19 maja obchodzimy Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego

Z tej okazji pragniemy wszystkim dawczyniom złożyć najserdeczniejsze podziękowania za ten drogocenny dar jakim jest mleko kobiece. Cóż może być bardziej szlachetnego niż dzielenia się tym, co w okresie laktacji jest najcenniejszym darem natury. Gdy jedne matki mają tego daru wystarczającą ilość inne, zwłaszcza mamy bardzo przedwcześnie urodzonych dzieci, często w pierwszych dniach po urodzeniu, mają go zaledwie kilka kropli. Dla wcześniaków mleko własnej matki, a przy jego braku, przebadane mleko dawczyń to bardzo cenny lek pozwalający bezpiecznie przetrwać im ciężkie chwile na oddziale intensywnej terapii dostarczając konieczne składniki odżywcze chociaż nieco osłabione koniecznym procesem pasteryzacji. Przetrwać do momentu gdy otrzymają mleko swojej Mamy.

Dziękujemy więc wszystkim honorowym dawczyniom oddającym mleko do 16 Banków Mleka Kobiecego w Polsce. A my Dyrekcja i pracownicy Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przesyłamy gorące podziękowanie tym mamom, których pokarm trafia do Regionalnego Banku Mleka Kobiecego Szpitala Specjalistycznego im Św. Rodziny w Warszawie przy ul. Madalińskiego a z niego do wcześniaków naszego szpitala. Dziś w Światowym Dniu Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego w imieniu rodziców hospitalizowanych w Naszym Szpitalu dzieci chcemy wyrazić szczególną wdzięczność chociaż Wasze Święto Kochane Dawczynie powinno być codziennie.