Dieta dla ciężarnych z cukrzycą

Dieta dla ciężarnych z cukrzycą – Zalecenia żywieniowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę ciążową.

Cukrzyca ciążowa to nietolerancja węglowodanów po raz pierwszy rozpoznana w okresie ciąży. Celem leczenia cukrzycy jest zapewnienie prawidłowego rozwoju płodu. Uzyskanie prawidłowych wyników leczenia ma nierozerwalny związek z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi matki – niedopuszczanie do za wysokich poziomów glukozy.

Podstawowym elementem leczenia cukrzycy (uzyskania prawidłowych poziomów cukru we krwi) jest stosowanie odpowiedniej diety, która stanowi profilaktykę hiperglikemii. Dieta z ograniczeniem węglowodanów łatwo przyswajalnych polega na świadomym, racjonalnym odżywianiu. Prawidłowo skomponowany jadłospis, dostarcza wszystkich składników odżywczych, witamin, składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu.

Stosowanie się do zaleceń dietetycznych zapobiega powikłaniom u matki, zabezpiecza przed nadmiernym przyrostem masy ciała w ciąży oraz sprzyja prawidłowemu rozwojowi płodu.

Jeżeli ma Pani zdiagnozowaną cukrzycę ciężarnych, prosimy o kontakt w godz. 7.00-14.00 pod nr tel. 22 59 66 110.

Dieta lekkostrawna i cukrzycowa – ulotki ( format PDF) w języku angielskim dotyczące zaleceń żywieniowych w diecie lekkostrawnej oraz cukrzycowej.  

 

Dieta owoce