Preloader

Ładowanie...

Zobacz jak było!

pikwcz46 hm

W piękną słoneczną niedzielę 16 września 2018 r. w magicznym ogrodzie Szpitala przy ul. Karowej odbył się VI Piknik Wcześniaka na Karowej – Piknik Rodzinny. Organizatorzy zapewnili dla dzieci i ich rodziców moc konkursów, zajmujących gier i zabaw, najmłodsi goście mieli możliwość zaprezentować swoje zdolności artystyczne na scenie. Przez kilka godzin ogród rozbrzmiewał radosnymi głosami dzieci, które przy okazji zabawy – uczyły się i poznawały.

pikwcz01

pikwcz56 hm

pikwcz54 hm

pikwcz19

Po pięknym, rzeczywiście magicznym szpitalnym ogrodzie kręciły się Czerwone Kapturki, Śnieżki, Śpiące Królewny, Elzy, Dzielni Strażacy, był nawet Kot w Butach. Dzieci próbowały swoich sił w Szpitalu Małego Doktora, gdzie leczyły Misię, Żabcię i Pieska. Mali Doktorzy nie tylko diagnozowały pluszaki, ale operowały skomplikowane przypadki zmian na płucach, wycinały wyrostek robaczkowy, pomagały w porodzie przez cięcie cesarskie małego Misia, uczyły się opieki nad przedwcześnie urodzonym noworodku, ale dzięki firmie Intimex mogły przebadać na prawdziwym aparacie ultrasonograficznym mamę lub tatę.

pikwcz06

Szpital Małego Doktora

pikwcz18

Badanie ultrasonograficzne w wykonaniu Małych Doktorów.

W Wielkim Quizie Wiedzy o Polsce organizowanym przez Koalicję dla Wcześniaka zmierzyły się osoby o rozległej wiedzy o Polsce – pytania z historii, geografii, kuchni, atrakcji turystycznych, postaci historycznych jak się okazało, czasami rodziły wątpliwości, jednak znalazły się tęgie głowy, które znały wszystkie odpowiedzi. Główne nagrody zostały wręczone. Fundatorem niezwykłych, bo wyjątkowo niematerialnych nagród, jakim jest podróż do wirtualnego świata, był sąsiadujący ze Szpitalem Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Najlepsi z najlepszych mogli wybierać: zostać Spidermanem, przejechać się na rollercoasterze, udać się w wymarzony zakątek świata, spojrzeć na naszą Ziemię z kosmosu lub zostać kierowca bolidu Formuły 1 czy innego samochodu wyścigowego.

pikwcz07

Wielki quiz wiedzy o Polsce

pikwcz36

Wręczenie nagród w quizie wiedzy o Polsce: zwycięzców ogłosiła Adriana Miesiewicz z Koalicji dla Wcześniaka, nagrody wręczali przedstawiciele fundatora nagród głównych, Wydziału Dziennikarstwa., Informacji i Bibiliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Dariusz Kuźmina - prodziekan Wydziału oraz dr hab. Tomasz Gackowski.

pikwcz50 hm

Podróż do wirtualnego świata w Centrum Analiz Medialnych i Laboratorium Badań Medioznawczych Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW.

pikwcz52 hm

pikwcz12

Jak zostać redaktorem uczyły pisma Kumpel i Junior Grupy Cogito.

pikwcz48 hm

Dzieci mogły zostać redaktorami pism dla dzieci i zaprojektować okładkę pisma Kumpel lub Junior, zobaczyć jak działają roboty na stoisku Małego Inżyniera, konstruować z chrupek i wykałaczek, liści i owoców fantastyczne budowle ze Smart Kidsem, razem z Kapitanem Nauką poznawać tajemnice świata, a z Młodzieżową Drużyną Ratowniczą i z Philipsem uczyć się udzielania pierwszej pomocy.

pikwcz43 hm

Stoisko Małego Inżyniera

Dla maluszków i ich mam specjalną strefę stworzył Pampers – w przytulnym Spokoiku zostały stworzone miejsca do karmienia i przewijania dzieci. Wszystkie akcesoria zapewnił Pampers. Mamy w karmieniu dzieci dzielnie wspierała położna Agnieszka Muszyńska, Doradca Laktacyjny.

pikwcz51 hm

Położna Agnieszka Muszyńska, doradca laktacyjny pomagała w opanowaniu pięknej sztuki karmienia piersią.

pikwcz53 hm 

Stoisko producenta p[ieluszek Pampers.

O tym, że mleko jest ważne w żywieniu dzieci przypominał różowy kot Mieczysław, wykreowany przez projekt „Mamy kota na punkcie Mleka” Funduszu Promocji Mleka.

pikwcz45 hm  pikwcz25 

Mnóstwo konkursów dawało możliwość zdobycia wielu nagród.

pikwcz04

Grupa Teatralna Warszawiaki.

Goście Pikniku mieli wyjątkową możliwość posłuchania warszawskiej gwary i porozmawiać o dawnej Warszawie z miłośnikami jej historii z Grupy Teatralnej Warszawiaki. Stare przedmioty, piosenki z gramofonu tworzyły niezwykłą atmosferę stolicy międzywojennego okresu.

pikwcz20

Dzieci przygotowały się do specjalnego koncertu dla prof. Marii Katarzyny Borszewskiej-Kornackiej. Na zdjęciu siedmioletnia Martynka wykonuje utwór "Kurki trzy" pod czujnym okiem prowadzącego Piknik Sławomira Mandesa.

pikwcz21

Malwinka podarowała pani profesor pracę plastyczną: pomarańczowego misia.

