Nasi najmłodsi pacjenci oraz ich rodzice dostali w darze fotel do kangurowania. Świętym Mikołajem została marka Pharmaceris Emotopic, a fotel znalazł swoja lokalizację w Oddziale Patologii Noworodka. Jako pierwsi fotel wypróbowały bliźnięta Zosia i Staś ze swoją mamą.

9133Kangurowanie, czyli trzymanie noworodków skóra do skóry na nagiej klatce piersiowej rodzica ma niezwykle istotny wpływ na zdrowie dzieci, zwłaszcza tych urodzonych przedwcześnie. Taki kontakt stymuluje produkcję mleka u mamy, dziecko kolonizuje się florą bakteryjną skóry matki czy ojca. Kangurowanie jest ważne również dla rodziców, którzy zyskują większość pewność siebie w kontakcie z dzieckiem, co sprawia, że w przyszłości mama i tata lepiej sobie radzą z opieką nad dzieckiem, mają z nim lepiej rozwinięty kontakt emocjonalny.

Specjalnie skonstruowane, a więc wygodne fotele do kangurowania pozwalają z większym komfortem przytulać dziecko przez długi czas. Marka Pharmaceris EMOTOPIC w ramach ogólnopolskiej akcji „Blisko z Tobą chcę być” wyposaża szpitale w fotele do kangurowania i leżanki dla rodziców chorych dzieci. Do tej pory zakupiono już 10 foteli do kangurowania i 20 leżanek, które do końca tego roku staną w 11 lokalizacjach w Polsce.

Do tej pory EMOstrefy powstały m.in. w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu.

W przekazaniu fotela wzięły udział: Magdalena Pawłowska – liderka ogólnopolskiej akcji „Blisko z Tobą chcę być”, Martyna Piotrowska - przedstawicielka medyczna marki Pharmaceris EMOTOPIC, Judyta Ozimkowska - koordynatorka akcji "Blisko z Tobą chcę być", Ewa Piotrowska – dyrektor Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej, prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka – kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka,  Jadwiga Wierzbowska - Położna Oddziałowa Oddziału Patologii Noworodka oraz personel Oddziału.

MG 9100

MG 9163