Poród w Warszawie – zapraszamy do naszego Szpitala

Poród w Warszawie – w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej.

Kiedy oczekujecie przyjścia na świat dziecka i wracacie ze spaceru ( tak ważnego podczas ciąży) z Warszawskich Wiślanych Bulwarów zajrzyjcie do nas do szpitala – wejście od ul. Dobrej). Zobaczcie nasz przytulny hol, przemiłych Panów Portierów, piękne zdjęcia karmiących swoje dzieci Mam i kolorowy plakat Szpitala Przyjaznego Dziecku tytułu z którego szpital się szczyci. Prosimy wejdźcie dalej, lśniącym czystością korytarzem i odwiedźcie nasze Oddziały te gdzie leżą  ciężarne z niepokojącymi objawami w ciąży, Panie z problemami ginekologicznymi przebywające z jednoosobowych pokojach. Zobaczcie przyjazną kolorową Salę Porodową  której korytarz zaprowadzi Was do dużych oddzielnych doskonale wyposażonych Sal Porodowych. W nich możecie rodzić bezpiecznie pod opieka doświadczonych położnych i lekarzy. Zapraszamy.

Szpital Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie  przy Karowej z widokiem na Wisłę otoczony zabytkami: Zamkiem Królewskim, Starówką cieniem Kościóła Św. Anny zaprasza wszystkie ciężarne i przyszłe mamy aby urodziły swoje dzieci właśnie u nas w atmosferze przyjaznej, doskonale wyposażonej Sali Porodowej. Wystrój pokoi gdzie przychodzą na świat nasze dzieci w ciepłych, jasnych kolorach wyposażonych w  sprzęty uławiające poród i zmniejszające ból a także oferowane  znieczulenia stosowane w czasie porodu to nasz priorytet. 

Poród w Warszawie - Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
Zapraszamy do naszego Szpitala

Zapraszamy do odwiedzenia naszych wnętrz.

Blok porodowy 

Przygotowanie do porodu w naszym Szpitalu

Porody Rodzinne w naszym Szpitalu

Instagram naszego Bloku Porodowego

Wirtualny spacer po naszym bloku porodowym

A poniżej infografika z wyprawką dla Mamy:

Ciążą i Noworodek w Szpitalu Ks. Anny  Mazowieckiej  w Warszawie.  Opieka nad kobietą ciężarną  i jej nowo narodzonym  dzieckiem od lat 90 tych XX wieku  działa w system opieki trójstopniowej: I° zakłada opiekę nad fizjologicznie przebiegającą ciążą, porodem i połogiem oraz zdrowym noworodkiem, a także zapewnia krótkotrwałą opiekę w przypadkach niespodziewanie występującej patologii II° obejmuje opiekę nad patologią średniego stopnia, III° zajmuje się najcięższą patologią ciąży i noworodka. Taką kompleksową opiekę dla każdej Mamy w ciąży jak i jej dziecka oferujemy w  Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie a Klinika Neonatologii I Intensywnej Terapii Noworodka w  tym szpitalu  to  jedna z najnowocześniejszych placówek noworodkowych w Polsce. Swoją opieką obejmuje rocznie ponad 3000 noworodków w tym ponad 300 wcześniaków. To duża liczba pozwalająca zdobyć nam doświadczenie w leczeniu różnych schorzeń okresu noworodkowego.

Noworodek i nowoczesna diagnostyka w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej

Noworodek w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej – Tu Twoje nowo narodzone dziecko znajdzie profesjonalną, wysokospecjalistyczną opiekę. W jedno, dwu czy trzyosobowych salach każda z węzłem sanitarnym dzieckiem opiekuje się wykwalifikowany personel pielęgniarski i lekarski.

Noworodka w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie  a więc na Karowej przytula Tata po porodzie gdy mama urodziła swoje maleństwo  przez cięcie cesarskie.
 I Tata i  noworodek  wyczekują na mamę która po operacji znajdzie profesjonalną opiekę w doskonale wyposażonej Sali Pooperacyjnej w której przebywa wraz ze swoim dzieckiem pod opieką stale obecnej położnej. To ta położna opiekuję się i dzieckiem i matką, która po operacji musi nabierać sił w przyjaznej atmosferze jasnego z widokiem na Wisłę pokoju sprzyjającemu uśmierzeniu bólu i pobudzeniu laktacji.

