Nasz Szpital Liderem Pacjentocentryzmu

Z dumą informujemy, że Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie został uhonorowany przez Fundację MY PACJENCI tytułem Lidera Pacjentocentryzmu za uruchomienie w czasie pandemii akcji „#Oko na malucha”, która umożliwiała rodzicom utrzymania nieprzerwanego kontaktu z dziećmi – pacjentami oddziałów neonatologicznych. Wyróżnienie – Nagrodę im. Ewy Borek – odebrała w imieniu Zespołu szpitala w piątek 16 czerwca 2023 r. wicedyrektor mgr Anastazja Więckiewicz.

„Pacjentocentryzm jest mottem przewodnim naszej Fundacji, credo jej założycielki Ewy Borek. Ustanowiliśmy tę nagrodę zarówno po to, by uczcić pamięć Ewy, ale także promować działania wspierające pacjentów. Nagroda będzie przyznawana cyklicznie, co roku. Cieszy nas, że już jej pierwsza edycja cieszyła się dużą ilością zgłoszeń i udało się wyłonić aż tylu laureatów i wyróżnionych, którym serdecznie gratuluję. Projekty te to namacalne dowody, że pacjent jest już podmiotem wielu istotnych projektów, które wychodzą naprzeciw jego potrzebom i oczekiwaniom” – podsumowuje Magdalena Kołodziej, Prezes Fundacji MY PACJENCI.    

„#Oko na malucha” to inicjatywa mająca na celu wszechstronne wsparcie budowania więzi oraz umożliwienie utrzymania nieprzerwanego kontaktu rodziców z pacjentami oddziałów neonatologicznych. Przełom w realizacji projektu nastąpił podczas pandemii, w trakcie której rodzice nie mogli przebywać ze swoimi dziećmi w szpitalu.  Stała się ona motywacją do zrealizowania w ciągu 2 tygodni innowacyjnego na skalę kraju, a prawdopodobnie i Europy rozwiązania.

Dzisiaj „#Oko na malucha” to dostępny dla każdego rodzica, którego dziecko znajduje się w placówce objętej programem, nieodpłatny streaming podglądu noworodka. Obraz przesyłany jest w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w jakości Full HD, jednocześnie z 44 stanowisk.  Możliwość obserwacji dziecka daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizuje uczucia bezsilności związane z dystansem.

Noworodki pozostające w inkubatorze mogą słyszeć rodziców, a rodzice mogą widzieć swoje pociechy. W programie może wziąć udział każdy rodzic, którego maluch znajduje się w szpitalu i to zupełnie bezpłatnie. Obraz z kamer można oglądać w aplikacji dostępnej na wszystkie platformy, zarówno na smartfonie jak i komputerze: Android / iOS / Windows / MACOS.

Więcej: https://www.szpitalkarowa.pl/oko-na-malucha

Marta Ewa Wojtach

rzeczniczka prasowa

Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie