Preloader

Ładowanie...

SZPITAL KLINICZNYim. ks. Anny Mazowieckiej ul. Karowa 2, 00-315 Warszawa

W związku z przyczynami od nas niezależnymi występują problemy z dodzwonieniem się do rejestracji Specjalistycznej Polikliniki. Za utrudnienia przepraszamy. Osoby, które posiadają numer ID zapraszamy do rejestracji internetowej.
REJESTRACJA SPECJALISTYCZNEJ POLIKLINIKI
do 15:00 - 22 59 66 175, godz. 15:00-18:00 - 22 59 66 301
IZBA PRZYJĘĆ
22 59 66 135,  22 59 66 521,  22 59 66 101

Jeżeli masz zdiagnozowaną cukrzycę ciężarnych, zadzwoń: 22 59 66 110, w godz. 7-14

 

BIP

SPECJALISTYCZNA POLIKLINIKA

Poradnie Specjalistycznej Polikliniki oferują kompleksowe usługi w zakresie ginekologii i położnictwa, zapewniają również pełną diagnostykę obrazową i laboratoryjną. Pracują tu doświadczeni specjaliści gwarantujący pacjentkom wysoki poziom opieki i bezpieczeństwa. Do poradni ginekologiczno-położniczej nie jest wymagane skierowanie.

recepcja 01

Skierowanie jest wymagane do:
- Poradni Endokrynologii Ginekologicznej,
- Poradni Neonatologicznej,
- Poradni Zdrowia Psychicznego,
- Dziennego Oddziału Rehabilitacji Noworodka. 

Jak zapisać się do lekarza?

Aby zapisać się na wizytę do lekarza w Specjalistycznej Poliklinice należy zadzwonić i umówić się na wizytę telefonicznie, przez Internet ( https://epacjent.szpitalkarowa.pl/) lub przyjść do Rejestracji Specjalistycznej Polikliniki osobiście. Rejestracja polikliniki przyjmuje zapisy na wizyty codziennie w godz. 8-18.

Przed wyznaczoną godziną wizyty należy przyjść 45-50 min. wcześniej i zarejestrować się w Rejestracji Polikliniki.

W związku z przyczynami od nas niezależnymi występują problemy z dodzwonieniem się do rejestracji Specjalistycznej Polikliniki. Za utrudnienia przepraszamy. Osoby, które posiadają numer ID (numer karty ambulatoryjnej) zapraszamy do rejestracji internetowej.

tel. do Specjalistycznej Polikliniki:

Do godziny 15.00 należy dzwonić pod nr tel.  22 59 66 175

W godzinach 15.00-18.00
22 59 66 301
22 59 66 302
22 59 66 303

Punkt Konsultacyjny - zapisy KTG
22 59 66 403

W Poliklinice: Biletomat

Wejście do Specjalistycznej Polikliniki znajduje się od strony ul. Dobrej. Przy schodach do Polikliniki stoi biletomat, w którym należy pobrać numerek do rejestracji Polikliniki.

biletomat

Jak korzystać z biletomatu?

Należy kliknąć w odpowiedni przycisk, po czym odebrać bilet z numerkiem. Numerek jest wyświetlany na ekranach w poczekalni holu oraz nad odpowiednim okienkiem rejestracji.


Który przycisk wybrać?


1. e-bilet – jeżeli korzystała Pani z usługi rezerwacji kolejki do rejestracji polikliniki na stronie: http://ebilet.szpitalkarowa.pl

Należy wprowadzić numer otrzymany przy rezerwacji, zostanie Pani przeniesiona na początek kolejki i nie trzeba będzie czekać. Jeżeli spóźniła się Pani 10 min., będzie Panią obowiązywała normalna kolejka.
2. Rejestracja niemowląt i osób uprzywilejowanych – jeżeli spełnia Pani/Pan następujące warunki:
a. Jest Pani/Pan osobą niepełnosprawną, inwalidą wojennym i wojskowym, kombatantem, honorowym dawcą krwi – należy mieć przy sobie dokument stwierdzający odpowiednie uprawnienia.
b. Jeżeli ma Pani/Pan wizytę w Poradni Neonatologicznej z dzieckiem.
c. Chce Pani zapisać się na badania USG i na kolejną wizytę bezpośrednio po wyjściu od lekarza.
d. Jest Pani/Pan pracownikiem Szpitala udającym się na okresowe badania pracownicze.
Jeżeli spełnia Pani/Pan powyższe warunki, należy kliknąć zielone pole z napisem TAK. Jeżeli nie, należy wrócić na stronę główną wybierając czerwone pole z napisem NIE.
3. Rejestracja na zdjęcie szwów – dla pacjentek po cięciu cesarskim i zabiegach.
4. Rejestracja wizyt zarezerwowanych – jeżeli chce Pani zapisać się na pierwszą wizytę lub kolejną, ale nie odbywa się to tuż po wizycie lekarskiej w tym samym dniu.
5. Rejestracja wizyt dodatkowych
6. Odbiór wyników badań i dokumentacji – jeżeli chce Pani zamówić kserokopię swojej dokumentacji medycznej. Prosimy o przygotowanie podania.
7. Kasa opłata badań i ksero. Cena jednostkowa za sporządzenie kserokopii znajduje się w dziale „Kopiowanie dokumentacji medycznej” lub na stronie BIP (Biuletynu Informacji Publicznej).

