Preloader

Ładowanie...

SPECJALISTYCZNA POLIKLINIKA

Poradnie Specjalistycznej Polikliniki oferują kompleksowe usługi w zakresie ginekologii i położnictwa, zapewniają również pełną diagnostykę obrazową i laboratoryjną. Pracują tu doświadczeni specjaliści gwarantujący pacjentkom wysoki poziom opieki i bezpieczeństwa. Do poradni ginekologiczno-położniczej nie jest wymagane skierowanie.

recepcja 01

Skierowanie jest wymagane do:
- Poradni Endokrynologii Ginekologicznej,
- Poradni Neonatologicznej,
- Poradni Zdrowia Psychicznego,
- Dziennego Oddziału Rehabilitacji Noworodka. 

Jak zapisać się do lekarza?

Aby zapisać się na wizytę do lekarza w Specjalistycznej Poliklinice należy zadzwonić i umówić się na wizytę telefonicznie, przez Internet ( https://epacjent.szpitalkarowa.pl/) lub przyjść do Rejestracji Specjalistycznej Polikliniki osobiście. Rejestracja polikliniki przyjmuje zapisy na wizyty codziennie w godz. 8-18. Odbiór kserokopii wyników badań w dni robocze w godzinach 7.30-17.30

Przed wyznaczoną godziną wizyty należy przyjść 45-50 min. wcześniej i zarejestrować się w Rejestracji Polikliniki.

tel. do Specjalistycznej Polikliniki:

Do godziny 15.00 należy dzwonić pod nr tel.  22 59 66 175

W godzinach 15.00-18.00
22 59 66 301
22 59 66 302
22 59 66 303

Punkt Konsultacyjny - zapisy KTG
22 59 66 403

W Poliklinice: Biletomat

Wejście do Specjalistycznej Polikliniki znajduje się od strony ul. Dobrej. Przy schodach do Polikliniki stoi biletomat, w którym należy pobrać numerek do rejestracji Polikliniki.

biletomat

Jak korzystać z biletomatu?

Należy kliknąć w odpowiedni przycisk, po czym odebrać bilet z numerkiem. Numerek jest wyświetlany na ekranach w poczekalni holu oraz nad odpowiednim okienkiem rejestracji.


Który przycisk wybrać?


1. e-bilet – jeżeli korzystała Pani z usługi rezerwacji kolejki do rejestracji polikliniki na stronie: http://ebilet.szpitalkarowa.pl

Należy wprowadzić numer otrzymany przy rezerwacji, zostanie Pani przeniesiona na początek kolejki i nie trzeba będzie czekać. Jeżeli spóźniła się Pani 10 min., będzie Panią obowiązywała normalna kolejka.
2. Rejestracja niemowląt i osób uprzywilejowanych – jeżeli spełnia Pani/Pan następujące warunki:
a. Jest Pani/Pan osobą niepełnosprawną, inwalidą wojennym i wojskowym, kombatantem, honorowym dawcą krwi – należy mieć przy sobie dokument stwierdzający odpowiednie uprawnienia.
b. Jeżeli ma Pani/Pan wizytę w Poradni Neonatologicznej z dzieckiem.
c. Chce Pani zapisać się na badania USG i na kolejną wizytę bezpośrednio po wyjściu od lekarza.
d. Jest Pani/Pan pracownikiem Szpitala udającym się na okresowe badania pracownicze.
Jeżeli spełnia Pani/Pan powyższe warunki, należy kliknąć zielone pole z napisem TAK. Jeżeli nie, należy wrócić na stronę główną wybierając czerwone pole z napisem NIE.
3. Rejestracja na zdjęcie szwów – dla pacjentek po cięciu cesarskim i zabiegach.
4. Rejestracja wizyt zarezerwowanych – jeżeli chce Pani zapisać się na pierwszą wizytę lub kolejną, ale nie odbywa się to tuż po wizycie lekarskiej w tym samym dniu.
5. Rejestracja wizyt dodatkowych
6. Odbiór wyników badań i dokumentacji – jeżeli chce Pani zamówić kserokopię swojej dokumentacji medycznej. Prosimy o przygotowanie podania.
7. Kasa opłata badań i ksero. Cena jednostkowa za sporządzenie kserokopii znajduje się w dziale „Kopiowanie dokumentacji medycznej” lub na stronie BIP (Biuletynu Informacji Publicznej).

