16 stycznia 2018 r. naszym gościem była Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas wizyty Pierwsza Dama RP spotkała się z pacjentkami przebywającymi w oddziałach szpitala i ich nowo narodzonymi dziećmi, miała możliwość rozmawiania z personelem. Szczególną uwagę poświęciła noworodkom przedwcześnie urodzonym i ich rodzicom.

Wizyta była możliwością nie tylko spotkania się z pacjentkami i personelem – przy okazji rozmów i zapoznawania się z działalnością szpitala pokazaliśmy Pani Prezydentowej nowe inwestycje budowlane, zrealizowane w ostatnich kilku latach. Takim oddziałem jest m.in. Oddział Patologii Ciąży, który mieści się w zbudowanym od podstaw dwa lata temu budynku przy ul. Dobrej.

00IMG 5166

Pierwsza Dama RP zapoznała się z profilem Oddziału Patologii Ciąży, rozmawiała z prowadzącym oddział prof. Janem Wilczyńskim, poznała historie pacjentek oddziału.

00IMG 5174

Każda z pacjentek mogła zrobić pamiątkowe zdjęcie z Panią Prezydentową.

00IMG 5217

Podczas wizyty w Bloku Porodowym przywitała dopiero co urodzonego malucha. Podczas wizyty pierwszej Damie RP towarzyszyły m.in. Ewa Piotrowska - dyrektor szpitala, prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka - kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

Szczególną uwagę Pierwsza Dama RP poświęciła pacjentom Oddziału Patologii Noworodka oraz Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka. Przyznała, że bardzo cieszy ją widok ojców, którzy z oddaniem zajmują się swoimi dziećmi. Prawie każde z niemowląt otrzymało od Pani Prezydentowej drobny upominek w postaci maskotki.

00IMG 5299

00IMG 5304

00IMG 5430

00IMG 5331

00IMG 5350

00IMG 5409

Jednym z obowiązków wizytujących szpital jest… mycie rąk. Pierwsza Dama RP z powagą odniosła się do tego wymagania i przed wejściem do każdego oddziału starannie myła i dezynfekowała ręce.

00IMG 5376

W Sali Nadzoru Poznieczuleniowego spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem pacjentek, które dopiero były wybudzone po operacji.

00IMG 5485

Wizyta zakończyła się drobny poczęstunkiem, podczas którego Ewa Piotrowska, dyrektor Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej wręczyła Pani Agacie Kornhauser-Dudzie pamiątkowe filiżanki z logo szpitala. Pierwsza Dama RP przekazała na ręce dyrektor szpitala piękny obrazek z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego.

Była to już druga wizyta Pierwszej Damy RP w naszym szpitalu. Po raz pierwszy odwiedziła nas podczas V Pikniku Wcześniaka na Karowej we wrześniu ubiegłego roku.

Zdjęcia: Paweł Kopeć.