Preloader

Ładowanie...

Nowy sterylizator niskotemperaturowy został zakupiony do szpitalnej Centralnej Sterylizatorni.

 

steryl01Metoda sterylizacji niskotemperaturowej jest bardzo skuteczna i sprawdza się w przypadku narzędzi elektrochirurgicznych, części aparatów do sztucznego oddychania, kamer i endoskopów, różnych narzędzi stosowanych m.in. w leczeniu najmłodszych i najbardziej chorych dzieci w Oddziałach Intensywnej Terapii oraz Patologii Noworodka.

W naszych oddziałach szpitalnych codziennie przeprowadza się wiele wysokospecjalistycznych zabiegów, wymagających użycia sterylnych narzędzi i sprzętu.

Nasz szpital wdrożył szczególnie surowe wymogi dotyczące kontroli zakażeń. Składają się na to m.in.: codzienne badanie stanu epidemiologicznego szpitala, procedury stosowania antybiotyków, monitorowania drobnoustrojów opornych na antybiotyki czy zasady zachowania czystości przez personel.

Szczególnie narażone na szkodliwe działanie drobnoustrojów są wcześniaki ze skrajnie niską masą urodzeniową, zwłaszcza poniżej 1000 g. W naszym szpitalu działa Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, gdzie leczone są dzieci przedwcześnie urodzone oraz chore, wymagające wysokospecjalistycznego sprzętu. Niewłaściwe wyjałowienie delikatnego sprzętu stosowanego w terapii wcześniaków zmniejsza ich szanse na przeżycie. Nowy sterylizator zapewnia odpowiedni stopień czystości sprzętu.

Całkowity koszt nowego aparatu wyniósł 290 520,00 zł, z czego 14 500,00 zł to dofinansowanie z PZU w ramach umowy prewencyjnej.

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.