Przed każdą wizytą należy przyjść wcześniej aby założyć kartę, jeśli jest to pierwsza wizyta, oraz zarejestrować się. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.
Poliklinika cieszy się uznaniem pacjentek, dlatego zdarza się, że na wizytę trzeba dość długo czekać. Każda pacjentka jest informowana o możliwości uzyskania porady i wykonania badań w innej placówce opieki zdrowotnej.

Dostępne Poradnie i godziny przyjęć

Tygodniowy Plan Pracy Specjalistycznej Polikliniki od dn. 1.09.2019r.

PORADNIA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA

Poradnia świadczy usługi zarówno w zakresie profilaktyki jak i leczenia chorób narządu rodnego. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa, co najmniej raz do roku, aby wykonać niezbędne badania, takie jak: cytologia i badanie gruczołu piersiowego (zwłaszcza dotyczy to pań w wieku powyżej 45 roku życia). Systematyczne kontrole u lekarza pomagają zapobiegać groźnym chorobom i wykrywać je w najwcześniejszej fazie, kiedy są największe szanse na wyleczenie.

 W tej poradni są leczone pacjentki z rozpoznanymi stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi, problemami z nietrzymaniem moczu czy statyką narządu rodnego i in. Specjaliści kwalifikują w razie potrzeby pacjentki do zabiegów operacyjnych, których większość wykonuje się na miejscu w szpitalu.

 Z poradni mogą korzystać panie w ciąży i po porodzie. Prowadzone są tu również ciąże tzw. niepowikłane, czyli takie, podczas których nie występuje zagrożenie dla życia i zdrowia matki i dziecka. Jeżeli lekarz stwierdza nieprawidłowości, pacjentka jest kierowana do poradni patologii ciąży w tej samej poliklinice, w której pracują wybitni specjaliści opiekujący się kobietami z ciążą powikłaną.

PORADNIA PATOLOGII CIĄŻY

Należy pamiętać, że w większości przypadków ciąża przebiega prawidłowo. Zdarza się jednak, że zmiany fizjologiczne zachodzące podczas ciąży sprzyjają rozwojowi niektórych chorób, które mają istotny wpływ na jej przebieg, a także zdrowie matki i płodu. Zdarza się też, że ciąża powoduje nasilenie przebiegu wcześniej istniejących schorzeń. Im wcześniej wykryje się problem, im lepsza będzie opieka, tym większa będzie szansa na pomyślne zakończenie ciąży.

1. Cukrzyca w ciąży. Szpital nasz jest największym w regionie ośrodkiem, w którym prowadzone są ciężarne z cukrzycą. Kobiety przewlekle chore na cukrzycę powinny pamiętać o tym, że ciąża zmienia przebieg choroby, a cukrzyca pogarsza wyniki położnicze. Ważne jest aby panie, które mają zdiagnozowaną cukrzycę i planują zajść w ciążę, dbały o prawidłowy poziom cukru we krwi, wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań zarówno u niej jak i u płodu zmniejszy się.
U wszystkich zdrowych ciężarnych badania w kierunku wykrycia cukrzycy ciążowej przeprowadzane są rutynowo na początku ciąży oraz między 24 a 28 tygodniem ciąży (test obciążenia glukozą OGTT).

Jesteś w ciąży i masz cukrzycę? Pobierz zmodyfikowaną, optymalną dietę dla siebie.

2. Nadciśnienie tętnicze. Jest jednym z najczęstszych powikłań ciąży. Nasz ośrodek specjalizuje się w prowadzeniu pacjentek z nadciśnieniem przewlekłym, stwierdzonym przed ciążą jak również nadciśnieniem indukowanym ciążą. W przypadku nadciśnienia przewlekłego dobrze jest, jeżeli jeszcze przed ciążą są określone przyczyny i stopień nadciśnienia tętniczego oraz wdrożone skuteczne, bezpieczne dla ciężarnych leczenie hypotensyjne. W okresie ciąży pacjentki takie wymagają regularnej kontroli przebiegu ciąży wraz z oceną stanu płodu. Jednym z najpoważniejszych powikłań nadciśnienia jest zespół HELLP, które jest bezpośrednim zagrożeniem życia ciężarnej. Leczenie wtedy odbywa się w szpitalu.

