17 listopada 2017 r. po raz siódmy na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wcześniaka.

www sdw 2017 7

Budynek Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w tym dniu został podświetlony na fioletowo, jak wiele charakterystycznych budynków użyteczności publicznej w kilkudziesięciu krajach świata, w tym również w Polsce. Smboliczne w tym dniu są sznurki ze skarpetkami dla noworodków. Co dziesiąta skarpetka jest bardzo mała, ponieważ co dziesiąty noworodek na świecie rodzi się przed czasem.

www sdw 2017 2

Zapraszamy na wystawę "Wcześniaki Niejedynaki", która opowiada o rodzinach, w których jedno z rodzeństwa jest wcześniakiem, a drugie, młodsze, jest dzieckiem urodzonym o czasie. Wystawę przygotowała Koalicja dla Wcześniaka, której szpital jest członkiem.

www sdw 2017 5

Wszystkie wcześniaki i ich rodzice otrzymali w tym dniu prezenty niespodzianki od firmy Procter&Gamble. Firma, producent pieluszek Pampers, rozpoczęła akcję przekazywania do oddziałów ratujących przedwcześnie urodzone noworodki pieluszki o bardzo małych rozmiarach, dopasowane do maluchów o masie ciała nawet poniżej 800 g.

www sdw 2017 10

www sdw 2017 12

www sdw 2017 6

Do aktywnych obchodów święta przyłączyły się również mamy - chętnie udzilały wywiadów, a jednak z nich, mama przedwcześnie urodzonej Kai wykonała dla każdego wcześniaka pomponik.

www sdw 2017 13

www sdw 2017 14

Dziękujemy również Koalicji dla Wcześniaka za pomoc w realizacji podświetlenia szpitala na fioletowo.