Szanowni Pacjenci

W związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-2 i w trosce o Państwa zdrowie wprowadziliśmy szereg obostrzeń dotyczących działalności szpitala:

1. Od dnia 10.03.2020 r. wstrzymane są odwiedziny we wszystkich oddziałach.
  2. Od dnia 25.03.2020 r. zostają wstrzymane odwiedziny dla rodziców, których dziecko przebywa na Oddziale Patologii Noworodka lub na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka.
  3. Rodzice, których dzieci przebywają na Oddziale Patologii Noworodka lub Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka proszeni są o dostarczanie mleka w podpisanych butelkach i pozostawianie ich w wyznaczonych do tego pojemnikach w godzinach:                                                                                                       07.00-07.30                                                                                                                                                                                  12.30-13.00                                                                                                                                                                             18.30-19.00
  4. Zostają wstrzymane od godziny 0:00 dnia 19.03.2020 porody rodzinne.
  5. Od dnia 17 marca 2020 r wstrzymujemy wszystkie przyjęcia planowe do operacji, zabiegów, diagnostyki (nie dotyczy to planowych cięć cesarskich).
  6. W razie niepokojących objawów prosimy o kontakt telefoniczny pod numer telefonu:
  7. Wstrzymane zostały zajęcia w Szkole Rodzenia.
  8. Wstrzymane zostały warsztaty dla rodziców wcześniaków
  9. Wprowadzony został bezwzględny nakaz pozostawiania ubrań wierzchnich w szatni.
  10. Rodziny pacjentek i matek z dziećmi do wypisu zgłaszają się do Izby Przyjęć, personel oddziału schodzi po rzeczy pacjentek, a następnie sprowadza pacjentów.
  11. Ograniczenie porad planowych w Poliklinice. Nie dotyczy to pacjentek ciężarnych.
  12. Do poradni, pracowni diagnostycznych (USG, RTG, Mammografia) mogą wchodzić wyłącznie pacjentki bez osób towarzyszących.
  13. Do Dziennego Oddziału Rehabilitacji Niemowląt może wejść tylko jeden opiekun dziecka.
  14. Prosimy, aby pacjentki, planujące odebranie wyniku histopatologicznego po zabiegu/operacji lub opisu mammografii wstrzymały się z wizytą w szpitalu. W przypadku, gdy wynik badania wskazuje na konieczność podjęcia dalszego leczenia, personel szpitala niezwłocznie skontaktuje się z pacjentką.
  15. Pacjentki zapisane do poradni, które nie muszą bezwzględnie odbyć wizyty w tym terminie, proszone są o powstrzymanie się od wizyty i ewentualne jej odwołanie.
  16. Pacjentki kontynuujące leczenie, które mają zaplanowaną wizytę w Poradni w celu przedłużenia zwolnienia lekarskiego lub wystawienia recepty na dotychczas przyjmowane leki proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. tel.: 22 59 66 175 w przeddzień zaplanowanej wizyty.

Dokładamy wszelkich starań, aby zabezpieczyć Państwa przed zakażeniem. Liczymy, że Państwo nam w tym pomogą, stosując się do naszych zaleceń.