 3. Choroby nerek. Nawet podczas niepowikłanej ciąży czynność nerek zmienia się. Nasz szpital specjalizuje się w prowadzeniu pacjentek z takimi chorobami nerek jak: przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, kamica, niewydolność nerek. Pod opieką naszych specjalistów są również pacjentki po przeszczepieniu nerki oraz wymagające stałej dializoterapii (wizyty w specjalistycznej poliklinice, a w razie potrzeby hospitalizacji w oddziale patologii ciąży).

 4. Choroby układu krzepnięcia. W naszej poradni od lat prowadzone są pacjentki z chorobami hematologicznymi wymagające porady specjalisty ginekologa, zarówno w ciąży jak i w innych sytuacjach. Przyjmujemy pacjentki z małopłytkowością, niedoborami czynników krzepnięcia, chorobą zakrzepowo-zatorową.

 5. Choroby wątroby. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w regionie który oznacza poziom kwasów żółciowych u pacjentek z cholestazą ciężarnych - nieprawidłową reakcją wątroby na wysoki poziom estrogenów i progesteronu wytwarzanych przez łożysko. Z tym schorzeniem wiąże się podwyższone ryzyko dla płodu.

 6.Choroby tkanki łącznej, krwi i autoimmunologiczne. Prowadzimy unikalną w skali kraju poradnię ginekologiczną i położniczą dla kobiet z zapaleniami naczyń średniego i dużego kalibru (np. Zespół Wegenera), zaburzeniami krzepliwości krwi.

 7. Inne problemy w czasie ciąży. Następną grupą pacjentek są te, które mają ciążę zagrożoną porodem przedwczesnym, czyli między 23 a 37 tygodniem ciąży. Pod opieką poradni patologii ciąży powinny znaleźć się również pacjentki z łożyskiem przodującym, a także z ciążą mnogą. Zapewniamy fachową opiekę także pacjentkom z chorobami zakaźnymi – toxoplazmozą.

8. Badania prenatalne. Poliklinika realizuje zakres porad i badań będący w kompetencji lekarza specjalisty ginekologa-położnika, bez porad genetycznych. Badania prenatalne wykonuje się u kobiet w ciąży, które spełniają jeden z następujących warunków:
- ukończyły 35 lat,
- w poprzedniej ciąży wystąpiła u nich aberracja chromosomowa  płodu lub dziecka,
- lekarz stwierdził strukturalne aberracje chromosomowe u ciężarnej lub u ojca dziecka,
- lekarz stwierdził znacznie większe ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenowo lub wieloczynnikowo,
- w czasie ciąży wynik badania USG lub badań biochemicznych jest nieprawidłowy – wskazuje na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

W ramach programu wykonujemy:
- poradnictwo i badania biochemiczne,
- poradnictwo i USG płodu w kierunku diagnostyki wad wrodzonych,
- pobranie materiału płodowego do badań genetycznych (amniopunkcja lub biopsja trofoblastu lub kordocenteza).

Tryb włączania do programu
Wymagane jest skierowanie zawierające informacje o wskazaniach do objęcia programem, wraz z opisem nieprawidłowości i dołączonymi wynikami badań potwierdzającymi zasadność skierowania do programu, wystawione przez lekarza prowadzącego ciążę.
Informacje i zapisy (dotyczy tylko badań prenatalnych!): tel.: 22 59 66 167, w godz. 8-14 w dni robocze.

PORADNIA CHORÓB PIERSI

Są w niej diagnozowane wszelkiego rodzaju zmiany gruczołu piersiowego, zarówno te łagodne, jak i złośliwe. Z uwagi na dostępną na terenie szpitala pełną diagnostykę obrazową i anatomopatologiczną możliwe jest wczesne rozpoznanie podejrzanych zmian. Leczenie odbywa się w innych, specjalistycznych ośrodkach.

