Poradnia endokrynologii ginekologicznej
Poradnia obejmuje opieką kobiety po ukończeniu 16. roku życia, u których występują problemy hormonalne dotyczące układu rozrodczego. Lekarze pracujący w poradni prowadzą pacjentki, u których stwierdzono: zaburzenia miesiączkowania, zespoły androgenne (obejmujące zaburzenia miesiączkowania, łojotok, zmiany skórne, nadmierne owłosienie, nadwagę)niemożność zajścia w ciążę lub poronienia nawykowe, bądź trudności w donoszeniu ciąży – uwarunkowane zaburzeniami hormonalnymi, dolegliwości ze strony gruczołów piersiowych, dolegliwości okresu przekwitania u kobiet, osteoporozę pomenopauzalną, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, otyłość uwarunkowaną hormonalnie oraz zaburzenia sfery psychicznej uwarunkowane hormonalnie.
Stosujemy najnowocześniejsze metody diagnostyczne pozwalające na rozpoznanie przyczyny tych zaburzeń oraz wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia. W leczeniu wykorzystywane są najnowocześniejsze metody terapeutyczne z zastosowaniem leków hormonalnych i niehormonalnych. Podczas wizyt kontrolnych, w procesie leczenia, wykonywane są wszystkie nieodzowne badania hormonalne, biochemiczne i wizualizacyjne.
Wypracowane przez zespół lekarzy metody nadzoru pacjentek otrzymujących leczenie hormonalne są zgodne z najnowocześniejszymi zasadami terapii, stosowanymi w wiodących ośrodkach klinicznych na świecie.
ZAPISY DO PORADNI ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ
Aby zapisać się do Poradni Endokrynologii Ginekologicznej pacjent musi posiadać skierowanie. Jest ono wymagane w następujących przypadkach :
1. pierwsza wizyta w Poradni Endokrynologii Ginekologicznej
2. od ostatniej wizyty minęły co najmniej 2 lata
3. wizyta po leczeniu szpitalnym u pacjentek ,które wcześniej nie były w naszej Poradni.
Skierowanie musi być wystawione przez lekarza mającego umowę z NFZ.
Należy zwrócić uwagę aby pieczątka jednostki wystawiającej skierowanie posiadała kody resortowe VII i VIII – są one niezbędne do wpisania pacjenta na listę oczekujących na świadczenie medyczne. Na skierowaniu musi być obowiązkowo rozpoznanie w języku polskim i kod ICD 10.
Oryginał skierowania należy dostarczyć w ciągu 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę pacjentów oczekujących. Po tym terminie pacjent zostaje skreślony z listy pacjentów oczekujących na świadczenie medyczne w naszej Poradni.
Zapisy do poradni odbywają się w godzinach: 7.30 – 17.45.
Można zapisać się :
– osobiście
– telefonicznie
– przez inną osobę.