Przed każdą wizytą należy przyjść wcześniej aby założyć kartę, jeśli jest to pierwsza wizyta, oraz zarejestrować się. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.
Poliklinika cieszy się uznaniem pacjentek, dlatego zdarza się, że na wizytę trzeba dość długo czekać. Każda pacjentka jest informowana o możliwości uzyskania porady i wykonania badań w innej placówce opieki zdrowotnej.

Dostępne Poradnie i godziny przyjęć

PORADNIA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA

Poradnia świadczy usługi zarówno w zakresie profilaktyki jak i leczenia chorób narządu rodnego. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa, co najmniej raz do roku, aby wykonać niezbędne badania, takie jak: cytologia i badanie gruczołu piersiowego (zwłaszcza dotyczy to pań w wieku powyżej 45 roku życia). Systematyczne kontrole u lekarza pomagają zapobiegać groźnym chorobom i wykrywać je w najwcześniejszej fazie, kiedy są największe szanse na wyleczenie.

 W tej poradni są leczone pacjentki z rozpoznanymi stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi, problemami z nietrzymaniem moczu czy statyką narządu rodnego i in. Specjaliści kwalifikują w razie potrzeby pacjentki do zabiegów operacyjnych, których większość wykonuje się na miejscu w szpitalu.

 Z poradni mogą korzystać panie w ciąży i po porodzie. Prowadzone są tu również ciąże tzw. niepowikłane, czyli takie, podczas których nie występuje zagrożenie dla życia i zdrowia matki i dziecka. Jeżeli lekarz stwierdza nieprawidłowości, pacjentka jest kierowana do poradni patologii ciąży w tej samej poliklinice, w której pracują wybitni specjaliści opiekujący się kobietami z ciążą powikłaną.


 PONIEDZIAŁEK

Dr Kazimierz Bentyn, godz. 8.30-16
Dr Tadeusz Obrębski, godz. 14-18
Lek. Monika Kalinowska, cytologia, kolposkopia, godz. 9-14

 WTOREK

Prof. Krzysztof Czajkowski, konsultacje ginekologiczno-położnicze, godz. 9-12 
Dr Tadeusz Obrębski, godz. 14-18
Lek. Anna Dąbrowska-Jakubiak, konsultacje ginekologiczno-położnicze, godz. 9-13
Dr Ewa Romejko-Wolniewicz, konsultacje cytologiczne, godz. 8.30-14.30
Dr Kazimierz Bentyn, 7.50-10
ŚRODA

 

Dr Jacek Sieńko, 12.30-14.30
Prof. Piotr Roszkowski, tylko ginekologia, bez położnictwa, godz. 9-11
Lek. Luiza Oleszczuk-Modzelewska, godz. 11-14
Dr Tadeusz Obrębski, godz. 14-18
Lek. Monika Szymańska, kolposkopia, godz. 13.30-15

 CZWARTEK

Lek Agnieszka Dobrowolska-Redo, godz. 9-14
Dr Tadeusz Obrębski, godz. 14-18
Dr Kazimierz Bentyn, ginekologia, godz. 11-16

 PIĄTEK

Lek. Izabela Falkowska, godz. 9-14

 

 

 

PORADNIA PATOLOGII CIĄŻY

Należy pamiętać, że w większości przypadków ciąża przebiega prawidłowo. Zdarza się jednak, że zmiany fizjologiczne zachodzące podczas ciąży sprzyjają rozwojowi niektórych chorób, które mają istotny wpływ na jej przebieg, a także zdrowie matki i płodu. Zdarza się też, że ciąża powoduje nasilenie przebiegu wcześniej istniejących schorzeń. Im wcześniej wykryje się problem, im lepsza będzie opieka, tym większa będzie szansa na pomyślne zakończenie ciąży.

1. Cukrzyca w ciąży. Szpital nasz jest największym w regionie ośrodkiem, w którym prowadzone są ciężarne z cukrzycą. Kobiety przewlekle chore na cukrzycę powinny pamiętać o tym, że ciąża zmienia przebieg choroby, a cukrzyca pogarsza wyniki położnicze. Ważne jest aby panie, które mają zdiagnozowaną cukrzycę i planują zajść w ciążę, dbały o prawidłowy poziom cukru we krwi, wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań zarówno u niej jak i u płodu zmniejszy się.
U wszystkich zdrowych ciężarnych badania w kierunku wykrycia cukrzycy ciążowej przeprowadzane są rutynowo na początku ciąży oraz między 24 a 28 tygodniem ciąży (test obciążenia glukozą OGTT).

