REJESTRACJA SPECJALISTYCZNEJ POLIKLINIKI
do 15:00 - 22 59 66 175, godz. 15:00-18:00 - 22 59 66 301
IZBA PRZYJĘĆ
22 59 66 135,  22 59 66 521,  22 59 66 101

Dobre dla mamy i dla dziecka!

Do Poradni Laktacyjnej zapraszamy wszystkie kobiety planujące potomstwo, kobiety w ciąży, które chcą wiedzieć wszystko o karmieniu piersią, a także młode mamy, które już zaczęły karmić piersią, ale mają problemy z karmieniem dziecka własnym pokarmem.

Fotolia 105473447 Subscription Monthly XXL
Fot. Fotolia

Skorzystaj z naszej Poradni Laktacyjnej, jeżeli:

- planujesz ciążę, chcesz karmić swoje dzieci piersią i chcesz wiedzieć o tym zagadnieniu jak najwięcej;

- jesteś w ciąży i chcesz wiedzieć, jak rozpocząć karmienie tuż po urodzeniu dziecka;

- urodziłaś wcześniaka i potrzebujesz pomocy w jak najszybszym rozpoczęciu laktacji;

- słyszałaś wiele o tzw. diecie matki karmiącej, ale do końca nie jesteś pewna, co możesz jeść, aby Twoje dziecko nie miało problemów z brzuszkiem.

Rozpoczęłaś karmienie piersią, ale czujesz się niekomfortowo, bo:

1. Właśnie masz nawał mleczny – zastój pokarmu i nie wiesz co robić.

2. Nie wiesz jak poradzić sobie z bolesnymi brodawkami.

3. Masz wklęsłe lub płaskie brodawki.

4. Obawiasz się, że masz za mało pokarmu a dziecko się nie najada, nie wiesz, jak długo trzeba trzymać dziecko przy piersi.

5. Potrzebujesz pomocy w utrzymaniu laktacji również po powrocie do pracy.

6. Chciałabyś nauczyć się różnych pozycji przystawiania dziecka do piersi.

Przyjdź do nas i zapytaj również jakie są zasady przechowywania, mrożenia i transportu mleka, jeżeli twoje dziecko jest w szpitalu. Porada laktacyjna zawiera elementy edukacji, porady medycznej i wsparcia.

Podczas porady zapewniamy:

1. Obserwację matki – ocenę stanu ogólnego i psychicznego.

2. Badanie piersi.

3. Obserwację i badanie dziecka - jego stanu ogólnego, aktywności, napięcia, ocenę cech odwodnienia i przyrostu masy ciała.

4. Obserwację aktu karmienia z oceną funkcji ssania.

muszynska agnieszka2

Porady udziela Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna poł. Agnieszka Muszyńska.

Zapisy: Pon.-pt.: -tel. 22 59 66 279, w godzinach 7-14.

Porady są udzielane od poniedziałku do piątku, w godzinach 7-14.

Usługa Poradni Laktacyjnej nie jest zakontraktowana z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z czym porada jest odpłatna.

Cena: pierwsza wizyta – 75 zł, kolejna – 50 zł.