Preloader

Ładowanie...

Oddział ten zajmuje się leczeniem operacyjnym pacjentek z chorobami narządu rodnego. Są tu wykonywane drobne zabiegi diagnostyczne, różnego rodzaju operacje ginekologiczne, w tym operacje uroginekologiczne. Wykonujemy m.in.:
- wycięcie zmiany chorobowej jajnika wraz z jajnikiem lub bez jajnika, zawsze z badaniem śródoperacyjnym;
- wyłuszczenie mięśniaków z pozostawieniem macicy;
- całkowite wycięcie macicy bez lub z przydatkami (tj. jajowodami i jajnikami);
- operacje pochwowe wykonywane z powodu zaburzeń statyki narządu rodnego, i/lub nietrzymania moczu, również z użyciem taśm;
- operacje plastyczne pochwy i krocza;
- operacje sromu - wycięcie zmiany chorobowej na sromie lub całkowite usunięcie sromu;
- operacje laparoskopowe;
- operacje histeroskopowe;

- operacje odtwórcze u kobiet z wadami;
- leczenie operacyjne schorzeń ginekologicznych u pacjentek ciężarnych.
 MG 4836
Każdy wycinek jest badany histopatologicznie w szpitalnej Pracowni Patomorfologii. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, badanie wstępne jest wykonywane podczas zabiegu w trybie śródoperacyjnym. Dzięki własnej Pracowni Patomorfologii mamy krótki czas oczekiwania na wyniki badań.
 MG 4834
Oddział Ginekologiczny dysponuje 23 miejscami w jedno-, dwu- i czteroosobowych salach z dostępem do łazienek oraz pięcioma miejscami w klimatyzowanych salach pooperacyjnych. Jednoosobowe sale dla pacjentek mają własną łazienkę.
Każde łóżko jest sterowane automatycznie za pomocą pilota, dzięki czemu materac można ustawiać w wygodnej pozycji. Łóżka są wyposażone w system przywoławczy i lampkę nocną. Pokoje od strony ogrodu mają loggie.

 MG 4849

 Do szpitala na jeden dzień

 Do Oddziału Ginekologicznego przyjmowane są również pacjentki wymagające szybkiej diagnostyki, co zazwyczaj łączy się z wykonaniem krótkiego zabiegu. Dotyczy to pacjentek z problemami okresu okołomenopauzalnego, nieprawidłowymi wynikami cytologicznymi. Po wykonaniu zabiegu pacjentki wychodzą tego samego dnia do domu, a wyniki badań histopatologicznych odbierane są podczas wizyty kontrolnej w ambulatorium. Gdy wynik badania wymaga podjęcia dalszego leczenia, pacjentki są wzywane do szpitala telefonicznie.

Ważne numery telefonów:
Sekretariat oddziału: 22 59 66 263
Położne konsola: 22 59 66 178
Zapisy do operacji i zabiegów jednodniowych: 22 59 66 131

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.