Noworodek w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej – rodzi się w przestronnej, jasnej, jednoosobowej Sali. Po urodzeniu trafia zaraz w objęcia Mamy i po dwóch godzinach obserwacji wraz z nią trafia na Oddział Położniczy. „Kontakt skóra do skóry” często połączony z pierwszym ssanie piersi przez dziecko to inwestycja w przyszłe, wieloletnie  wspaniałe relacje  matka – dziecko i w  przyszły rozwój dziecka. Każda nasza Sala Porodowa wyposażona jest w sprzęt monitorujący czynność serca dziecka w łonie Mamy a po urodzeniu gdy zachodzi taka potrzeba istnieje możliwość oceny parametrów życiowych dziecka.

Wcześniak w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej wymagający leczenia w tym intensywnej terapii uzyskuje opiekę w  jednym z najlepszych ośrodków w Polsce. To doskonale wykwalifikowana z dużym doświadczeniem  kadra lekarzy specjalistów i wyszkolonych  we wszystkich procedurach neonatologicznych pielęgniarek i położnych, oferuje w dzień i w nocy  perfekcyjne leczenie, ratujące życie a swoim zaangażowaniem i poświeceniem zjednuje zaufanie Państwa. Prosimy odwiedźcie nas Oddział Intensywnej Terapii Noworodka jeżeli Wasza ciąża przebiega niestety nieprawidłowo. Zapytajcie jak to jest  tych Rodziców ,którzy spędzili z nami wiele tygodni.

Wcześniak . Światowa Organizacja Zdrowia WHO uznaje  rozwiązanie problemu wcześniactwa jako jeden z najważniejszych celów.  W Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie  opieka nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie to nasz PRIORYTET. Od co najmniej 20  lat mamy jedne z najlepszych w Polsce i na Mazowszu wyniki przeżywalności wcześniaków z masą ciała poniżej 1000g. Ratujemy nie tylko wcześniaki urodzone w Naszym Szpitalu ale w innych mazowieckich ośrodkach w których takie dzieci nie znajdują tak wysokospecjalistycznej opieki. Dwanaście w pełni wyposażonych stanowisk wyposażonych w wysokiej klasy inkubatory i sprzęt monitorujący gwarantuje wysoce profesjonalne, efektywne i bezpieczne czasem wielotygodniowe leczenie. Posiadamy dostateczną liczbę i każdy dostępny tak w Polsce w  Europie czy USA sprzęt umożlwiający ratowanie życia tak niedojrzałych dzieci.   Ale ten niezwykle skomplikowany sprzęt działa tylko sprawnie w rękach specjalistów, którzy przez wiele lat zdobywali doświadczenie w innych polskich ale i zagranicznych ośrodkach. Także żadne urządzenie nie jest w stanie  zastąpić wnikliwej obserwacji prowadzonej  przez doświadczoną pielęgniarkę. Taka jest nasza Kadra, zdolna, wyedukowana i niezwykle biegła w  we wszystkich intensywnych procedurach medycznych. Ta Kadra szkoli młodych lekarzy chcących poświęcić się tej wspaniałej specjalności jaką jest neonatologia ale też organizuje wiele kursów dla lekarzy z całej Polski.