Jesteś w ciąży i masz cukrzycę? Pobierz zmodyfikowaną, optymalną dietę dla siebie.

2. Nadciśnienie tętnicze. Jest jednym z najczęstszych powikłań ciąży. Nasz ośrodek specjalizuje się w prowadzeniu pacjentek z nadciśnieniem przewlekłym, stwierdzonym przed ciążą jak również nadciśnieniem indukowanym ciążą. W przypadku nadciśnienia przewlekłego dobrze jest, jeżeli jeszcze przed ciążą są określone przyczyny i stopień nadciśnienia tętniczego oraz wdrożone skuteczne, bezpieczne dla ciężarnych leczenie hypotensyjne. W okresie ciąży pacjentki takie wymagają regularnej kontroli przebiegu ciąży wraz z oceną stanu płodu. Jednym z najpoważniejszych powikłań nadciśnienia jest zespół HELLP, które jest bezpośrednim zagrożeniem życia ciężarnej. Leczenie wtedy odbywa się w szpitalu.

 3. Choroby nerek. Nawet podczas niepowikłanej ciąży czynność nerek zmienia się. Nasz szpital specjalizuje się w prowadzeniu pacjentek z takimi chorobami nerek jak: przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, kamica, niewydolność nerek. Pod opieką naszych specjalistów są również pacjentki po przeszczepieniu nerki oraz wymagające stałej dializoterapii (wizyty w specjalistycznej poliklinice, a w razie potrzeby hospitalizacji w oddziale patologii ciąży).

 4. Choroby układu krzepnięcia. W naszej poradni od lat prowadzone są pacjentki z chorobami hematologicznymi wymagające porady specjalisty ginekologa, zarówno w ciąży jak i w innych sytuacjach. Przyjmujemy pacjentki z małopłytkowością, niedoborami czynników krzepnięcia, chorobą zakrzepowo-zatorową.

 5. Choroby wątroby. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w regionie który oznacza poziom kwasów żółciowych u pacjentek z cholestazą ciężarnych - nieprawidłową reakcją wątroby na wysoki poziom estrogenów i progesteronu wytwarzanych przez łożysko. Z tym schorzeniem wiąże się podwyższone ryzyko dla płodu.

 6.Choroby tkanki łącznej, krwi i autoimmunologiczne. Prowadzimy unikalną w skali kraju poradnię ginekologiczną i położniczą dla kobiet z zapaleniami naczyń średniego i dużego kalibru (np. Zespół Wegenera), zaburzeniami krzepliwości krwi.

 7. Inne problemy w czasie ciąży. Następną grupą pacjentek są te, które mają ciążę zagrożoną porodem przedwczesnym, czyli między 23 a 37 tygodniem ciąży. Pod opieką poradni patologii ciąży powinny znaleźć się również pacjentki z łożyskiem przodującym, a także z ciążą mnogą. Zapewniamy fachową opiekę także pacjentkom z chorobami zakaźnymi – toxoplazmozą.

PONIEDZIAŁEK
Lek. Katarzyna Drągowska, nadciśnienie tętnicze, godz. 9-15
Lek. Anna Dąbrowska-Jakubiak, PC/Poradnia dla Dziewcząt, godz. 8-15
Lek. Małgorzata Niewiadomska-Kowalczyk,  godz. 9-14
Dr hab. Mariusz Jasik, konsultacje diabetologiczne - 8.30-14

 WTOREK
Dr Justyna Teliga-Czajkowska, NT, choroby nerek, zaburzenia krzepnięcia, godz. 9-15
Prof. Jan Wilczyński, choroby zakaźne, godz. 8.30-9.45


ŚRODA
Dr Dorota Prządka-Rabaniuk, cukrzyca w ciąży, godz. 9-13
Lek. Anna Dąbrowska-Jakubiak, PC/Poradnia dla dziewcząt - 8-13

CZWARTEK
Prof. Jadwiga Kuczyńska-Sicińska, NT, choroby nerek, 9-10.30
Dr Aneta Malinowska-Polubiec, cukrzyca w ciąży, godz. 8.30-14
Dr Nikola Niewęgłowska, godz. 9-15

PIĄTEK

Lek. Agnieszka Sotowska, cukrzyca w ciąży, godz. 9-14

8. Badania prenatalne. Poliklinika realizuje zakres porad i badań będący w kompetencji lekarza specjalisty ginekologa-położnika, bez porad genetycznych. Badania prenatalne wykonuje się u kobiet w ciąży, które spełniają jeden z następujących warunków:
- ukończyły 35 lat,
- w poprzedniej ciąży wystąpiła u nich aberracja chromosomowa  płodu lub dziecka,
- lekarz stwierdził strukturalne aberracje chromosomowe u ciężarnej lub u ojca dziecka,
- lekarz stwierdził znacznie większe ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenowo lub wieloczynnikowo,
- w czasie ciąży wynik badania USG lub badań biochemicznych jest nieprawidłowy – wskazuje na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

W ramach programu wykonujemy:
- poradnictwo i badania biochemiczne,
- poradnictwo i USG płodu w kierunku diagnostyki wad wrodzonych,
- pobranie materiału płodowego do badań genetycznych (amniopunkcja lub biopsja trofoblastu lub kordocenteza).