 

PORADNIA ONKOLOGII GINEKOLOGICZNEJ

Poradnia zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem nowotworów narządu rodnego. Korzystać mogą z niej zarówno pacjentki kierowane tu przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i innych poradni, u których wykryto zmiany o charakterze nowotworowym, a także pacjentki z oddziału Onkologii Ginekologicznej wymagające dalszej kontroli. W przypadku konieczności, specjaliści kwalifikują swoje pacjentki do zabiegu operacyjnego i chemioterapii, które mogą się odbywać w tym samym szpitalu.

 

PORADNIA ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ

Poradnia obejmuje opieką kobiety po ukończeniu 16. roku życia, u których występują problemy hormonalne dotyczące układu rozrodczego. Lekarze pracujący w poradni prowadzą pacjentki, u których stwierdzono: zaburzenia miesiączkowania, zespoły androgenne (obejmujące zaburzenia miesiączkowania, łojotok, zmiany skórne, nadmierne owłosienie, nadwagę)niemożność zajścia w ciążę lub poronienia nawykowe, bądź trudności w donoszeniu ciąży - uwarunkowane zaburzeniami hormonalnymi, dolegliwości ze strony gruczołów piersiowych, dolegliwości okresu przekwitania u kobiet, osteoporozę pomenopauzalną, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, otyłość uwarunkowaną hormonalnie oraz zaburzenia sfery psychicznej uwarunkowane hormonalnie.

Stosujemy najnowocześniejsze metody diagnostyczne pozwalające na rozpoznanie przyczyny tych zaburzeń oraz wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia. W leczeniu wykorzystywane są najnowocześniejsze metody terapeutyczne z zastosowaniem leków hormonalnych i niehormonalnych. Podczas wizyt kontrolnych, w procesie leczenia, wykonywane są wszystkie nieodzowne badania hormonalne, biochemiczne i wizualizacyjne.
Wypracowane przez zespół lekarzy metody nadzoru pacjentek otrzymujących leczenie hormonalne są zgodne z najnowocześniejszymi zasadami terapii, stosowanymi w wiodących ośrodkach klinicznych na świecie.

ZAPISY DO PORADNI ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ

Aby zapisać się do Poradni Endokrynologii Ginekologicznej pacjent musi posiadać skierowanie. Jest ono wymagane w następujących przypadkach :

1. pierwsza wizyta w Poradni Endokrynologii Ginekologicznej

2. od ostatniej wizyty minęły co najmniej 2 lata

3. wizyta po leczeniu szpitalnym u pacjentek ,które wcześniej nie były w naszej Poradni.

Skierowanie musi być wystawione przez lekarza mającego umowę z NFZ.

Należy zwrócić uwagę aby pieczątka jednostki wystawiającej skierowanie posiadała kody resortowe VII i VIII – są one niezbędne do wpisania pacjenta na listę oczekujących na świadczenie medyczne. Na skierowaniu musi być obowiązkowo rozpoznanie w języku polskim i kod ICD 10.

Oryginał skierowania należy dostarczyć w ciągu 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę pacjentów oczekujących. Po tym terminie pacjent zostaje skreślony z listy pacjentów oczekujących na świadczenie medyczne w naszej Poradni.

Zapisy do poradni odbywają się w godzinach: 7.30 – 17.45.

Można zapisać się :

- osobiście

- telefonicznie

- przez inną osobę.

 

PORADNIA NEONATOLOGICZNA

Naszym noworodkom z problemami okresu okołoporodowego pragniemy zapewnić stałą, fachową opiekę lekarzy specjalistów po wypisaniu ze szpitala. W trakcie wizyty w tej poradni mali pacjenci są badani przez neonatologa i psychologa. Podczas wizyty określane jest tempo rozwoju, a w przypadku stwierdzenia zaburzeń - stosuje się wczesną stymulację. W razie potrzeby dzieci są kierowane do innych specjalistycznych poradni konsultacyjnych. Z opieki poradni korzystają dzieci do drugiego roku życia. 

