Już po raz trzeci organizujemy Tydzień Promocji Karmienia Piersią na Karowej „Dziecko jest tego warte!”

W poniedziałek 28 maja 2018 r. po raz trzeci wręczyliśmy nagrody za najwspanialsze (zdaniem naszego jury) zdjęcia przedstawiające mamy karmiące swoje dzieci piersią w konkursie fotograficznym dla wszystkich chętnych.

Przez trzy lata organizacji konkursu otrzymaliśmy już około 300 zdjęć mam karmiących piersią - wzruszających, pięknych, wspaniałych, z poczuciem humoru, zawsze - pełne miłości i oddania dla dziecka. Na naszych zdjęciach są mamy, dla których karmienie piersią przyszło łatwo, ale są też mamy wcześniaków, mamy dzieci chorych, dla których start w karmienie piersią był bardzo trudny, bo musiały podjąć walkę o każdą kroplę mleka - ich determinacja też była nagradzana we wszystkich edycjach konkursu.

tpkp konk3

Konkurs cieszy się dużą popularnością, zdjęcia otrzymujemy z całej Polski, a pierwsza w historii konkursu nagroda została wysłana do Włoch. Od tego roku postanowiliśmy przyznawać również nagrody pozakonkursowe, dlatego w tym roku wręczyliśmy aż szesnaście nagród, łącznie z tymi najważniejszymi.

tpkp konk2

Na zdjęciu od lewej: Anastazja Więckiewicz - Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Ekonomiczno-Finansowych, Robert Jarzębski - Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Lecznictwa, Ewa Piotrowska - Dyrektor Szpitala, Józefa Szczurek-Żelazko - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, położna Agnieszka Muszyńska - Doradca Laktacyjny, prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka - Kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

Inaugurację wystawy zaszczyciła sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko oraz Anna Widarska – dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko podkreśliła wagę, jaką dla zdrowia człowieka ma karmienie pokarmem mamy. Ministerstwo Zdrowia również bierze aktywny udział w Tygodniu Promocji Karmienia Piersią – w całej Polsce szpitale mogły zgłaszać swój akces do akcji i otrzymać promocyjne ubranka dla niemowląt z nadrukiem: „Człowiek karmiony piersią”. Po wręczeniu nagród pani Józefa Szczurek-Żelazko wręczyła ubranka dla niemowląt młodym mamom przebywającym w oddziałach szpitalnych. My rozdawać te ubranka będziemy do 1 czerwca wszystkim naszym pacjentkom w oddziałach położniczych.

tpkp konk5

W tej edycji konkursu ciężko było wybrać te najwspanialsze. Wszystkie nadesłane zdjęcia wzruszały, wywoływały zachwyt, czasami podziw dla odwagi, poczucia dystansu. Poczuliśmy niedosyt i poczucie zawstydzenia, bo cóż to jest, tylko trzy nagrody? Więc postanowiliśmy wręczyć więcej.

tpkp konk7

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podczas inauguracji wystawy fotograficznej w Szpitalu na Karowej.

Jury Konkursu Fotograficznego „Dziecko jest tego warte!” w składzie:

Ewa Piotrowska, Dyrektor Szpitala - Przewodnicząca jury Konkursu;

Robert Jarzębski – zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa;

Marzena Sienicka – zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarek i Położnych;

Prof. Krzysztof Czajkowski - Kierownik II Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii;

Dr Renata Bokiniec – Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka;

Położna Agnieszka Muszyńska – Doradca Laktacyjny;

Położna Magdalena Zając – Doradca Laktacyjny;

Położna Anna Gorsiak - Położna Oddziałowa Oddziału Położnictwa;

Alina Kuźmina - specjalista ds. komunikacji i mediów;

Izabela Przewoźnik – kierownik Dziennego Oddziału Rehabilitacji Niemowląt;

Małgorzata Knaś – Położna Oddziałowa Bloku Porodowego,

Anna Juszczyk – Oddziałowa Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka

I miejsce bezapelacyjnie wygrało zdjęcie, które jest symbolem kobiecego piękna i macierzyństwa w całej okazałości, determinacji i dowodem na to, że żadna praca nie jest przeszkodą dla karmienia piersią – Kalina Piotrowska.

25

tpkp konk8

II miejsce przyznaliśmy za zdjęcie, na którym widać, że karmienie dwójki dzieci nie jest zadaniem niewykonalnym – za podwójną siłę i piękną miłość – Kinga Zdanowicz.

36

tpkp konk11

Mama bliźniaczek zajęła II miejsce w konkursie i odebrała wyróżnienie firmy BG Trading (Multimam). Obok wyróżniona przez Lansinoh (Sensi Med) Maja Olszewska.

III miejsce – za zdjęcie eleganta, który wie, gdzie jest najlepiej, najcieplej i gdzie można realizować dwa zadania w jednym – dobrze zjeść i przy okazji zrelaksować się. Jednym słowem – wzorzec spokoju i zaufania – Katarzyna Kaczorowska.

12

Nasi Partnerzy też wybrali swoich faworytów i przygotowali dla autorów wyróżnionych zdjęć nagrody:

Partner Strategiczny TPKP na Karowej firma Nutropharma, producent Femaltikeru, uznała, że specjalną nagrodę powinna otrzymać pani Emilia Przedpełska-Lubiecka, W zgłoszeniu napisała, że trzecia córka jest w tym czasie karmiona przez tatę pokarmem mamy.

27

Partner Strategiczny TPKP na Karowej firma Sensi Med., producent linii produktów Lansinoh wybrało zdjęcie Mai Olszewskiej.

wybor sensi med

Partner Wspierający TPKP na Karowej firma BG Trading, linia Multimam, przyznało specjalną nagrodę mamie czarujących bliźniaczek – Kindze Zdanowicz.

37

Nagrodziliśmy wyróżnieniami mamy, które przysłały nam zdjęcia z pierwszego kontaktu, pierwszego w życiu ich dzieci karmienia piersią:

1

28

18

29

33

Przyznaliśmy też wyróżnienia mamie, która dowodzi, że cukrzyca to nie przeszkoda w karmieniu piersią.

wyroznienie org

Mamie z dużym poczuciem humoru:

31

6

Mamie karmiącej swoje maleństwo niemal w biegu:

26

Cudownej, całuśnej buzi z najsłodszym źródłem wszelkich wspaniałości.

16

tpkp konk9

Przedstawiciel firmy Nutropharma Anna Wiśniewska przypomniała wszusytkim o inauguracji akcji "Koniec zabawy w chowanego", która ma na celu pomc mamom karmiącym w nieskrępowanym karmieniu niemowląt w miejscach publicznych.

tpkp konk13

tpkp konk16