Warsztaty

WARSZTATY
RODZICÓW WCZEŚNIAKA

Rodziców noworodków urodzonych przedwcześnie zapraszamy na bezpłatne warsztaty. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i mają charakter grupy otwartej, rodzice mogą do niej dołączyć w odpowiednim dla siebie momencie. 

Spotkania prowadzone są przez psychologa i lekarza neonatologa, a dodatkowo na poszczególne zajęcia zapraszani są specjaliści, którzy na co dzień sprawują opiekę nad wcześniakami.

Cykl składa się z ośmiu spotkań, których program obejmuje tematy związane z opieką nad dzieckiem urodzonym przedwcześnie. Warsztaty trwają od 2 do 2,5 godziny, do dopasowane do pór karmienia noworodków, tak by rodzic nie musiał wybierać czy towarzyszyć malcowi w trakcie jedzenia, czy uczestniczyć w spotkaniu, zdobywać wiedzę, ale też czerpać wspracie ze spotkania z innymi rodzicami.

Celem tych spotkań jest przede wszystkim dawanie wsparcia emocjonalnego i informacyjnego. W przyjaznej atmosferze rodzice mogą opowiadać o swoim dziecku, o jego postępach, zadawać nurtujące ich pytaia. Odpowiedź przychodzi z grupy – innych rodziców lub obecnych na spotkaniu członków zespołu terapeutycznego.

Każde spotkanie zawiera również część edukacyjną – spotkanie ze specjalistą: fizjoterapeutą, neurologopedą, konsultantem laktacyjnym lub ratownikiem medycznym. To pozwala zdobyć konkretną wiedzę o potrzebach dziecka i sposobach ich zaspakajania. Dzięki temu rodzice coraz aktywniej włączają się w proces terapeutyczny. Poznają swoje prawa, odkrywają, w jaki sposób sami mogą opiekować się dzieckiem.

Informacje bieżące:

Spotykamy się o godz. 13 w sali konferencyjnej nr 27 na parterze. Warsztaty są bezpłatne. Tematy warsztatów:

  • Nareszcie w domu…Szczepienia- co wybrać?
  • Mleko mamy
  • Już w domu, kilka słów o chustowaniu
  • Rodzi się wcześniak
  • Każde dziecko lubi bliskość i ruch
  • Jak jesz tak mówisz
  • Kangurowanie, czyli wyjątkowe dotykania
  • Pierwsza pomoc, czy maluch może zaskoczyć rodziców

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie!

Warsztaty są dedykowane dla rodziców dzieci urodzonych lub przebywających w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej.

Wcześniak

Wcześniak