Uwaga, wyniki badań wydawane są podczas umówionej wizyty lekarskiej.

PONIEDZIAŁEK, godz. 9-13
WTOREK, godz. 9-12.
CZWARTEK, godz. 9-18

 

poradnia neonatologiczna

PORADNIA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI

Specjaliści tej poradni zajmują się kompleksowa diagnostyką przyczyn niepłodności oraz, w przypadkach niewymagających zapłodnienia pozaustrojowego, również jej leczeniem.

PUNKT KONSULTACYJNY

Na terenie polikliniki działa punkt konsultacyjny dla pacjentek z ciążą o podwyższonym ryzyku powikłań oraz w okolicy terminu porodu. W trakcie wizyty w punkcie konsultacyjnym wykonywany jest zapis tętna płodu, tzw. KTG, który ocenia lekarz. Jeżeli jest to niezbędne, lekarz bada pacjentkę i zleca jej badania. Dokładna kontrola stanu pacjentki i jej nienarodzonego dziecka pozwala na zminimalizowanie powikłań okołoporodowych oraz problemów ze zdrowiem noworodka.

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
godz. 7.30-14.30, gab. 8
Tel. zapisy: 22 59 66 403

PORADNIA GINEKOLOGICZNA DLA DZIEWCZĄT

Zdarza się, że porady ginekologicznej wymagają bardzo młode dziewczęta. Powodem mogą być takie problemy jak np. krwawienia z dróg rodnych z nieznanych przyczyn, bóle w podbrzuszu, nieregularne miesiączki lub ich brak. Podjęte wcześnie leczenie zaburzeń pozwala na uniknięcie dalszych powikłań w czasie dojrzewania płciowego, co odgrywa bardzo ważną rolę w procesie rozwoju młodego organizmu. Podczas wizyty w poradni ginekologii dla dziewcząt młode pacjentki mogą również dowiedzieć się o metodach antykoncepcji. W poradni przyjmuje specjalistka przeszkolona w zakresie opieki ginekologicznej nad bardzo młodymi pacjentkami.

PORADNIA PERINATOLOGII I KARDIOLOGII PRENATALNEJ

W poradni prowadzone są prenatalne konsultacje kardiologiczne wraz z pełnym badaniem echokardiograficznym i ultrasonograficznym płodu. Zadaniem poradni jest wykrywanie wad serca i układu krążenia oraz określanie ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowej u płodu. Pacjentkami poradni są kobiety u których podczas badań ultrasonograficznych lekarz stwierdził nieprawidłowości rozwoju płodu. W przypadku rozpoznania wady płodu rodzice są informowani o możliwościach i wynikach leczenia dzieci z podobnymi problemami. Wspólnie z lekarzami położnikami planowana jest dalsza opieka nad kobietą ciężarną i jej dzieckiem, dodatkowe badania, które mogą być pomocne w ustaleniu pełnego rozpoznania, miejsce i rodzaj porodu. Rodzice mogą również skonsultować się z ośrodkiem, który będzie zajmować się leczeniem ich dziecka po porodzie.

PORADNIA SEKSUOLOGICZNA I PATOLOGII WSPÓŁŻYCIA

Poradnia zajmuje się: poradnictwem partnerskim i małżeńskim; zaburzeniami nawyków, popędów, preferencji seksualnych; problemami z inicjacją seksualną; dysfunkcją emocjonalną i fizyczną w kontaktach intymnych, min. zaburzeniami erekcji, ejakulacji, orgazmu; problemami identyfikacji płciowej.

Zgodnie z art. 17 Ustawy o Świadczeniach Opieki Zdrowotnej Finansowanych Ze Środków Publicznych usługa ta nie jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
W związku z powyższym porada w Poradni Seksuologicznej jest odpłatna. Cena porady wynosi 85 zł, dla pary 150 zł. Każde badanie diagnostyczne zlecone przez lekarza udzielającego porady jest płatne osobno według obowiązującego w szpitalu cennika badań diagnostycznych.

