Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć Małżonkę Prezydenta Republiki Macedonii Północnej Elizabetę Gjorgievską i Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agatę Kornhauser-Dudę. Wizyta odbywała się w ramach oficjalnej wizyty Prezydenta Republiki Macedonii Północnej Stevo Pendarovskiego w Polsce.

Przywitanie Małżonki przez Kierowników Klinik

Wizyta była możliwością nie tylko spotkania się z pacjentkami i personelem – lecz także pokazania działalności Szpitala.

Małżonki Prezydentów odwiedziły Oddział Patologii Ciąży, gdzie spotkały się pacjentkami. Pani Prezydentowa była żywo zainteresowana samopoczuciem pacjentek, liczbą posiadanych przez nie dzieci, a także płcią malucha, który niedługo ma przyjść na świat. Następnie podczas wizyty w Bloku Porodowym Prezydentowe przywitały dopiero co urodzonego malucha i złożyła rodzicom gratulacje.

Podczas wizyty w Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka Małżonki Prezydentów miały okazję poznać przebywające tam obecnie dzieci oraz ich  rodziców. Pani Elizabeta Gjorgievska wyraziła nadzieję na szybki powrót noworodków do domów. Obie panie obiecały mocno trzymać kciuki za wszystkich pacjentów, szczególnie tych najmniejszych, nabierających sił w inkubatorach.

W Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka

Małżonka Prezydenta Macedonii Północnej, absolwentka wydziału stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Skopje pytała o współpracę szpitala ze środowiskiem uniwersyteckim i studentami. Była także zainteresowana sytuacją matek i dzieci w Polsce.

Wizyta zakończyła się krótką rozmową podczas której zostały przedstawione poszczególne Kliniki w Szpitalu i ich osiągnięcia. Pani Prezydentowa Północnej Macedonii złożyła podziękowanie za pracę, jaką codziennie wykonują pracownicy Szpitala. Natomiast Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda przypomniała słowa jednej z pacjentem iż „Jesteśmy pierwsza klasa”.

Pożegnalne zdjęcie w holu wejściowym.

Pani Ewa Piotrowska, dyrektor Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej wręczyła Pani Agacie Kornhauser-Dudzie i Pani Elizabecie Gjorgievskiej pamiątkowe ręcznie malowane szale z Milanówka.

Była to już trzecia wizyta Pierwszej Damy RP w naszym Szpitalu.

Zdjęcia: Paweł Kopeć.