Anioły wcześniaków dla naszych pracowników

Lekarz dr n. med. Dariusz Madajczak; psycholog kliniczny Bożena Cieślak-Osik oraz położna, certyfikowany doradca laktacyjny Agnieszka Muszyńska związani ze Szpitalem Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej odebrali wyróżnienia „Anioł wcześniaków” w kategorii eksperci podczas Jubileuszowej Gali 10 – lecia Fundacji „Koalicja dla wcześniaka”, której inicjatorem powstania i prezesem jest wieloletnia kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii naszego szpitala prof. Katarzyna Maria Borszewska-Kornacka. 

Podczas swojego Jubileuszu – 23 marca 2023 roku – „Koalicja dla wcześniaka”  wyróżniła 70 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy opieki nad wcześniakami i szerzenia wiedzy na temat najmniejszych z najmłodszych. 

– Anioły są wśród nas. Anioły, które nas wspierają, które nam pomagają, anioły, które zrobiły wiele dobrego dla wcześniaków. Wszystkim im bardzo dziękujemy za obecność, wsparcie, dobre słowo. Dziękujemy, że jesteście z nami, bo dzięki Wam i dla Was działamy i będziemy działać – powiedziała podczas Gali prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka.

Jak czytamy na stronie www Fundacji: „10 lat temu grupa niezwykłych ludzi z ogromnym sercem dla dzieci urodzonych przedwcześnie postanowiła połączyć siły, aby wspólnie działać na rzecz najmniejszych z najmłodszych. Powstała Koalicja dla wcześniaka – inicjatywa społeczna stworzona przez prof. Marię Katarzynę Borszewską-Kornacką, ówczesną prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. – Powołując Koalicję dla wcześniaka nie myślałam, że stworzymy tak wspaniałą organizację, która będzie partnerem w dialogu z decydentami i środowiskiem medycznym. Udało nam się to. Oprócz tego stworzyliśmy społeczność z rodzicami wcześniaków i mamy z nimi kontakt każdego dnia poprzez media społecznościowe. Edukujemy rodziców wcześniaków w zakresie pielęgnacji i wspierania rozwoju ich dzieci, a także personel neonatologiczny w zakresie komunikacji z rodzicami wcześniaków. Poradniki, które przygotowujemy i wydajemy cieszą się ogromną popularnością. Wspieramy też neonatologów z Ukrainy prowadząc dla nich szkolenia i webinary. Ostatni rok pokazał, że możemy liczyć na wiele organizacji i ludzi dobrej woli, którzy zjednoczyli się, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy. Akcje, które prowadziliśmy przerosły nasze oczekiwania. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i dobre słowa. Dzięki Wam wiemy, że nasze działania mają sens – prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka.”

Gratulujemy wyróżnionym – „Aniołom wcześniaków”, a Fundacji „Koalicja dla wcześniaka” życzymy kolejnych, równie efektywnych działań na rzecz najmniejszych z najmłodszych naszych pacjentów.

Prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka wieloletnia kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii naszego szpitala, prezes Fundacji „Koalicja dla wcześniaka”
Prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka i dr n.med. Dariusz Madajczak
Psycholog kliniczny Bożena Cieślak-Osik
Prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka i położna, certyfikowany doradca laktacyjny Agnieszka Muszyńska
Anioły wcześniaków z prof. dr hab. n. med. Marią Katarzyną Borszewską-Kornacką