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Znajdą tu pomoc kobiety w trudnych sytuacjach życiowych. Poradnia zatrudnia dwóch psychologów kształcących się w zakresie psychoterapii. Psycholodzy spotykają się z kobietami, dla których ciąża oraz pierwsze tygodnie i miesiące macierzyństwa wydają się szczególnie trudne. Opieką poradni objęci są rodzice wcześniaków oraz dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. W czasie spotkań możliwa jest ocena rozwoju, wskazanie mocnych stron dziecka oraz praca terapeutyczna. Niemowlęta w wieku do 2 miesiąca życia badane są również Skalą Oceny Zachowania Noworodka - metodą Brazelton'a. Rodzice mogą również uzyskać poradę w zakresie problemów wychowawczych małych dzieci.
Niezbędne skierowanie od lekarza, np. pierwszego kontaktu.

 

PORADNIA LAKTACYJNA

Do Poradni Laktacyjnej zapraszamy wszystkie kobiety planujące potomstwo, kobiety w ciąży, które chcą wiedzieć wszystko o karmieniu piersią, a także młode mamy, które już zaczęły karmić piersią, ale mają problemy z karmieniem dziecka własnym pokarmem.
Skorzystaj z naszej Poradni Laktacyjnej, jeżeli:
- jesteś młodą kobietą, planujesz ciążę, chcesz karmić swoje dzieci piersią i chcesz wiedzieć o tym zagadnieniu jak najwięcej;
- jesteś w ciąży i chcesz wiedzieć, jak rozpocząć karmienie tuż po urodzeniu dziecka;
- urodziłaś wcześniaka i potrzebujesz pomocy w jak najszybszym rozpoczęciu laktacji;
- słyszałaś wiele o tzw. diecie matki karmiącej, ale do końca nie jesteś pewna, co możesz, a czego nie możesz jeść, aby Twoje dziecko nie miało problemów z brzuszkiem;
- rozpoczęłaś karmienie piersią, ale czujesz się niekomfortowo, bo:
1. Właśnie masz nawał mleczny – zastój pokarmu i nie wiesz co robić.
2. Nie wiesz jak poradzić sobie z bolesnymi brodawkami.
3. Masz wklęsłe lub płaskie brodawki.
4. Obawiasz się, że masz za mało pokarmu a dziecko się nie najada, nie wiesz, jak długo trzeba trzymać dziecko przy piersi.
5. Potrzebujesz pomocy w utrzymaniu laktacji również po powrocie do pracy.
6. Chciałabyś nauczyć się różnych pozycji przystawiania dziecka do piersi.
Przyjdź do nas i zapytaj również o zasady przechowywania, mrożenia i transportu mleka, jeżeli twoje dziecko jest w szpitalu.
Porada laktacyjna zawiera elementy edukacji, porady medycznej i wsparcia. Podczas porady zapewniamy:
Obserwację matki – ocenę stanu ogólnego i psychicznego.
Badanie piersi.
Obserwację i badanie dziecka - jego stanu ogólnego, aktywność, napięcie, ocenę cech odwodnienia i przyrostu masy ciała.
Obserwację aktu karmienia z oceną funkcji ssania.


Porady udziela Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna poł. Agnieszka Muszyńska.
Usługa Poradni Laktacyjnej nie jest zakontraktowana z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z czym porada jest odpłatna.
Cena:
pierwsza wizyta – 75 zł, kolejna – 50 zł.

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
godz. 7-14.
Zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 59 66 279: pon.-pt., w godz. 7-14.

PORADNIA NIETRZYMANIA MOCZU

Znajdą tu pomoc kobiety z nietrzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu to wypływ małych ilości moczu np. podczas kaszlu, śmiechu lub innych sytuacji zwiększających ciśnienie w jamie brzusznej. Poradnia dysponuje pracownią urodynamiczne pomagającą zdiagnozować problem. Pacjentki mogą korzystać z Poradni Rehabilitacji Uroginekologicznej.

 

poradnia nietrzym ins

Fot. Fotolia

Cierpisz na nietrzymanie moczu? Masz nadreaktywny pęcherz? Serdecznie zapraszamy do Poradni Rehabilitacji Uroginekologicznej działającej na terenie naszego szpitala.

