Doświadczona położna poprowadzi ciążę fizjologiczną w Specjalistycznej Poliklinice naszego Szpitala

Specjalistyczna Poliklinika Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej już od nowego roku zaoferuje możliwość prowadzenia ciąży fizjologicznej przez doświadczoną położną – specjalistkę w zakresie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego.    

„Chcemy przełamywać stereotyp, że wszystkie kobiety w ciąży muszą być pod opieką lekarza. Położna posiada uprawnienia do prowadzenia ciąży u pacjentek bez obciążeń położniczych i chorób współistniejących, takich jak na przykład cukrzyca, choroby serca, choroby nerek. Więź i zaufanie, które powstaną między kobietą a położną już na etapie prowadzenia ciąży, stanowią później wsparcie podczas samego porodu” – mówi lek. Robert Jarzębski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w naszym szpitalu. 

W ramach wizyt podczas opieki okołoporodowej położna: 

– zleci badania zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej 

– umówi 3 wizyty do lekarza specjalisty 

– w sposób profesjonalny przygotuje do porodu. 

– zaproponuje możliwość telemonitoringu czynności serca dziecka ( KTG) w ostatnich tygodniach ciąży. 

– nie ma możliwości wystawiania zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy. 

„Jeśli położna podczas wizyty w Poradni Ciąży Fizjologicznej zauważy jakąś nieprawidłowość wynikającą z przeprowadzonych badań skieruje pacjentkę do dalszej opieki u lekarza specjalisty. Nasz szpital jest ośrodkiem o najwyższym III stopniu referencyjności, co oznacza, że oferujemy najbardziej specjalistyczny poziom opieki nad kobietą i noworodkiem, zatem – w przypadku jakichkolwiek niespodziewanych komplikacji – zapewniamy najlepszą możliwą opiekę medyczną” – mówi wicedyrektor lek. Robert Jarzębski.   

Zapraszamy do zapisów już od 9 stycznia 2023 roku!

Na pierwszą wizytę do położnej w Specjalistycznej Poliklinice można się zapisać dzwoniąc na numer 22 596 61 75. Kolejne wizyty będą planowane w uzgodnieniu z położną.   

Odpowiemy na wszystkie pytania, prosimy pisać na adres: polozna.info@szpitalkarowa.pl