Tryb włączania do programu
Wymagane jest skierowanie zawierające informacje o wskazaniach do objęcia programem, wraz z opisem nieprawidłowości i dołączonymi wynikami badań potwierdzającymi zasadność skierowania do programu, wystawione przez lekarza prowadzącego ciążę.
Informacje i zapisy (dotyczy tylko badań prenatalnych!): tel.: 22 59 66 167, w godz. 8-14 w dni robocze.

PORADNIA CHORÓB PIERSI

Są w niej diagnozowane wszelkiego rodzaju zmiany gruczołu piersiowego, zarówno te łagodne, jak i złośliwe. Z uwagi na dostępną na terenie szpitala pełną diagnostykę obrazową i anatomopatologiczną możliwe jest wczesne rozpoznanie podejrzanych zmian. Leczenie odbywa się w innych, specjalistycznych ośrodkach.

WTOREK
Lek. Małgorzata Pękala (wyniki), godz. 11.00-15.00

PIĄTEK
Lek. Małgorzata Pękala, godz. 8.40-15.00

PORADNIA ONKOLOGII GINEKOLOGICZNEJ

Poradnia zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem nowotworów narządu rodnego. Korzystać mogą z niej zarówno pacjentki kierowane tu przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i innych poradni, u których wykryto zmiany o charakterze nowotworowym, a także pacjentki z oddziału Onkologii Ginekologicznej wymagające dalszej kontroli. W przypadku konieczności, specjaliści kwalifikują swoje pacjentki do zabiegu operacyjnego i chemioterapii, które mogą się odbywać w tym samym szpitalu.

 PONIEDZIAŁEK

Kwalifikacje do chemioterapii, godz. 7.45-8.30


 WTOREK
Kwalifikacje do chemioterapii, godz. 7.45-8.30
Dr Paweł Derlatka/dr Anna Dańska-Bidzińska, godz. 13-15

 ŚRODA

Kwalifikacje do chemioterapii, godz. 7.45-12
Dr Jacek Sieńko, godz. 12.00-13.00

 CZWARTEK

Kawalifikacje do chemioterapii, godz. 7.45-8.30

 PIĄTEK

Kawalifikacje do chemioterapii, godz. 7.45-8.30
Dr Mariola Drabik, godz. 7.30-15.00

PORADNIA ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ

Poradnia obejmuje opieką kobiety po ukończeniu 16. roku życia, u których występują problemy hormonalne dotyczące układu rozrodczego. Lekarze pracujący w poradni prowadzą pacjentki, u których stwierdzono: zaburzenia miesiączkowania, zespoły androgenne (obejmujące zaburzenia miesiączkowania, łojotok, zmiany skórne, nadmierne owłosienie, nadwagę)niemożność zajścia w ciążę lub poronienia nawykowe, bądź trudności w donoszeniu ciąży - uwarunkowane zaburzeniami hormonalnymi, dolegliwości ze strony gruczołów piersiowych, dolegliwości okresu przekwitania u kobiet, osteoporozę pomenopauzalną, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, otyłość uwarunkowaną hormonalnie oraz zaburzenia sfery psychicznej uwarunkowane hormonalnie.

Stosujemy najnowocześniejsze metody diagnostyczne pozwalające na rozpoznanie przyczyny tych zaburzeń oraz wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia. W leczeniu wykorzystywane są najnowocześniejsze metody terapeutyczne z zastosowaniem leków hormonalnych i niehormonalnych. Podczas wizyt kontrolnych, w procesie leczenia, wykonywane są wszystkie nieodzowne badania hormonalne, biochemiczne i wizualizacyjne.
Wypracowane przez zespół lekarzy metody nadzoru pacjentek otrzymujących leczenie hormonalne są zgodne z najnowocześniejszymi zasadami terapii, stosowanymi w wiodących ośrodkach klinicznych na świecie.

