Ignacy i Gustaw – wcześniaki, urodzeni w 28 tygodniu ciąży, 25 maja 2023 r.

25 maja 2023 roku, nasze życie zmieniło się całkowicie. To co wydawało się ważne przestało mieć znaczenie, kiedy w 28 tygodniu ciąży na świat przyszli przez nagłe cesarskie cięcie Ignacy (1330 gram) i Gustaw (1250 gram).
Nigdy nie chcieliśmy, żeby nasi chłopcy musieli być dzielni, ale byli i to niesamowicie. Przeszli bardzo dużo – od problemów z oddychaniem, zapaleń płuc, martwiczych zapaleń jelit, anemii i przetoczeń krwi, wylewów – łączenie 92 dni w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej.
Trafiliśmy na wspaniałych ludzi. Zaczynając od lekarek, które uratowały życie i zdrowie chłopcom – dr Gabrieli Szczodry, która towarzyszyła chłopcom od pierwszych sekund ich życia, dr Aleksandry Zwijacz, która wyprowadziła chłopców z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka, dr Agnieszki Kijanki, która zajmowała się chłopcami przez ich cały pobyt w szpitalu i przygotowała ich na wyjście na świat oraz dr Urszuli Majewskiej, która była dobrym duchem ich pobytu (i oczywiście cały team neonatologiczny).
Jesteśmy niesamowicie wdzięczni również wszystkim położnym i pielęgniarkom, które zajmowały się chłopakami, gdy my nie mogliśmy być przy nich (zajmowały się też nami wspierając nas psychicznie, jak było bardzo trudno).
Nie możemy też zapomnieć o wielu poznanych przez te 3 miesiące rodzicach i grupie wsparcia z pokoju laktacyjnego.
Dziś zaczynamy z chłopcami nowy rozdział, ale tego pierwszego, bardzo trudnego, ale też pięknego, nigdy nie zapomnimy. Bo żeby wychować dziecko trzeba całej wioski, a przez 3 miesiące w Szpitalu na Karowej i też poza nią wśród naszych bliskich i przyjaciół, taka wioska powstała wokół chłopców, dlatego dziś możemy patrzeć z nadzieją i radością w przyszłość. Marta