Poradnia ginekologiczno-położnicza

Poradnia ginekologiczno-położnicza świadczy usługi zarówno w zakresie profilaktyki jak i leczenia chorób narządu rodnego. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa, co najmniej raz do roku, aby wykonać niezbędne badania, takie jak: cytologia i badanie gruczołu piersiowego (zwłaszcza dotyczy to pań w wieku powyżej 45 roku życia). Systematyczne kontrole u lekarza pomagają zapobiegać groźnym chorobom i wykrywać je w najwcześniejszej fazie, kiedy są największe szanse na wyleczenie.

W tej poradni są leczone pacjentki z rozpoznanymi stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi, problemami z nietrzymaniem moczu czy statyką narządu rodnego i in. Specjaliści kwalifikują w razie potrzeby pacjentki do zabiegów operacyjnych, których większość wykonuje się na miejscu w szpitalu.

Z poradni ginekologiczno – położniczej mogą korzystać panie w ciąży i po porodzie. Prowadzone są tu również ciąże tzw. niepowikłane, czyli takie, podczas których nie występuje zagrożenie dla życia i zdrowia matki i dziecka. Jeżeli lekarz stwierdza nieprawidłowości, pacjentka jest kierowana do poradni patologii ciąży w tej samej poliklinice, w której pracują wybitni specjaliści opiekujący się kobietami z ciążą powikłaną.

Poradnia ginekologiczno-położnicza

Kiedy poradnia ginekologiczna Warszawa Karowa będzie najlepszym wyborem?

Dbanie o własne zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu. W związku z tym każdorazowo, gdy w organizmie zacznie dziać się coś niepokojącego, jak najszybciej powinno skorzystać się z porady lekarskiej. W wielu przypadkach rozwiązaniem może być na przykład poradnia ginekologiczna Warszawa Karowa. Należy zgłosić się do niej niezwłocznie, gdy pojawia się podejrzenie chorób narządu rodnego. W poradni można zaczerpnąć cennych informacji dotyczących, zarówno profilaktyki, jak i wdrążenia leczenia. Warto wiedzieć o tym, jak najwięcej.

Poradnia ginekologiczno-położnicza

Każda kobieta powinna pamiętać o tym, aby przynajmniej raz do roku udać się na wizytę kontrolną do ginekologa, w celu wykonania wszystkich niezbędnych badań, takich jak, chociażby cytologia czy badanie USG. W tym przypadku nie ma miejsca na jakiekolwiek zaniedbania! Systematyczne wizyty kontrolne u lekarza, bardzo często pozwalają zapobiec rozwojowi poważnych chorób i schorzeń, a także sprawnie leczyć te, które zostaną wykryte na wczesnym etapie. Właśnie z tego powodu poradnia ginekologiczno-położnicza jest miejscem szczególnie polecanym dla każdej pani, która dba o swoje zdrowie.

Poradnia ginekologiczna – kiedy z niej skorzystać?

Poradnia ginekologiczna zajmuje się paniami z różnymi schorzeniami i chorobami dotyczącymi układu rozrodczego. Są to między innymi wady wrodzone, rozpoznane stany zapalne, guzy narządów rodnych, problemy z nietrzymaniem moczu i tak dalej. Dodatkowo podczas leczenia, pracujący na miejscu lekarze specjaliści mogą skierować pacjentkę na operację, której termin zostanie ustalony od razu, co pozwala na zwiększony komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie warto zwlekać. Należy zgłosić się do poradni z każdym niepokojącym problemem, który zostanie rozpoznany, a pacjentka poddana specjalnym badaniom i dobrane zostanie jej odpowiednie leczenie, które ma na celu poprawić komfort jej życia.

Poradnia ginekologiczna również dla pań w ciąży i po porodzie

Kolejną informacją, o której warto wiedzieć, jest to, że poradnia ginekologiczna to miejsce przyjazne także kobietom w ciąży i tym świeżo po porodzie. Prowadzone są także ciąże niepowikłane, czyli takie, które nie stanowią żadnego zagrożenia życia, zarówno dla matki, jak i dla jej dziecka. Na miejscu odbywa się jednak również rozpoznawanie ciąży powikłanej, podczas której pacjentka zostaje odpowiednio pokierowana dalej, aby zapewnić jej jak najlepszą opiekę medyczną.