Zapraszamy na III edycję Tygodnia Promocji Karmienia Piersią na Karowej  „Dziecko jest tego warte!”

25 MAJA – 1 CZERWCA 2018

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej, popularnie zwanym Szpitalem na Karowej, odbędzie się trzecia edycja Tygodnia Promocji Karmienia Piersią na Karowej pod hasłem „Dziecko jest tego warte!”

Rozbudowany program edukacyjny obejmie swym zasięgiem zarówno te pacjentki, które dopiero co urodziły dziecko, jak i te, które dopiero zamierzają zajść w ciąże lub są w ciąży i chcą dowiedzieć się jak najwięcej o karmieniu piersią.

tpkp2018 cz

O KARMIENIU I NIE TYLKO

Tydzień Promocji Karmienia Piersią rozpocznie się 25 maja 2018 r. w przeddzień Dnia Matki. W oddziałach szpitalnych odbęda się warsztaty karmienia piersią, podczas których pacjentki dowiedzą się dlaczego karmienie piersią jest bardzo ważne dla ich nowo narodzonego dziecka, jak rozpocząć karmienie, o technikach przystawiania do piersi, jak sobie radzić z problemami podczas karmienia piersią, np. w nawale pokarmowym czy bolesności brodawek.  Dla położnic zostały zorganizowane warsztaty "Ćwiczenia fizyczne w połogu".

INAUGURACJA WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ

W poniedziałek 28 maja 2018 r o godz. 10 zostanie otwarta wystawa najpiękniejszych i najbardziej wzruszających zdjęć, na których zostało uwiecznione karmienie piersią. Do konkursu napłynęło bardzo dużo fotografii, trudno było wybrać te, które mają się znaleźć na wystawie. Podczas otwarcia wystawy zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców – kupony podarunkowe do sklepu z artykułami dziecięcymi. Nasi sponsorzy też zdecydowali się wyróżnić niektóre zdjęcia i przyznać swoje właśne nagrody.

PORADNIA LAKTACYJNA BEZPŁATNIE

Przez cały tydzień od 25 maja 2018 r. do 1 czerwca 2018 r. (oprócz soboty, niedzieli i w dniu świątecznym) bezpłatnych porad dla kobiet, które urodziły w naszym szpitalu, będzie udzielała Poradnia Laktacyjna. Należy umówić się telefonicznie, tel.: 22 5966279. Poradnia będzie czynna w godz. 8.00-15.00

WTOREK - DZIEŃ OTWARTY

29 maja 2018 r., we wtorek, zapraszamy wszystkich chętnych z Warszawy i okolic na Dzień Otwarty. Spotkania odbędą się w Sali nr 27 na parterze Szpitala.

Program Dnia Otwartego:

9.00 – 10.30

KARMIENIE PIERSIĄ – WARSZTAT DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE – prowadzą: neonatolog Agata Serwatowska-Bargieł – Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny, położna Agnieszka Muszyńska – Doradca Laktacyjny.

10.45-11.30

ODŻYWIANIE W CZASIE LAKTACJI - prowadzi Monika Zielińska – dietetyk.

11.45-12.45

SZCZEPIENIA - FAKTY I MITY - prowadzi dr Justyna Tymińska, specjalista medycyny rodzinnej, specjalista ds. szczepień.

13.15-14.00

JAK ROZSZERZAĆ DIETĘ MALUCHÓW PO 6 MIESIĄCU ŻYCIA, prowadzą: Monika Zielińska – dietetyk oraz lek. Agata Wójcik-Sęp – Doradca Laktacyjny.

14.15-15.00

MLEKO MAMY DLA WCZEŚNIAKA – warsztat dla wszystkich rodziców noworodków urodzonych przedwcześnie, zwłaszcza tych przebywających w Oddziałach Intensywnej Terapii Noworodka i Patologii Noworodka. Prowadzą: położna Agnieszka Muszyńska – Doradca Laktacyjny, Agnieszka Paderewska – Doradca Laktacyjny.

tpkp2018spons