Oferujemy rehabilitację w przypadku nietrzymania moczu, pęcherza nadreaktywnego, obniżenia narządu rodnego, okołoporodowych uszkodzeń krocza, zespołów bólowych w obrębie miednicy, a także zaburzeń seksualnych (zaburzenia czucia: ból, brak czucia, osłabione czucie).

W poradni prowadzone są również:
- rehabilitacja przed i pooperacyjna - wzmocnienie mięśni dna miednicy przed zabiegiem, utrwalenie efektów operacji, nauka odpowiednich zachowań chroniących dno miednicy przed przeciążeniem;
- wczesna rehabilitacja poporodowa - nauka odpowiednich zachowań, nauka prawidłowej aktywacji mięśni dna miednicy i mięśni brzucha oraz likwidacja występujących powikłań (zaburzenia funkcji seksualnych i czucia w pochwie, ból blizny, ból okolicy krocza).  Badania pokazują, że brak umiejętności prawidłowej aktywizacji mięśni dna miednicy dotyczy 36% kobiet po porodzie.

Prowadzimy również terapię w przypadku rozstępu mięśni prostych brzucha, rozejścia spojenia łonowego i niestabilności obręczy miednicznej.

Do poradni zapraszamy również wszystkie Panie, które chcą nauczyć się prawidłowo aktywizować mięśnie dna miednicy, które biorą udział w stabilizacji kręgosłupa i wpływają na jakość życia intymnego.

Postępowanie rehabilitacyjne jest wielokierunkowe i determinowane przez rodzaj dysfunkcji, dominujące dolegliwości oraz oczekiwania pacjentki.

Podczas pierwszej wizyty diagnostycznej przeprowadzany jest dokładny wywiad i analizowane są kwestionariusze, które pozwolą ocenić rodzaj i stopień dysfunkcji.

Przeprowadzone zostaje badanie fizjoterapeutyczne, na które składa się :
- ocena postawy ciała;
- ocena ustawienia miednicy;
- badanie sEMG - badanie przy użyciu sondy dopochwowej, pozwalające ocenić wydolność mięśni dna miednicy, umiejętność i poprawność ich napinania i rozluźniania.

Dodatkowo, za zgodą pacjentki, może zostać przeprowadzona palpacyjna ocena dna miednicy przez pochwę, pozwalająca ocenić wydolność poszczególnych mięśni oraz przeprowadzić terapię (relaksowanie napiętych tkanek, mobilizacje uciskowe punktów bolesnych).

Dostępne techniki terapeutyczne:
- emg biofeedback- ćwiczenia pod kontrolą EMG pozwalają na wizualizację skurczu i rozluźnienia mięśni oraz uzyskanie świadomej kontroli nad ich pracą;
- elektrostymulacja- zabieg mający na celu wzmocnienie osłabionych i wiotkich mięśni oraz stymulację uszkodzonego unerwienia;
- techniki manualne zewnętrzne i przezpochwowe- wykorzystywane do diagnozowania i leczenia struktur dna miednicy celem regulacji nadmiernego napięcia mięśniowego, poprawy kurczliwości i rozciągliwości tkanek, zmniejszenia bólu oraz poprawy funkcji;
- trening mięśni dna miednicy- pacjentka otrzymuje odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu;
- terapia behawioralna - trening pęcherza, trening jelita, korekcja zachowań toaletowych, odciążenie dna miednicy, redukcja czynników ryzyka.

Długość trwania terapii zależy od stopnia uszkodzenia.

Dostępne usługi:
1. Wizyta diagnostyczna - I wizyta (60minut) – wywiad, badanie fizjoterapeutyczne, badanie SEMG, ustalenie planu terapii.
2. Wizyta terapeutyczna (kolejne wizyty):
a) trening mięśni dna miednicy – EMG-biofeedback;
b) terapia mięśni dna miednicy - zabiegi manualne zewnętrzne i dopochwowe;
c) elektrostymulacja;
d) badanie SEMG (kolejne).
Usługa Poradni Rehabilitacji Uroginekologicznej nie jest zakontraktowana z Narodowym Funduszem Zdrowia, w związku z czym porada jest odpłatna.
Cennik:
I wizyta diagnostyczna 60 min. – 120 zł.
Wizyta terapeutyczna kolejna 60 min. – 100 zł.

