Poradnia endokrynologii ginekologicznej

Poradnia endokrynologii ginekologicznej obejmuje opieką kobiety po ukończeniu 16. roku życia, u których występują problemy hormonalne dotyczące układu rozrodczego. Lekarze pracujący w poradni prowadzą pacjentki, u których stwierdzono: zaburzenia miesiączkowania, zespoły androgenne (obejmujące zaburzenia miesiączkowania, łojotok, zmiany skórne, nadmierne owłosienie, nadwagę)niemożność zajścia w ciążę lub poronienia nawykowe, bądź trudności w donoszeniu ciąży – uwarunkowane zaburzeniami hormonalnymi, dolegliwości ze strony gruczołów piersiowych, dolegliwości okresu przekwitania u kobiet, osteoporozę pomenopauzalną, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, otyłość uwarunkowaną hormonalnie oraz zaburzenia sfery psychicznej uwarunkowane hormonalnie.

Stosujemy najnowocześniejsze metody diagnostyczne pozwalające na rozpoznanie przyczyny tych zaburzeń oraz wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia. W leczeniu wykorzystywane są najnowocześniejsze metody terapeutyczne z zastosowaniem leków hormonalnych i niehormonalnych. Podczas wizyt kontrolnych, w procesie leczenia, wykonywane są wszystkie nieodzowne badania hormonalne, biochemiczne i wizualizacyjne.
Wypracowane przez zespół lekarzy metody nadzoru pacjentek otrzymujących leczenie hormonalne są zgodne z najnowocześniejszymi zasadami terapii, stosowanymi w wiodących ośrodkach klinicznych na świecie.

ZAPISY DO PORADNI ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ

Aby zapisać się do Poradni Endokrynologii Ginekologicznej pacjent musi posiadać skierowanie. Jest ono wymagane w następujących przypadkach :

1. pierwsza wizyta w Poradni Endokrynologii Ginekologicznej

2. od ostatniej wizyty minęły co najmniej 2 lata

3. wizyta po leczeniu szpitalnym u pacjentek ,które wcześniej nie były w naszej Poradni.

Skierowanie musi być wystawione przez lekarza mającego umowę z NFZ.

Należy zwrócić uwagę aby pieczątka jednostki wystawiającej skierowanie posiadała kody resortowe VII i VIII – są one niezbędne do wpisania pacjenta na listę oczekujących na świadczenie medyczne. Na skierowaniu musi być obowiązkowo rozpoznanie w języku polskim i kod ICD 10.

Oryginał skierowania należy dostarczyć w ciągu 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę pacjentów oczekujących. Po tym terminie pacjent zostaje skreślony z listy pacjentów oczekujących na świadczenie medyczne w naszej Poradni.

Zapisy do poradni odbywają się w godzinach: 7.30 – 17.45.

Można zapisać się :

– osobiście

– telefonicznie

– przez inną osobę.

Poradnia endokrynologii ginekologicznej

Komu polecana jest poradnia endokrynologii ginekologicznej?

Poradnia endokrynologii ginekologicznej dedykowana jest wszystkim kobietom, które ukończyły 16 lat i mają jakiekolwiek problemy hormonalne, które dotyczą układu rozrodczego. To bardzo delikatny, ale i niezwykle ważny temat i właśnie dlatego podstawą jest wczesne rozpoznanie schorzeń lub ewentualnych chorób i problemów. Zgłaszając się do poradni, można mieć pewność, że otrzyma się kompleksową pomoc i wykonane zostaną wszystkie niezbędne badania, które pozwolą określić problem i podjąć odpowiednie sposoby leczenia.

Endokrynologia ginekologiczna – jakie pacjentki są tam prowadzone?

Endokrynologia ginekologiczna to bardzo złożone zagadnienie, a więc, jak najbardziej trzeba wiedzieć, kiedy i dlaczego należy zgłosić się do poradni. Z całą pewnością jednak nie można lekceważyć żadnych swoich objawów, ponieważ wszystko może być istotne i od razu zgłosić się po fachową poradę, oraz na odpowiednie, dopasowane indywidualnie leczenie. Szybkie rozpoznanie to w wielu przypadkach podstawa. Jakie pacjentki są prowadzone w poradni endokrynologiczno-ginekologicznej? Są to przede wszystkim kobiety, które mają problemy miesiączkowe, problemy z zespołem androgennym, który może charakteryzować się również między innymi nadmiernym owłosieniem. To także kwestie pogorszenia stanu skóry, wzmożonego łojotoku czy niemożność zajścia w ciąże, ale i również powtarzające się poronienia. Warto obserwować swój organizm i reagować szybko na wszystkie niepokojące zmiany, a dzięki szybko podjętemu leczeniu, będzie ono o wiele bardziej efektywne i pozwoli uzyskać wymarzone rezultaty. Leczenie często pozwala zajść w upragnioną ciążę i bezpiecznie ją donosić.

Endokrynologia ginekologiczna Warszawa Karowa – tylko najlepsze metody leczenia

Bardzo ważne jest to, aby dobrać jedynie najlepsze metody leczenia, które opierają się na nowoczesnych zastosowaniach. Endokrynologia ginekologiczna Warszawa Karowa, jak najbardziej dysponuje wszystkimi tymi sposobami, co sprawia, że warto z niej skorzystać i to właśnie tam rozpocząć swoje leczenie. Nowoczesne metody diagnostyczne pozwolą na wskazanie przyczyny wszelkich nieprawidłowości i dobranie odpowiedniego leczenia, które przyniesie oczekiwane rezultaty, niezależnie od konkretnej przypadłości. Oczywiście, aby tak było, wykonywane są najpierw wszystkie niezbędne badania hormonalne, następnie biochemiczne i wizualne, aby jak najlepiej ocenić stan każdej z pacjentek i dobrać dla niej to, co w jej przypadku będzie najlepsze.