Preloader

Ładowanie...

SZPITAL KLINICZNYim. ks. Anny Mazowieckiej ul. Karowa 2, 00-315 Warszawa

W związku z przyczynami od nas niezależnymi występują problemy z dodzwonieniem się do rejestracji Specjalistycznej Polikliniki. Za utrudnienia przepraszamy. Osoby, które posiadają numer ID zapraszamy do rejestracji internetowej.
REJESTRACJA SPECJALISTYCZNEJ POLIKLINIKI
do 15:00 - 22 59 66 175, godz. 15:00-18:00 - 22 59 66 301
IZBA PRZYJĘĆ
22 59 66 135,  22 59 66 521,  22 59 66 101

Jeżeli masz zdiagnozowaną cukrzycę ciężarnych, zadzwoń: 22 59 66 110, w godz. 7-14

 

BIP

Jest to oddział utworzony z myślą o naszych najmłodszych, urodzonych przedwcześnie pacjentach.

Wcześniactwo może być powodem wielu powikłań, które mogą zaburzyć prawidłowy rozwój dziecka. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprawidłowości noworodki urodzone w naszym szpitalu już w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka i w Oddziale Patologii Noworodka zostają objęte programem wczesnej stymulacji rozwojowej.

dorn2

Przy zastosowaniu elementów w/w form terapii wykorzystuje się szeroką modyfikację wszystkich działań wobec dziecka, która pozwoli maksymalnie wyeliminować wpływ nieprawidłowych bodźców i doświadczeń sensomotorycznych, co w konsekwencji przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka.

dorn3

Na czym polega terapia?

Techniki, mające źródło w koncepcji NDT-Bobath, można zaadaptować do podstawowej opieki nad noworodkiem, tj.:

- prawidłowe podnoszenie i noszenie dziecka, z uwzględnieniem wygaszania nieprawidłowej aktywności odruchowej i jednoczesnym aktywizowaniem prawidłowej kontroli posturalnej we wzorcach ruchowych,
- karmienie dziecka w odpowiednich pozycjach (z prawidłową dystrybucją napięcia) i zabezpieczenie optymalnej pozycji do aktywności sfery orofacjalnej,
- prawidłowe ubieranie i rozbieranie dziecka,
zabezpieczenie właściwej pozycji podczas spoczynku i zabawy.

dorn 4

Prawidłowa pielęgnacja jest istotnym elementem ułatwiającym osiągnięcie przez dziecko niezależności oraz kontroli nad swoimi ruchami i kontaktu z otoczeniem. Dlatego obowiązkiem fizjoterapeuty jest nauczenie rodziców podstawowych czynności związanych z pielęgnacją dziecka (w miarę rozwoju dziecka czynności te są modyfikowane i uzupełniane).
Wszelkie działania terapeutyczne są indywidualnie dobierane dla każdego dziecka.

dorn 1

Jak dostać się do oddziału?

- Oddział jest przeznaczony dla dzieci, m.in. z zaburzeniami Ośrodkowego Układu Nerwowego. W celu przyjęcia do oddziału wymagane jest skierowanie od pediatry, neurologa, ortopedy, neonatologa bądź lekarza ze specjalizacją rehabilitacji.
Zapisy telefoniczne: 22 59 66 461 w godz. 9-14

Oddział jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.