Noworodek i diagnostyka neonatologiczna w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej .  W Naszym szpitalu oferujemy kompleksową  diagnostykę chorób okresu noworodkowego. Jesteśmy ekspertami w najczęstszych schorzeniach układu oddechowego, przewodu pokarmowego czy układu krążenia. To u nas największa liczba noworodków urodzonych na Mazowszu i z wadami serca oczekują w naszym ośrodku na przekazanie do specjalistycznych klinik kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Większość naszych neonatologów  wyszkolona jest   w badaniach echokardiograficznych  serca noworodka. To unikalne umiejętności u lekarzy na co dzień zajmujących się noworodkami .  Swoim doświadczeniem dzielimy się z innymi.  Jesteśmy ośrodkiem szkolącym neonatologów i pielęgniarki neonatologiczne z  z całej Polski  w zakresie procedur w intensywnej terapii  noworodków z masą ciała  mniejszą niż 1000g. Kierownik Kliniki Neonatologia i Intensywnej Terapii Noworodka dr hab. n.med. Renata Bokiniec jest uznanym w Polsce autorytetem w dziedzinie ultrasonografii okresu noworodkowego i  wraz ze swoim zespołem na licznych kursach szkoli polskich lekarzy. Ta wiedza i doświadczenie pozwala nam osiągać najlepsze rezultaty w ratowaniu ciężko chorych noworodków.

Wcześniak i jego Rodzice w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Kiedy Twoje dziecko urodziło się niestety zbyt wcześnie i wymaga leczenia na naszym Oddziale  Intensywnej Terapii  Noworodka pamiętajcie Państwo jak ważna jest dla Waszego maleństwa Wasza-Rodziców obecność. Mimo, że środowisko intensywnej terapii noworodka jest dla rodziców stresujące to my lekarze i pielęgniarki musimy im uświadomić jak ważna jest ich, zwłaszcza matki w leczeniu i opiece nad dzieckiem.  Rodzice na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka nie są osobami odwiedzającymi.  Wy Rodzice nie możecie być gośćmi na oddziale intensywnej terapii czy patologii noworodka. Rodzice  to niezbędni członkowie zespołu terapeutycznego Nie odwiedzacie swojego dziecka, bo odwiedziny to zwykle krótkie, sporadyczne spotkania znajomych, przyjaciół, czy członków rodziny. Wy jesteście na naszych oddziałach, zawsze otwartych dla WAS, po prostu Rodzicami. I w tym słowie mieści się wszystko: Wasze obserwacje zachowania dziecka, rozumienie jego potrzeb, które pewnie lepiej czasem odczytujecie z buzi i oczek, niż my tak zwanym „fachowym” wzrokiem lekarskim.. Prosimy więc bądźcie ze swoimi dziećmi i z nami jak najdłużej. To Wy siedząc przy inkubatorach jesteście najlepszymi , stałymi obserwatorami swojego dziecka, sercem czujecie niepokojące objawy, często wcześniej niż zasygnalizuje to monitor. Dotyk Waszych rąk, Wasz głos, kangurowanie ( kontakt skóra do skóry) to nieodzowne elementy terapii, którą tylko Wy Rodzice możecie dać  swoim dzieciom  i przekazać ciepło miłości najczulej. Prosimy  o to- Zespół Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Ks. Anny Mazowieckiej.

Szpital im. Ks. Anny Mazowieckiej  wprowadził na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka muzykę dla wcześniaków i ich Rodziców. Muzykoterapia, głos rodziców lub specjalistów i instrumentu towarzyszącego, często harfa lub inny instrument  strunowy, odtwarzana muzyka ─ głos matki lub kołysanki, muzyka Mozarta pozwalają uzyskać u wcześniaków: normalizację pracy serca i zwolnienie tętna, głębszy sen, zmniejszenie zużycia energii w spoczynku, zwiększenie wysycenia tlenem krwi tętniczej, szybszy przyrost masy ciała, większy przyrost masy ciała. Muzyka to terapia dla zaniepokojonych o los swoich dzieci rodziców i dla dziecka.

W Szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Szkoła Rodziców Wcześniaków ma już ponad  10 lat. W 2011 roku w Szpitalu Ks Anny Mazowieckiej w Warszawie powstała pierwsza w Polsce Szkoła Rodziców Wcześniaków, których zadaniem jest przygotowanie rodziców do opieki nad noworodkiem urodzonym przedwcześnie. Program edukacji dla rodziców  mający na celu podniesienie wiedzy, umiejętności i kompetencji  w  odniesieniu do specyficznych  problemów zdrowotnych wcześniaków jest niezwykle ważnym elementem komunikacji i współpracy personelu medycznego z rodzicami.  Kluczową rolę w tym procesie odgrywa aktywne angażowanie rodziców przez personel medyczny w opiekę nad ich urodzonym przedwcześnie dzieckiem. Zdobyte przez rodziców umiejętności zwiększają ich kompetencje i mają pozytywny wpływ na rozwój noworodka. Działania edukacyjne pomagają rodzicom wcześniaków w zdobyciu wiedzy na temat etapów rozwoju, prawidłowej pielęgnacji, metod fizykoterapii i stymulacji wcześniaków, wpływać na poprawę relacji rodzic-niemowlę, a także uwrażliwiać rodziców na potrzeby wcześniaków. Jeden kurs edukacyjny to cykl 7 spotkań. Zapraszamy Wszystkich Rodziców  nie tylko tych którzy  na oddziale czy w domu opiekują się swoim wcześniakiem. Chcesz wiedzieć więcej o swoim dziecku ,przyjdź do nas. Środa godz. 13.00 Szpital Kliniczny Ks. Anny Mazowieckiej ul Karowa 2.-wejście od ul Dobrej.

W Szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie pamiętamy zawsze, że noworodek ma prawo do :przyjścia na świat w przyjaznym otoczeniu/ porodu rodzinnego w wybranym przez mamę szpitala- respektowania wszelkich praw mamy wynikających z Karty Praw Pacjenta( a następnie mojego ustawowego przedstawiciela) – pierwszego kontaktu z mamą poprzez „skin to skin”i pozostania do zakończenia pierwszego karmienia– nie ingerencji bez potrzeby, ograniczenia do  wskazówek i obserwacji- natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia, porodu przedwczesnego czy komplikacji okołoporodowych traktowania podmiotowego/indywidualnego, jako osoby, z taktem, wyrozumiałością, empatią- przebywania bez ograniczeń z mamą na oddziale położniczo-noworodkowym (system rooming-in)i opieki wykwalifikowanego personelu – możliwie jak najczęstszych kontaktów z mamą na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka , a w razie choroby przebywania razem z nią na Patologii Noworodka – obecności mamy podczas obchodu lekarskiego  i bezpośredniego udzielenia jej przystępnej informacji o stanie zdrowia, ewentualnym rozpoznaniu nieprawidłowości, proponowanych metodach diagnostyczno-leczniczych- wyrażenia poprzez mamę zgody na badania/świadczenia zdrowotne- wspierania mojej mamy w karmieniu piersią, wskazówki do pielęgnacji oraz edukacji w zakresie obserwacji stanu ogólnego, rozpoznawania nieprawidłowości, zaspokajania potrzeb  fizycznych i  psychicznych

Noworodek donoszony  mimo, że po porodzie spędzi w Szpitalu Ks. Anny  Mazowieckiej  tylko 2-3 dni będzie miał wykonane wszystkie konieczne procedury w tym: Zabieg Credego – profilaktyka zakażenia przedniego odcinka oka zapobiega rzeżączkowemu zapaleniu spojówek (podanie 1 kropli 1% azotanu srebra do dolnego załamka worka spojówkowego); Podanie witaminy K (zdrowy noworodek urodzony o czasie powinien otrzymać po urodzeniu 1 mg witaminy K domięśniowo.); przesiewowego testu pulsoksymetrycznego (patrz rozdział: „Test pulsoksymetryczny − przesiewowe badanie w kierunku krytycznych wrodzonych wad serca”); Po 48. godz. życia obowiązkowe jest wykonanie badań przesiewowych w kierunku chorób metabolicznych nie dających objawów po urodzeniu dziecka ale w okresie późniejszym a możliwym do wykrycia z kropli krwi pobranej od noworodka; badanie przesiewowe słuchu  umożliwiające wczesne wykrycie wrodzonych wad , Już  7 milionów noworodków w Polsce miało wykonane takie badanie dzięki  unikalnemu w świecie projektowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Szczepienia: w ciągu 24 godz. po urodzeniu dziecko otrzymuje pierwszą dawkę szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby ( WZW typu B) i przeciwko gruźlicy  (BCG).   Nasz  personel gwarantuje bezpieczeństwo, fachowość i terminowość wykonania tych procedur. Jednak Kochani Rodzice sprawdźcie czy Wasze dziecko na pewno miało wykonane te konieczne badania i czy odnotowano je w  Książeczce Zdrowia Dziecka.

W Szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej leczymy ciężko chore noworodki wymagające hipotermii leczniczej która działając przez 72 godziny obniża aktywność chorego mózgu zmniejszając jego uszkodzenie. Ta bardzo kosztowna, wysokospecjalistyczna aparatura pozwalająca na tak zwane „ chłodzenie” całego ciała   w tym mózgu urodzonych o czasie ciężko niedotlenionych okołoporodowo noworodków działa w naszym szpitalu od wielu lat. Przyjmujemy dzieci, wymagające takiej terapii z całego Mazowsza i to tym dzieciom, urodzonym w  wielu położniczych placówkach mazowieckich, oferujemy nasze umiejętności w zakresie tej trudnej procedury. Oby takich dzieci było jak najmniej, ale gdy są  to w Szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej znajdą  ratunek, nowoczesne leczenie  i oby u nich ta terapia przyniosła dobre efekty. Jest jeden ważny warunek, u takich niedotlenionych dzieci musimy jak najszybciej
( najpóźniej w 6 godzinie życia)  rozpocząć terapię. Jesteśmy na nią przygotowani.

W Szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Rodzice kangurują swoje wcześniaczki, nawet te które ważą mniej niż 1000g.  Kangurowanie to ciepło i dotyk gołej klatki piersiowej mamy  czy Taty przekazywany delikatnemu ciałku dziecka. To metoda wspierająca także laktację i przyszłe karmienie piersią tak niedojrzałych dzieci. Nie wszyscy wiedzą zapewne ,że kangurowanie to sprawdzona i udowodniona naukowo, skuteczna  metoda lecznicza oferowana nie przez personel medyczny, ale  przez Rodziców- dlatego tak ważna i cenna. To metoda zmniejszająca liczbę zakażeń u wcześniaków, skracająca ich pobyt w szpitalu i redukująca nieprzyjemne odczucia związane z bólem czy dyskomfortem i stymulująca przyszły rozwój dziecka. Podczas kangurowania dzieci są   spokojne, lepiej oddychają, ich serca biją sprawniej a masa ciała szybko się zwiększ. Zapytajcie pielęgniarki, lekarzy i fizjoterapeutów pracujących na Oddziale Intensywnej Terapii i Noworodka Szpitala Ks. Anny Mazowieckiej, kiedy możecie rozpocząć kangurowanie bo stan dziecka musi być stabilny.

Wcześniaki wypisywane ze Szpitala Ks. Anny Mazowieckiej, gdy opuszczają nasz szpital zarejestrowane są w Specjalistycznej Poradni Neontologicznej, a te które wymagają stymulacji rozwoju czy rehabilitacji dodatkowo objęte są opieką Dziennego Oddziału Rehabilitacji.  To w tych oddziałach naszego szpitala monitorowane są na bieżąco postępy rozwojowe naszych byłych pacjentów. Drzwi tych oddziałów otwarte są jednak także dla wcześniaków i noworodków z grup tzw. ryzyka okołoporodowego urodzonych w innych placówkach medycznych Mazowsza.  Nasz, zdobywający doświadczenie w ośrodkach  polskich i zagranicznych, zespół fizjoterapeutów gwarantuje objęcie Państwa dziecka nowoczesnymi i bardzo skutecznymi metodami rehabilitacji, w tym wczesną diagnostykę uszkodzeń układu nerwowego prowadzoną metodą Prechtla czy Brazeltona.. Stymulacja rozwoju ruchowego dzieci metodą NDT Bobath  która  oferujemy naszym wcześniakom to najskuteczniejsza i bardzo przyjazna dla dzieci terapia.  W Dziennym Oddziale Rehabilitacji Niemowląt   Rodzice spotkają ten sam zespół specjalistów który pracował już z  dzieckiem na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka. Już się znacie dobrze a Państwa dzieci pamiętają znajomy dotyk rąk tych specjalistów. Możecie  Państwo także spotkać się też z psychologiem i umówić wizytę u neurologa.

