Mania – wcześniak, urodzona w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży, 6 listopada 2020 r.

Maria Anastazja, zwana Manią, urodziła się w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej 6 listopada 2020 roku o godzinie 18.36 w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży. Ważyła 850 g i mierzyła 35 cm.
Na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka i Oddziale Patologii Noworodka naszego szpitala spędziła 123 doby.
Mama Mani mówi, że dwa lata po urodzeniu, słuch, wzrok, motoryka i budowa ciała Mani są w jak najlepszym porządku i nie wymagało to żadnej pomocy specjalistycznej – żadnego leczenia i rehabilitacji. „Mania walczy jeszcze z dysplazją oskrzelowo-płucną i skacze jej saturacja. Mimo sterydów, niestety płuca nie pracują w 100%. (…) Nie pospieszamy jej w niczym, cały czas mamy z tyłu głowy, że trzeba jej odliczyć 4 miesiące z brzuszka, a ona tak czy siak zaskakuje nas nowymi umiejętnościami, które zdobywa, jakby jej wcale tych 4 miesięcy nie brakowało.” – pisze mama Mani Pani Magdalena. Dodaje, że spotkała Anioła, którym była p. Aleksandra Zagajewska odbywająca wówczas praktyki w szpitalu. Udzieliła pani Magdalenie nieocenionego wsparcia psychicznego, poprzez po prostu bycie cały czas obok, rozmowę, śmiech, a czasem i łzy, bo był to okres nasilenia pandemii Covid-19 i nie było możliwości obecności bliskich. Panie mają kontakt do dzisiaj, a historia Pani Magdaleny i Mani stała się inspiracją do napisania przez p. Olę pracy dyplomowej na kierunku położnictwo.
„Mania to Cud, a ludzie, których w tym czasie spotkaliśmy to żywe opatrunki na nasze rany.(…) Dodając do tego fakt, że Ola spełniła swoje marzenie i została położną pisząc o Mani to śmiem twierdzić, że każdy nawet największy ból można przekuć w coś wspaniałego.” – napisała Pani Magdalena. Jeszcze raz bardzo dziękujemy zespołowi ze Szpitala na Karowej za Waszą pracę – podpisano: Marysia ( Mania), Mama Magda, Tata Bartek, Rodzeństwo Wiktoria i Oskar (opublikowane 12.12.2022 r.)