Impreza była szczególna – po raz ostatni na Pikniku jako kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka wystąpiła prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka – pomysłodawczyni i inicjatorka Pikniku Wcześniaka na Karowej. W związku z tym dzieci przygotowały dla ukochanej profesor mały koncert, podczas którego śpiewały dedykowane dla profesor piosenki oraz obdarowywały ślicznymi, własnoręcznie przygotowanymi laurkami i pracami artystycznymi.

pikwcz23

Przygotowywaną przez kilka tygodni piosenkę zaśpiewał chór dziewczynek - byłych pacjentek Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka

pikwcz35

Siedmioletnia Ada zaśpiewała podczas pikniku kilka piosenek, min. Dni, których nie znamy Marka Grechuty.

pikwcz22

Martynka wręcza pani prof. Marii Katarzynie Borszewskiej-Kornackiej własnoręcznie wykonaną laurkę.

pikwcz40 hm

Różowe serce dla profesor.

pikwcz41 hm

Gościem specjalnym Pikniku była Marta Spyrczak, znana jako Matka Kazika. Pani Marta opowiedziała o swoim doświadczeniu rozmów z rodzicami dzieci przedwcześnie urodzonymi, które później opublikowała w książce „Za wcześnie. Rozmowy z rodzicami wcześniaków urodzonych w 23-29 tygodniu ciąży.

pikwcz15a

Marta Spyrczak opowiedziała o swojej książce "Za wcześnie..."

Patronat nad naszym Piknikiem objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś. Imprezę z werwą poprowadził niezastąpiony Sławomir Mandes, niemal wszystkie konkursy dla dzieci i ich rodziców poprowadziła niesamowita Ewa Świerżewska, założycielka portali qlturka.pl, egodziecka.pl, sportowarodzina.pl, autorka książek dla dzieci.

pikwcz38 hmpikwcz42 hm

Na zdjęciu po lewej - polowe laboratorium bakteriologiczne Szpitala Małego Doktora, po prawej - roboty Małego Inżyniera.

Dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom, które wsparły nasze wydarzenie, za serce i życzliwość, które stukrotnie zaprocentowały na roześmianych buziach dzieci.

Valkea for Kids za ciężką pracę przy organizacji pikniku i wspaniałe pomysły.

Wydziałowi Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Centrum Analiz Medialnych i Laboratorium Badań Medioznawczych za to, że daliście się namówić na szalony pomysł wysłania najlepszych do świata nierzeczywistego.

Firmom Draeger i Klaromed, za to, że od lat pomagają nam wyposażać w prawdziwe sprzęty Szpital Małego Doktora. Firmie Intimex, która w tym roku odważnie wstawiła do Szpitala Małego Doktora prawdziwy aparaty USG i pozwoliła dzieciom bawić się w niemal prawdziwego lekarza ultrasonografa.

Pampers za piękny Spokoik i tysiące pieluszek, które przekazuje najmłodszym.

Żywiec Zdrój – dzięki wam jesteśmy pełni życia, bo nie doskwiera nam pragnienie.

Philips – za pierwszą pomoc.

Mały Inżynierze – tak naprawdę jesteś wielki.

Pismom Kumpel i Junior Grupy Cogito – za rozwijające i ciekawe pisma, za wspaniałą zabawę w redaktora.

Teatralnej Grupie Warszawiaki za to, że jesteście strażnikami żywej tradycji.

Smart Kids, za to, że potraficie robić fantastyczne rzeczy z tego, co jest pod ręka.

Egmont i EPEE – to m.in. setki waszych gier i zabaw trafiły w ręce naszych najmłodszych i nie tylko najmłodszych gości.

Projekt „Mamy kota na punkcie Mleka” Funduszu Promocji Mleka za to, że my też mamy kota na punkcie mleka.

Rent Design – wasze mebelki nadają piknikowi radosną atmosferę.

Dutchmed i NZ Techno – dziękujemy, że towarzyszycie nam co roku.

pikwcz03pikwcz26

W magicznym ogrodzie dzieci bawił Kot w Butach.

pikwcz02

Kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka.

pikwcz05

Laboratorium Szpitala Małego Doktora.

pikwcz37 hm

pikwcz39 hm

Nauka pierwszej pomocy w namiocie Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej.

pikwcz44 hm

Od lat towarzyszy nam Koalicja dla Wcześniaka, której Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej jest członkiem.

pikwcz47 hm

Smart Kids uczył wykorzystywać podczas zabawy przedmioty znajdujące się pod ręką, w kuchni lub w ogrodzie, czyli z chrupek, wykałaczek, liści i np. jarzębiny.

pikwcz10

Konkursy prowadziła Ewa Świerżewska.

pikwcz11

pikwcz08

pikwcz09

pikwcz16

pikwcz28

pikwcz30

Były też konkursy dla dorosłych...

pikwcz33

...jednak przede wszystkim to była zabawa dla dzieci.

pikwcz34

pikwcz24

Konkurs Pampersa był jednym z trudniejszych - trzeba było wiedzieć czy w Polsce są fabryki produkujące pieluszki.

Zdjęcia niepodpisane: Alina Kuźmina

logos fin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.