Preloader

Ładowanie...

zaproszenie piknik 2018

Serdecznie zapraszamy na VI Piknik Wcześniaka na Karowej, który odbędzie się 16 września 2018 r. w szpitalnym ogrodzie w godz. 11-16.

Rejestracja na Piknik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co przygotowaliśmy w tym roku?

Rok 2018 jest dla naszego kraju szczególny, kiedy obchodzimy stulecie odzyskania Niepodległości. Wraz z Grupą Teatralną Warszawiaki dzieci i ich rodziny odbędą podróż do dawnej Warszawy, zobaczą jak wyglądało codzienne życie w mieście po odzyskaniu Niepodległości, wspólnie zaśpiewamy piosenki z repertuaru starych warszawskich kapel.

W Wielkim Quiz Wiedzy o Polsce każdy będzie mógł sprawdzić swoją znajomość, m.in.: historii, geografii, przyrody, a nawet kulinariów naszego kraju. Gigantyczna mapa Polski będzie przez cały Piknik wypełniana przez dzieci znanymi postaciami, budynkami, pomnikami. Gra - konkurs z nagrodami dla tych, którzy trafnie i szybko umieszczą zadanie w odpowiednim miejscu mapy. Nagrodą dla najlepszych w konkursie będzie podróż do niezwykłych doznań wirtualnego świata. Dzięki Wydziałowi Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii najlepsi z najlepszych będą mogli na chwilę zostać Spidermanem, pojechać witualnym rollercosterem, udać się w  podróż do dowolnego zakątka naszego globu.

Szpital Małego Doktora to zminiaturyzowany fragment szpitala z Izbą Przyjęć, Salą Operacyjną, Salą Chorych, aparaturą medyczną, receptami, bandażami i strzykawkami, laboratorium. W roli pacjentów wystąpią bardzo chore pluszowe zabawki, które będzie można operować, wykonywać przeszczepy narządów, a wszystko w atmosferze naukowego skupienia. Szpital Małego Doktora to również możliwość ćwiczenia swoich umiejętności chirurgicznych na laparoskopowym trenażerze.Dla szczególnie zainteresowanych - prawdziwy gabinet ultrasonograficzny z aparatem, gdzie będzie można "zbadać" mamę lub tatę.

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy będzie prowadziła Młodzieżowa Drużyna Ratownicza, wspierana przez firmę Philips.

Spotkamy się z Martą Spyrczak, znaną jako Matka Kazika, która opowie nam o swojej niezwykłej książce "Za wcześnie. Rozmowy z rodzicami wcześniaków urodzonych w 23-29tc".

Redakcja dla najmłodszych to stoisko przygotowane przez jednego z partnerów - wydawnictwo czasopism dla dzieci młodzieży Grupę Cogito. Dla dzieci to okazja do spróbowania swoich sił w niemal prawdziwej, choć polowej redakcji.

Parada Bajkowych Postaci - chcielibyśmy, aby ten Piknik zapełnił się postaciami z bajek. Zapraszamy więc na Piknik wróżki, księżniczki, rycerzy, smoków, krasnoludki, kurczaki i wilki...

Na Głównej Scenie prezentacja możliwości dzieci mniejszych i większych – zabawne piosenki śpiewane samodzielnie, z mamą i tatą, tańce, gra na instrumentach.

Będziemy gościli Kapitana Naukę, Smart Kidsa, Małego Inżyniera i wiele innych wspaniałych atrakcji. Zapraszamy.

Na wszystkie pytania odpowie Alina Kuźmina: tel. 602 672 094, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ostat plansza

 

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.