IMG 8379 2

Profesor Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka - kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka WUM w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej, prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego przekazała w darze ukraińskim neonatologom Monografię 28 Standardów Neonatologicznych z pełnią praw autorskich.

Uroczyste przekazanie Standardów na ręce Tatiany Znamienskiej – prezesa Ukraińskiego Towarzystwa Neonatologów odbyło się w Kijowie podczas międzynarodowej konferencji „Standartizations of perinatal care prematurely born children in the Ukraine. Archievements and Prospects” 29-30 września 2016 r. W uroczystości wzięły udział władze Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, ukraiński Rzecznik Praw Dziecka oraz przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia oraz Ambasady RP w Kijowie.