PONIEDZIAŁEK
Prof. dr hab. n. med. Roman Smolarczyk, godz. 9-11
Lek. Marzena Żaboklicka-Kurowska, godz. 11-14

WTOREK
godz. 9-13
godz. 9-14

ŚRODA
godz. 9-14
godz. 9-14

CZWARTEK
Lek. Marzena Żaboklicka-Kurowska, godz. 9-13.30
godz. 9-14

PIĄTEK
Lek. Marzena Żaboklicka-Kurowska, godz. 9-13.30
godz. 9-14

PORADNIA NEONATOLOGICZNA

Naszym noworodkom z problemami okresu okołoporodowego pragniemy zapewnić stałą, fachową opiekę lekarzy specjalistów po wypisaniu ze szpitala. W trakcie wizyty w tej poradni mali pacjenci są badani przez neonatologa i psychologa. Podczas wizyty określane jest tempo rozwoju, a w przypadku stwierdzenia zaburzeń - stosuje się wczesną stymulację. W razie potrzeby dzieci są kierowane do innych specjalistycznych poradni konsultacyjnych. Z opieki poradni korzystają dzieci do drugiego roku życia. 

Uwaga, wyniki badań wydawane są podczas umówionej wizyty lekarskiej.

PONIEDZIAŁEK, godz. 9-13
WTOREK, godz. 9-12.
CZWARTEK, godz. 9-18

 

poradnia neonatologiczna

PORADNIA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI

Specjaliści tej poradni zajmują się kompleksowa diagnostyką przyczyn niepłodności oraz, w przypadkach niewymagających zapłodnienia pozaustrojowego, również jej leczeniem. 

WTOREK
Dr Paweł Milewczyk, godz. 10-14

PUNKT KONSULTACYJNY

Na terenie polikliniki działa punkt konsultacyjny dla pacjentek z ciążą o podwyższonym ryzyku powikłań oraz w okolicy terminu porodu. W trakcie wizyty w punkcie konsultacyjnym wykonywany jest zapis tętna płodu, tzw. KTG, który ocenia lekarz. Jeżeli jest to niezbędne, lekarz bada pacjentkę i zleca jej badania. Dokładna kontrola stanu pacjentki i jej nienarodzonego dziecka pozwala na zminimalizowanie powikłań okołoporodowych oraz problemów ze zdrowiem noworodka.

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
godz. 7.30-14.30, gab. 8
Tel. zapisy: 22 59 66 403

PORADNIA GINEKOLOGICZNA DLA DZIEWCZĄT

Zdarza się, że porady ginekologicznej wymagają bardzo młode dziewczęta. Powodem mogą być takie problemy jak np. krwawienia z dróg rodnych z nieznanych przyczyn, bóle w podbrzuszu, nieregularne miesiączki lub ich brak. Podjęte wcześnie leczenie zaburzeń pozwala na uniknięcie dalszych powikłań w czasie dojrzewania płciowego, co odgrywa bardzo ważną rolę w procesie rozwoju młodego organizmu. Podczas wizyty w poradni ginekologii dla dziewcząt młode pacjentki mogą również dowiedzieć się o metodach antykoncepcji. W poradni przyjmuje specjalistka przeszkolona w zakresie opieki ginekologicznej nad bardzo młodymi pacjentkami.

PONIEDZIAŁEK

Lek. Anna Dąbrowska-Jakubiak, godz. 8-15

WTOREK

Lek. Anna Dąbrowska-Jakubiak, godz. 9-13

ŚRODA

Lek. Anna Dąbrowska-Jakubiak, godz. 8-15

PIĄTEK
Lek. Beata Pietraszewska/lek. Małgorzata Niewiadomska-Kowalczyk, godz. 9-14

PORADNIA PERINATOLOGII I KARDIOLOGII PRENATALNEJ

W poradni prowadzone są prenatalne konsultacje kardiologiczne wraz z pełnym badaniem echokardiograficznym i ultrasonograficznym płodu. Zadaniem poradni jest wykrywanie wad serca i układu krążenia oraz określanie ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowej u płodu. Pacjentkami poradni są kobiety u których podczas badań ultrasonograficznych lekarz stwierdził nieprawidłowości rozwoju płodu. W przypadku rozpoznania wady płodu rodzice są informowani o możliwościach i wynikach leczenia dzieci z podobnymi problemami. Wspólnie z lekarzami położnikami planowana jest dalsza opieka nad kobietą ciężarną i jej dzieckiem, dodatkowe badania, które mogą być pomocne w ustaleniu pełnego rozpoznania, miejsce i rodzaj porodu. Rodzice mogą również skonsultować się z ośrodkiem, który będzie zajmować się leczeniem ich dziecka po porodzie.

PONIEDZIAŁEK
Lek. Grzegorz Napiórkowski, godz. 8-14.30

WTOREK
Dr Anita Hamela-Olkowska, 8.00-14.30

ŚRODA
Lek. Grzegorz Napiórkowski, godz. 8-14.30

CZWARTEK
Lek. Joanna Kuran-Ohde, godz. 8-14.30

PIĄTEK
Dr Anita Hamela-Olkowska, 8.00-14.30

PORADNIA SEKSUOLOGICZNA I PATOLOGII WSPÓŁŻYCIA

Poradnia zajmuje się: poradnictwem partnerskim i małżeńskim; zaburzeniami nawyków, popędów, preferencji seksualnych; problemami z inicjacją seksualną; dysfunkcją emocjonalną i fizyczną w kontaktach intymnych, min. zaburzeniami erekcji, ejakulacji, orgazmu; problemami identyfikacji płciowej.

