Leczenie niepłodności to często długi i wymagający proces – pod względem emocjonalnym, fizycznym, finansowym, społecznym etc. Stąd tak ważna jest profesjonalne opieka medyczna w tym zakresie. Tym bardziej cieszy więc informacja, że w Szpitalu Klinicznym im ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie uruchomiono Referencyjny Ośrodek Leczenia Niepłodności. Znajduje się on w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej.

Diagnostyka i leczenie niepłodności

Na leczenie do Ośrodka przyjmowane będą pary, które mają problem z płodnością – czyli przez co najmniej 12 miesięcy bezskutecznie starały się o ciążę i nie miały wcześniej ustalonego medycznie rozpoznania niepłodności.

Diagnostyka i terapia pacjentów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić się na bezpłatną wizytę należy zadzwonić pod numer 22 59 66 175. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie niepłodności będą przeprowadzane przez zespół specjalistów z dziedziny endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, endokrynologii, andrologii, lekarzy wyspecjalizowanych w ultrasonografii, histeroskopii i laparoskopii, przy współpracy z embriologiem i psychologiem.

Świadczenia udzielane w programie obejmują dwa etapy:  wstępny i  poszerzonej diagnostyki, które umożliwią ustalenie przyczyn niepłodności lub wyznaczenie dalszego postępowania terapeutycznego.

Diagnostyka obejmuje:

1. Badania laboratoryjne;

2. Badania nieinwazyjne:

• USG ginekologiczne,
  • USG jąder;

3) Badania inwazyjne:

• histerosalpinografia,
  • ultrasonograficzna histerosalpingosonografia kontrastowa,
  • laparoskopiadiagnostyczna.

Zakres realizowanych procedur w konkretnej sytuacji zależy od indywidualnych potrzeb uczestników i zaleceń lekarza prowadzącego.

karowa3 600x4485karowa 768x5122karowa 300x400

Misja: Dziecko

Ośrodek powstał w ramach projektu „Misja: Dziecko”. Modernizacja i doposażenie Szpitala Karowa jako referencyjnego ośrodka leczenia niepłodności , dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.2. Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych.

Z dofinansowania w wysokości ponad 1,6 miliona złotych, które otrzymał Szpital, wyremontowano pomieszczenia Ośrodka, a także zakupiono wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. A wszystko to w trosce o pacjentów oraz o ich marzenie bycia rodzicami!