Noworodki często wypisywane są do domu z zażółcona skórą. Stężenie bilirubiny i żółty kolor skóry u dzieci karmionych piersią może utrzymywać się nawet kilka tygodni. Specjalistyczna Poradnia Neonatologiczna Szpitala Ks. Anny Mazowieckiej oferuje „żółtaczkową „ opieką powypisową. Nieinwazyjny przezskórny aparat do pomiarów stężenia bilirubiny ( żółtego barwnika) pozwala ocenić ustępowanie, a czasem nasilanie żółtaczki a specjaliści określą konieczną częstość wizyt w poradni. Czasem musimy monitorować stan żółtaczki nawet co dwa dni ale to ważne dla opieki nad Państwa dzieckiem.

Karmienie piersią, porady laktacyjne i edukacja laktacyjna to priorytet Szpitala Ks. Anny Mazowieckiej.  Szpital posiada Tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku i realizuje 10 kroków udanego karmienia piersią.  Duży baner w holu Szpitala potwierdza uzyskanie pozytywnej opinii komisji certyfikującej naszą placówkę. Ten tytuł to nasza duma, bo niewiele wysokospecjalistycznych szpitali III stopnia referencji, w których leczone są ciężarne z najcięższą patologią ciąży i ich dzieci ma go w Polsce. My go mamy, a walka o niego nie była łatwa i wymagała wielu lat przygotowań i intensywnych szkoleń wszystkich pracowników.  

Informacje o laktacji znajdziecie Państwo na każdym kroku, ale już w holu szpitala pełnego kolorowych zdjęć mam karmiących. Instruktażowy film mogą nasze przyszłe Mamy obejrzeć w oczekiwaniu na badanie ultrasonograficzne czy wizytę u specjalisty położnika. Położna -certyfikowany konsultant laktacyjny przekazuje w nim Państwu to, co o pokarmie kobiecym każda kobieta oczekująca czy planująca dziecko powinna wiedzieć. Kolejne kadry filmu wskazują liczne zalety mleka kobiecego i przedstawiają techniki karmienia piersią. W Izbie Przyjęć Szpitala i na każdym z oddziałów czekają na Państwa broszurki i ulotki edukacyjne w przystępny sposób  przekazujące niezbędną wiedzę o laktacji. W każdej Sali duże tablice edukacyjne wiszące na każdej ścianie wyjaśniają wszystkie aspekty karmienia piersią i laktacji.  Codzienna pomoc w przystawieniu do piersi oferowana jest na Sali Porodowej, na każdym oddziale położniczym. Zapytajcie personel medyczny o sprzęt laktacyjny i jego obsługę. Informacji nigdy dosyć aby karmienie piersią stało się sukcesem naszych Mam.

Pokarm matki dla każdego wcześniaka w Szpitalu Ks. Anny Mazowieckiej. W naszym szpitalu liczy się każda kropla pokarmu Mamy, bo ta kropla to lek dla   wcześniaka. W pierwszych minutach życia Twój pierwszy pokarm -siara- trafia do malutkich usteczek dziecka bezpośrednio po urodzeniu.   To prawda, tak robimy zawsze. To oczywiste, bo to pierwszy zastrzyk odporności, bo to siara ma ogromny potencjach zwalczający infekcje. W kolejnych dniach, a czasem tygodniach wszyscy będziemy pomagać wspierając laktację naszych Mam.  Odciąganie pokarmu podczas patrzenia na swoje dziecko, a siedząc przy inkubatorze ma to ogromne znaczenie, bo stymuluje laktacje. To dzięki temu pokarmu Mamy będzie codziennie więcej i więcej a wcześniak będzie coraz silniejszy i zdrowszy. Kolejne etapy to nauka ssania pod okiem położnych, doradców laktacyjnych, konsultantów laktacyjnych, fizjoterapeutów i psychologów. Tak, wszyscy ci specjaliści są w Naszym Szpitalu. Możecie poznać ich jeszcze przed urodzeniem dziecka. Zapraszamy.