznych i Pracownią Żywienia Pozajelitowego.

MG 7174

MG 7186

Zmienił się również wygląd reprezentacyjnego wejścia do Szpitala.

MG 7219

Izba Przyjęć już zyskała przestronny szklany pawilon z wygodną poczekalnią.

MG 7080