W związku z przyczynami od nas niezależnymi występują problemy z dodzwonieniem się do rejestracji Specjalistycznej Polikliniki. Za utrudnienia przepraszamy. Osoby, które posiadają numer ID zapraszamy do rejestracji internetowej.
REJESTRACJA SPECJALISTYCZNEJ POLIKLINIKI
do 15:00 - 22 59 66 175, godz. 15:00-18:00 - 22 59 66 301
IZBA PRZYJĘĆ
22 59 66 135,  22 59 66 521,  22 59 66 101

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć Małżonkę Prezydenta Federalnego Republiki Federalnej Niemiec Elke Büdenbender i Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agatę Kornhauser-Dudę. Wizyta odbywała się w ramach oficjalnej wizyty Prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Polsce.

elk1

Przywitanie Małżonek Prezydentów przez Ewę Piotrowską, dyrektor Szpitala przy ul. Karowej.

Małżonki Prezydentów odwiedziły Oddział Patologii Ciąży, gdzie spotkały się z personelem oddziału oraz z pacjentkami. Pani Elke Büdenbender była żywo zainteresowana organizacją pracy w szpitalu, systemem ubezpieczeniowym, wyraziła uznanie dla poziomu opieki nad pacjentkami. Miłym gestem było obdarowanie pacjentek drobnymi upominkami. Podczas wizyty w Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka Małżonki Prezydentów przekazały każdemu dziecku zabawkę. Przyznały, że ważnym elementem terapii najmłodszych i najmniejszych noworodków urodzonych przedwcześnie są Banki Mleka Kobiecego, które w Republice Federalnej Niemiec są bardzo rozpowszechnione, a w Polsce w ostatnich latach prężnie się rozwijają. Pani Elke Büdenbender z uwagą słuchała o stosowanych w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka terapiach, które pozwalają na skuteczne leczenie skrajnego wcześniactwa. Podczas rozmów z lekarzami Małżonki Prezydentów dowiedziały się, że wielu lekarzy Szpitala przy ul. Karowej odbyło praktyki lub staże w klinikach na terenie Niemiec, a nabyte m.in. tam doświadczenie legło u podstaw budowania nowych wzorców optymalnej opieki nad pacjentkami.

elk2

Podczas krótkiego spotkania kończącego wizytę w Szpitalu Pani Elke Büdenbender przekazała na ręce Dyrektor Szpitala Ewy Piotrowskiej talon o wartości 1200 EURO na zakup kardiomonitora dla noworodków. Pierwsza Dama Niemiec otrzymała w prezencie pamiątkowe filiżanki oraz Torcik Wedlowski z logo Szpitala. Specjalnie na tę okazję przygotowane słodkości zabrała do Pałacu Prezydenckiego również Pani Agata Kornhauser-Duda. (Foto: Paweł Kopeć)

elk3

Przed gablotą z wyróżnieniami dla Szpitala Pani Elke Büdenbender dowiedziała się o profilu działaności Szpitala przy ul. Karowej.

elk4

Przed zwiedzaniam szpitalnych oddziałów obowiązkowa dezynfekcja rąk.

elk5

W Oddziale Patologii Ciąży.

elk6

W Bloku Porodowym Małżonki Prezydentów miały możliwość rozmawiania z personelem Szpitala o organizacji pracy.

elk7

elk8

Po Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka honorowych gości oprowadzała prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

elk9

elk10

Każdy noworodek dostał w prezencie od gości zabawkę.

elk11elk12

elk13

elk14

elk15

Wizyta w Sali Nadzoru Poznieczuleniowego.

elk16

elk17

elk18

elk19

elk20

elk21

Pani Elke Büdenbender przekazała Szpitalowi dar pieniężny o wartości 1200 EURO na zakup kardiomonitora dla najmłodszych pacjentów Szpitala.

elk22

elk23

elk24

Szpital przygotował dla honorowych gości specjalnie na tę okazję torciki z logo Szpitala przy ul. Karowej. Oprócz torcika Małżonka Prezydenta Niemiec otrzymała dodatkowo w prezencie skromny upominek w postaci filiżanek z logo Szpitala.