Zgodnie z art. 17 Ustawy o Świadczeniach Opieki Zdrowotnej Finansowanych Ze Środków Publicznych usługa ta nie jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
W związku z powyższym porada w Poradni Seksuologicznej jest odpłatna. Cena porady wynosi 85 zł, dla pary 150 zł. Każde badanie diagnostyczne zlecone przez lekarza udzielającego porady jest płatne osobno według obowiązującego w szpitalu cennika badań diagnostycznych.

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Znajdą tu pomoc kobiety w trudnych sytuacjach życiowych. Poradnia zatrudnia dwóch psychologów kształcących się w zakresie psychoterapii. Psycholodzy spotykają się z kobietami, dla których ciąża oraz pierwsze tygodnie i miesiące macierzyństwa wydają się szczególnie trudne. Opieką poradni objęci są rodzice wcześniaków oraz dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. W czasie spotkań możliwa jest ocena rozwoju, wskazanie mocnych stron dziecka oraz praca terapeutyczna. Niemowlęta w wieku do 2 miesiąca życia badane są również Skalą Oceny Zachowania Noworodka - metodą Brazelton'a. Rodzice mogą również uzyskać poradę w zakresie problemów wychowawczych małych dzieci.
Niezbędne skierowanie od lekarza, np. pierwszego kontaktu.

PONIEDZIAŁEK
Mgr Bożena Cieślak-Osik, godz. 11-12

WTOREK
Mgr Bożena Cieślak-Osik, godz. 11-15
Mgr Agnieszka-Waś, godz. 17-19

ŚRODA
Mgr Bożena Cieślak-Osik, godz. 11-15
Mgr Agnieszka-Waś, godz. 17-19

CZWARTEK
Mgr Bożena Cieślak-Osik, godz. 11-15
Mgr Agnieszka-Waś, godz. 17-19

PIĄTEK
Mgr Agnieszka-Waś, godz. 17-19

PORADNIA LAKTACYJNA

Do Poradni Laktacyjnej zapraszamy wszystkie kobiety planujące potomstwo, kobiety w ciąży, które chcą wiedzieć wszystko o karmieniu piersią, a także młode mamy, które już zaczęły karmić piersią, ale mają problemy z karmieniem dziecka własnym pokarmem.
Skorzystaj z naszej Poradni Laktacyjnej, jeżeli:
- jesteś młodą kobietą, planujesz ciążę, chcesz karmić swoje dzieci piersią i chcesz wiedzieć o tym zagadnieniu jak najwięcej;
- jesteś w ciąży i chcesz wiedzieć, jak rozpocząć karmienie tuż po urodzeniu dziecka;
- urodziłaś wcześniaka i potrzebujesz pomocy w jak najszybszym rozpoczęciu laktacji;
- słyszałaś wiele o tzw. diecie matki karmiącej, ale do końca nie jesteś pewna, co możesz, a czego nie możesz jeść, aby Twoje dziecko nie miało problemów z brzuszkiem;
- rozpoczęłaś karmienie piersią, ale czujesz się niekomfortowo, bo:
1. Właśnie masz nawał mleczny – zastój pokarmu i nie wiesz co robić.
2. Nie wiesz jak poradzić sobie z bolesnymi brodawkami.
3. Masz wklęsłe lub płaskie brodawki.
4. Obawiasz się, że masz za mało pokarmu a dziecko się nie najada, nie wiesz, jak długo trzeba trzymać dziecko przy piersi.
5. Potrzebujesz pomocy w utrzymaniu laktacji również po powrocie do pracy.
6. Chciałabyś nauczyć się różnych pozycji przystawiania dziecka do piersi.
Przyjdź do nas i zapytaj również o zasady przechowywania, mrożenia i transportu mleka, jeżeli twoje dziecko jest w szpitalu.
Porada laktacyjna zawiera elementy edukacji, porady medycznej i wsparcia. Podczas porady zapewniamy:
Obserwację matki – ocenę stanu ogólnego i psychicznego.
Badanie piersi.
Obserwację i badanie dziecka - jego stanu ogólnego, aktywność, napięcie, ocenę cech odwodnienia i przyrostu masy ciała.
Obserwację aktu karmienia z oceną funkcji ssania.


Porady udziela Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna poł. Agnieszka Muszyńska.
Usługa Poradni Laktacyjnej nie jest zakontraktowana z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z czym porada jest odpłatna.
Cena:
pierwsza wizyta – 75 zł, kolejna – 50 zł.

