Preloader

Ładowanie...

Wszystkim naszym pacjentkom staramy się zapewnić bezpieczne i optymalne warunki porodu w jednoosobowych salach. Zapraszamy do porodu wszystkie pacjentki, które chcą urodzić dziecko w komfortowych warunkach i w przyjaznej atmosferze. Przyjmujemy do porodu wszystkie pacjentki, bez odsyłania do innego szpitala.

 malgos 2

Sala jednoosobowa dla pacjentki rodzącej i dla osoby towarzyszącej.

Nasz szpital jest wysokospecjalistyczną placówką, personel szpitala jest przygotowany do niesienia pomocy również w najtrudniejszych przypadkach. Dlatego polecamy naszą opiekę wszystkim kobietom, zarówno z ciążą fizjologiczną (bez problemów zdrowotnych)  jak i pacjentkom z ciążą powikłaną i przewlekle chorym.
Porody z osobą towarzyszącą są bezpłatne. Dostępne jest też bezpłatne znieczulenie porodu.

malgos
Korytarz Bloku Porodowego.

Rodząca może korzystać z nowoczesnej, wyposażonej w łazienkę klimatyzowanej sali porodowej, w której znajduje się łóżko sterowane pilotem, kącik do pielęgnacji noworodka, aneks wypoczynkowy oraz akcesoria ułatwiające poród - drabinka i piłka.

malgos 5
Sala Wrzosowa.

W I oraz częściowo w II okresie porodu pacjentka ma możliwość poruszania się, korzystania z piłki lub drabinek, a  podczas skurczów partych przybierać pozycję dogodną dla siebie, jednak o najbezpieczniejszej decydują położna i lekarz. Poród dziecka odbywa się na łóżku porodowym z możliwością wyboru pozycji siedzącej, półsiedzącej i leżącej lub na specjalnym fotelu porodowym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa noworodka i rodzącej Blok Porodowy jest wyposażony w system monitoringu porodu, ma też dwie sale do cięć cesarskich.

 MG 4953
Fotel do porodu w pozycji siedzącej.

malgos 4

blok por9jpg
Wejście do sali operacyjnej w Bloku Porodowym - przeznaczona tylko do operacji cięcia sesarskiego.

Szpital oferuje różne metody łagodzenia bólu porodowego.
Farmakologiczne:
- znieczulenie wziewne - medycznym podtlenkiem azotu. Jest to bezpieczna metoda walki ze stresem i bólem, pomaga osiągnąć komfort psychiczny. Gaz wywołuje stan fizycznego odprężenia przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich podstawowych odruchów i świadomości. Podczas stosowania ma bardzo niewielki wpływ na takie funkcje, jak oddychanie i krążenie.;
- znieczulenie domięśniowe/dożylne;
- znieczulenie zewnątrzoponowe.

Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego:
- kąpiel relaksacyjna – w każdej sali porodowej znajduje się łazienka wyposażona w prysznic z dyszami natryskowymi, zapewniającymi delikatny i relaksujący masaż.
- żelowe okłady rozgrzewające – rozluźniające mięśnie.
- elektrostymulator TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), zakładany w okresie okołoporodowym na plecach – sprawdzony klinicznie, zapewniający nieinwazyjną, niefarmakologiczną i skuteczną terapię przeciwbólową. Przezskórna stymulacja nerwów nie ma skutków ubocznych. Impulsy TENS mają małe natężenie i stymulują jedynie nerwy czuciowe na powierzchni skóry. Pacjentka odczuwa tylko lekkie mrowienie na skórze i co najwyżej lekkie wibracje mięśni wokół elektrod.

Od momentu urodzenia noworodek jest pod opieką lekarza neonatologa oraz pielęgniarki neonatologicznej, którzy uczestniczą przy porodzie.

 MG 4903
Sala przygotowawcza.


PO PORODZIE

Po zakończonym porodzie będzie Pani przebywała w Bloku Porodowym jeszcze przez dwie lub cztery godziny pod obserwacją lekarzy i położnych. Jeżeli dziecko urodziło się zdrowe, będzie Pani miała z nim stały kontakt z przerwami na niezbędne badania, które odbywają się na miejscu w sali porodowej. Tuż po porodzie będzie miała Pani możliwość po raz pierwszy nakarmić swoje dziecko piersią.

Pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj trzy doby - spędzi je Pani z dzieckiem w Oddziale Położniczym.

Będzie Pani pod opieką lekarzy położników oraz doświadczonych położnych, a Pani dziecko - lekarzy neonatologów.
Jeżeli dziecko jest zdrowe i mama czuje się dobrze, czas pobytu w szpitalu może ulec skróceniu. Wtedy mama zostanie zaproszona na kontrolne badania do Specjalistycznej Polikliniki przyszpitalnej, a dziecko na obowiązkowe badania przesiewowe do Poradni Neonatologicznej, mieszczącej się również w Poliklinice.
Na wizyty kontrolne w Poradni Neonatologicznej będą również zapraszane dzieci urodzone przedwcześnie, które
wymagały leczenia w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka oraz w Oddziale Noworodka i Patologii Noworodka. Regularne konsultacje, które mogą trwać nawet przez ponad rok, mają na celu obserwację rozwoju psychomotorycznego dziecka - w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości dziecko jest kierowane na leczenie do odpowiedniego specjalisty.
Jeżeli poród odbył się metodą cesarskiego cięcia, pobyt w szpitalu wydłuży się. Pierwszą dobę po zabiegu spędzi Pani w sali pooperacyjnej Oddziału Położniczego.
Tu będą Panią opiekowały się doświadczone położne. Jeżeli dziecko jest zdrowe, obok Pani łóżka stanie również łóżeczko dla Pani dziecka. Położne pomogą zaopiekować się maleństwem przez cały czas pobytu w sali pooperacyjnej.

Jeżeli dziecko urodzi się przedwcześnie, chore, o małej masie ciała, będzie wymagało intensywnego leczenia i wspomagania oddechu, zostanie wtedy natychmiast przeniesione do Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka lub lub Patologii Noworodka.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.