Szpital przy ul. Karowej przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich. Już niedługo rozpocznie się budowa ośrodka leczenia niepłodności, które powstanie na parterze szpitala. Umowa na realizację projektu właśnie została podpisana.

Projekt noszący nazwę "Misja - Dziecko" oferuje bezpłatną specjalistyczną opiekę oraz diagnostykę wszystkim parom, które mają problem z zajściem w ciążę.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in. przeprowadzenie robót budowlanych polegających na adaptacji pomieszczeń po przeniesionej aptece szpitalnej na potrzeby referencyjnego ośrodka leczenia niepłodności oraz zakup sprzętu medycznego niezbędnego do funkcjonowania ośrodka. Planujemy zakupić: zestaw histeroskopowy diagnostyczno-zabiegowy wraz z torem wizyjnym, narzędziami mikrochirurgicznymi endoskopowymi oraz zestawem narzędzi chirurgicznych, aparat do diatermii oraz dwa fotele ginekologiczne zabiegowe.

Wartość całkowita projektu wynosi: 1 609 947,22 zł, wartość wydatków kwalifikowalnych:  1 150 000,00 zł, wartość dofinansowania: 1 150 000,00 zł, w tym ze środków EFRR: 920 000,00 zł.