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
godz. 7-14.
Zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 59 66 279: pon.-pt., w godz. 7-14.

PORADNIA NIETRZYMANIA MOCZU

Znajdą tu pomoc kobiety z nietrzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu to wypływ małych ilości moczu np. podczas kaszlu, śmiechu lub innych sytuacji zwiększających ciśnienie w jamie brzusznej. Poradnia dysponuje pracownią urodynamiczne pomagającą zdiagnozować problem. Pacjentki mogą korzystać z Poradni Rehabilitacji Uroginekologicznej.

ŚRODA
Lek. Magdalena Broś-Konopielko, godz. 8.30-14

CZWARTEK
Lek. Agnieszka Jodzis, godz. 10.00-15.00

poradnia nietrzym ins

Fot. Fotolia

Cierpisz na nietrzymanie moczu? Masz nadreaktywny pęcherz? Serdecznie zapraszamy do Poradni Rehabilitacji Uroginekologicznej działającej na terenie naszego szpitala.

Oferujemy rehabilitację w przypadku nietrzymania moczu, pęcherza nadreaktywnego, obniżenia narządu rodnego, okołoporodowych uszkodzeń krocza, zespołów bólowych w obrębie miednicy, a także zaburzeń seksualnych (zaburzenia czucia: ból, brak czucia, osłabione czucie).

W poradni prowadzone są również:
- rehabilitacja przed i pooperacyjna - wzmocnienie mięśni dna miednicy przed zabiegiem, utrwalenie efektów operacji, nauka odpowiednich zachowań chroniących dno miednicy przed przeciążeniem;
- wczesna rehabilitacja poporodowa - nauka odpowiednich zachowań, nauka prawidłowej aktywacji mięśni dna miednicy i mięśni brzucha oraz likwidacja występujących powikłań (zaburzenia funkcji seksualnych i czucia w pochwie, ból blizny, ból okolicy krocza).  Badania pokazują, że brak umiejętności prawidłowej aktywizacji mięśni dna miednicy dotyczy 36% kobiet po porodzie.

Prowadzimy również terapię w przypadku rozstępu mięśni prostych brzucha, rozejścia spojenia łonowego i niestabilności obręczy miednicznej.

Do poradni zapraszamy również wszystkie Panie, które chcą nauczyć się prawidłowo aktywizować mięśnie dna miednicy, które biorą udział w stabilizacji kręgosłupa i wpływają na jakość życia intymnego.

Postępowanie rehabilitacyjne jest wielokierunkowe i determinowane przez rodzaj dysfunkcji, dominujące dolegliwości oraz oczekiwania pacjentki.

Podczas pierwszej wizyty diagnostycznej przeprowadzany jest dokładny wywiad i analizowane są kwestionariusze, które pozwolą ocenić rodzaj i stopień dysfunkcji.

Przeprowadzone zostaje badanie fizjoterapeutyczne, na które składa się :
- ocena postawy ciała;
- ocena ustawienia miednicy;
- badanie sEMG - badanie przy użyciu sondy dopochwowej, pozwalające ocenić wydolność mięśni dna miednicy, umiejętność i poprawność ich napinania i rozluźniania.

Dodatkowo, za zgodą pacjentki, może zostać przeprowadzona palpacyjna ocena dna miednicy przez pochwę, pozwalająca ocenić wydolność poszczególnych mięśni oraz przeprowadzić terapię (relaksowanie napiętych tkanek, mobilizacje uciskowe punktów bolesnych).

Dostępne techniki terapeutyczne:
- emg biofeedback- ćwiczenia pod kontrolą EMG pozwalają na wizualizację skurczu i rozluźnienia mięśni oraz uzyskanie świadomej kontroli nad ich pracą;
- elektrostymulacja- zabieg mający na celu wzmocnienie osłabionych i wiotkich mięśni oraz stymulację uszkodzonego unerwienia;
- techniki manualne zewnętrzne i przezpochwowe- wykorzystywane do diagnozowania i leczenia struktur dna miednicy celem regulacji nadmiernego napięcia mięśniowego, poprawy kurczliwości i rozciągliwości tkanek, zmniejszenia bólu oraz poprawy funkcji;
- trening mięśni dna miednicy- pacjentka otrzymuje odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu;
- terapia behawioralna - trening pęcherza, trening jelita, korekcja zachowań toaletowych, odciążenie dna miednicy, redukcja czynników ryzyka.

Długość trwania terapii zależy od stopnia uszkodzenia.

Dostępne usługi:
1. Wizyta diagnostyczna - I wizyta (60minut) – wywiad, badanie fizjoterapeutyczne, badanie SEMG, ustalenie planu terapii.
2. Wizyta terapeutyczna (kolejne wizyty):
a) trening mięśni dna miednicy – EMG-biofeedback;
b) terapia mięśni dna miednicy - zabiegi manualne zewnętrzne i dopochwowe;
c) elektrostymulacja;
d) badanie SEMG (kolejne).
Usługa Poradni Rehabilitacji Uroginekologicznej nie jest zakontraktowana z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z czym porada jest odpłatna.
Cennik:
I wizyta diagnostyczna 60 min. – 120 zł.
Wizyta terapeutyczna kolejna 60 min. – 100 zł.

