Jak wytłumaczyć starszemu dziecku, że długo oczekiwany młodszy brat czy siostrzyczka wciąż nie może być przywiezione do domu, bo jest wcześniakiem i musi na razie zostać w szpitalu pod opieką lekarzy? Koalicja dla Wcześniaka wydała właśnie książeczkę, bajkę, która w sposób przystępny tłumaczy m.in. co to znaczy kiedy dziecko rodzi się za wcześnie, dlaczego musi długo przebywać w oddziale intensywnej terapii noworodka, jak starsze rodzeństwo może przygotować się na powitanie nowego członka rodziny.

Autorką bajki jest Małgosia Brzozowska. Książka jest dedykowana dla rodzin, w których urodził się wcześniak. Bajka dostępna jest w oddziałach neonatologicznych Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej.

Ksika okadka