Informacje Księdza Kapelana

W centralnej części szpitala, na I piętrze, dla Pacjentek i Pracowników dostępna jest rzymskokatolicka kaplica pod wezwaniem św. Joanny Beretty Molla. Msze Święte odprawiane są w niej w każdą niedzielę, o 8.30. 
Kaplica otwarta jest całą dobę, ale warto pamiętać, że w niektóre dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 16.00, pełni ona funkcję sali wykładowej dla uczących się w naszym szpitalu studentów. Popołudniami, wieczorami i w weekendy kaplica jest dostępna dla wszystkich, także chrześcijan innych wyznań oraz osób wątpiących lub niewierzących, szukających spokojnego miejsca, sprzyjającego ciszy i refleksji. 
Po niedzielnej Mszy Świętej (od ok. 9.00) ksiądz Kapelan odwiedza wszystkie oddziały, udzielając komunii Świętej Pacjentkom, które nie mogą uczestniczyć w Mszy Świętej w kaplicy.
Poza komunią, jest to także okazja do rozmowy, spowiedzi lub przyjęcia Sakramentu chorych. 

W ciągu tygodnia, w dni powszednie, Ksiądz Kapelan odwiedza oddziały, udziela namaszczenia chorych, chrzci dzieci, towarzyszy Pacjentkom naszego szpitala, poprzez rozmowę lub spowiedź. Takie spotkanie lub chęć spowiedzi czy przyjęcia Komunii można ustalić telefonicznie, mailowo lub smsowo. 

W kaplicy, zaraz za drzwiami, znajduje się mała biblioteczka, z której korzystać mogą Pacjentki naszego szpitala. Znajdują się tam egzemplarze Pisma Świętego, modlitewniki, oraz książki z dziedziny duchowości, teologii, życia religijnego, modlitwy, historii, a także powieści z chrześcijańskim przesłaniem. Książki można zabierać ze sobą do swoich sal, należy jednak pamiętać, by odłożyć je na miejsce lub oddać księdzu Kapelanowi przed opuszczeniem szpitala.  
Szpital znajduje się na terenie warszawskiej Parafii Rzymskokatolickiej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Funkcję kapelana naszego szpitala pełni ksiądz Maciej Jaszczołt, wikariusz tej Parafii. 
Kontakt z księdzem kapelanem: jaszczolt.maciej@gmail.com, tel. 723 901 318