WTOREK-CZWARTEK - godz. 15.30-18.00

Zapisy: tel. 22 59 66 216    

Uwaga, do Poradni Nietrzymania Moczu zapisy prowadzi Rejestracja Specjalistycznej Polikliniki
Do godziny 15.00 tel. 22 59 66 175 lub po godz. 15.00  22 59 66 301

 

BADANIA USG GINEKOLOGICZNE I POŁOŻNICZE

PONIEDZIAŁEK
Lek. Ewelina Orzeł, godz. 9-14

WTOREK
Lek. Grzegorz Wocial, godz. 9.30-14.30

ŚRODA
Lek. Grzegorz Napiórkowski, tylko amniopunkcje genetyczne, godz. 9-11
Lek. Grzegorz Napiórkowski, położnictwo, godz. 11-13
Dr Paweł Milewczyk, godz. 13-15

CZWARTEK
Dr Tomasz Zając, godz. 10-12
Lek. Jarosław Mrozek, godz. 12-15

PIĄTEK
Dr Agnieszka Gardyszewska, godz. 10-12
Lek. Jarosław Mrozek, godz. 12-14

BADANIE USG NEONATOLOGICZNE

PONIEDZIAŁEK-ŚRODA, PIĄTEK
Lek. Robert Pawluch, godz. 8-9

Jak przygotować się do badania

Jak przygotować się do badania krwi

Jak przygotować się do badania moczu

 

GABINET ZABIEGOWY

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
Pobranie krwi, badanie moczu, testy - godz. 7.30-10.30, gab. 10
Zdjęcie szwów i opatrunki - godz. 11-13.30, gab. 10

Informujemy, że istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych odpłatnie.

Informacje i cennik tutaj.

Zasady kopiowania dokumentów medycznych

1. Pacjentka lub osoba upoważniona składa na piśmie podanie do Samodzielnej Sekcji Statystyki Medycznej o wydanie kserokopii dokumentacji medycznej z pobytu w Szpitalu lub leczenia w Specjalistycznej Poliklinice. Kopia dokumentacji medycznej jest wykonywana również na prośbę przesłaną pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - odbiór wykonanej kopii dokumentacji jest osobisty lub przez osobę upoważnioną przez pacjentkę. Pobierz Formularz.

2. Podanie odbierane jest przez rejestratorkę Specjalistycznej Polikliniki, w celu skopiowania dokumentacji medycznej pacjentki.

3. Każda odbitka musi być ostemplowana pieczątką o treści "Za zgodność z oryginałem".

4. Przed przekazaniem kopii dokumentacji medycznej do zatwierdzenia do wydania, Kierownik Kliniki lub Kierownik Specjalistycznej Polikliniki na podaniu pacjentki potwierdza wiarygodność kopii z oryginałem.

5. Kopia dokumentacji medycznej przed wydaniem pacjentce lub osobie upoważnionej musi być zatwierdzona przez z-cę Dyrektora ds. Lecznictwa.

6. Kalkulację kosztu kopiowania dokumentacji ustala się na podstawie przeliczenia ilości kopii x koszt odbitki.

7. Pacjentka lub upoważniona przez nią osoba uiszcza wyliczoną kwotę w Rejestracji Specjalistycznej Polikliniki i kwituje odbiór kserokopii dokumentacji medycznej (szpitalnej), dokumentacji z leczenia w Specjalistycznej Poliklinice - w rejestracji polikliniki.

8. Samodzielna Sekcja Statystyki Medycznej i Dokumentacji Chorych oraz rejestracja Specjalistycznej Polikliniki prowadzą książkę "Ewidencja wydawanych kopii dokumentów medycznych" wg wzoru.

Na podstawie art. 28 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 23 marca 2017 roku o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r poz 836), w związku z komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 13 listopada 2018 r. w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w trzecim kwartale 2018 r., począwszy od 1 grudnia 2018 r.  ustala się następujące opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej:

1. Za jedna stronę wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej - 7,45 zł netto +1,71 VAT= 9,16 zł brutto
2. Za jedną stronę kopii lub wydruku dokumentacji medycznej - 0,26 zł netto + 0,06 VAT= 0,32 zł brutto
3. Opłata za przesłanie kserokopii, odpisu lub wyciągu dokumentacji przesyłką pocztową - według stawek Poczty Polskiej.

 

 

 

infokiosk2

Infokiosk znajduje się obok windy na parterze szpitala. Dowiedzą się z niego państwo podstawowych informacji o szpitalu.

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.