WTOREK-CZWARTEK - godz. 15.30-18.00

Zapisy: tel. 22 59 66 216    

Uwaga, do Poradni Nietrzymania Moczu zapisy prowadzi Rejestracja Specjalistycznej Polikliniki
Do godziny 15.00 tel. 22 59 66 175 lub po godz. 15.00  22 59 66 301

 

BADANIA USG GINEKOLOGICZNE I POŁOŻNICZE

PONIEDZIAŁEK
Lek. Ewelina Orzeł, godz. 9-14

WTOREK
Lek. Grzegorz Wocial, godz. 9.30-14.30

ŚRODA
Lek. Grzegorz Napiórkowski, tylko amniopunkcje genetyczne, godz. 9-11
Lek. Grzegorz Napiórkowski, położnictwo, godz. 11-13
Dr Paweł Milewczyk, godz. 13-15

CZWARTEK
Dr Tomasz Zając, godz. 10-12
Lek. Jarosław Mrozek, godz. 12-15

PIĄTEK
Dr Agnieszka Gardyszewska, godz. 10-12
Lek. Jarosław Mrozek, godz. 12-14

BADANIE USG NEONATOLOGICZNE

PONIEDZIAŁEK-ŚRODA, PIĄTEK
Lek. Robert Pawluch, godz. 8-9

Jak przygotować się do badania

Jak przygotować się do badania krwi

Jak przygotować się do badania moczu

 

GABINET ZABIEGOWY

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
Pobranie krwi, badanie moczu, testy - godz. 7.30-10.30, gab. 10
Zdjęcie szwów i opatrunki - godz. 11-13.30, gab. 10

Informujemy, że istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych odpłatnie.

Informacje i cennik tutaj.

Zasady kopiowania dokumentów medycznych

1. Pacjentka lub osoba upoważniona składa na piśmie podanie do Samodzielnej Sekcji Statystyki Medycznej o wydanie kserokopii dokumentacji medycznej z pobytu w Szpitalu lub leczenia w Specjalistycznej Poliklinice. Kopia dokumentacji medycznej jest wykonywana również na prośbę przesłaną pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - odbiór wykonanej kopii dokumentacji jest osobisty lub przez osobę upoważnioną przez pacjentkę. Pobierz Formularz.

2. Podanie odbierane jest przez rejestratorkę Specjalistycznej Polikliniki, w celu skopiowania dokumentacji medycznej pacjentki.

3. Każda odbitka musi być ostemplowana pieczątką o treści "Za zgodność z oryginałem".

4. Przed przekazaniem kopii dokumentacji medycznej do zatwierdzenia do wydania, Kierownik Kliniki lub Kierownik Specjalistycznej Polikliniki na podaniu pacjentki potwierdza wiarygodność kopii z oryginałem.

5. Kopia dokumentacji medycznej przed wydaniem pacjentce lub osobie upoważnionej musi być zatwierdzona przez z-cę Dyrektora ds. Lecznictwa.

6. Kalkulację kosztu kopiowania dokumentacji ustala się na podstawie przeliczenia ilości kopii x koszt odbitki.

7. Pacjentka lub upoważniona przez nią osoba uiszcza wyliczoną kwotę w Rejestracji Specjalistycznej Polikliniki i kwituje odbiór kserokopii dokumentacji medycznej (szpitalnej), dokumentacji z leczenia w Specjalistycznej Poliklinice - w rejestracji polikliniki. Odbiór kserokopii wyników badań w dni robocze w godzinach 7.30 - 17.30.

8. Samodzielna Sekcja Statystyki Medycznej i Dokumentacji Chorych oraz rejestracja Specjalistycznej Polikliniki prowadzą książkę "Ewidencja wydawanych kopii dokumentów medycznych" wg wzoru.

9. Opłat nie pobiera się w przypadku udostępnienia dokumentacji medycznej pacjentowi albo jego przedstawicielowi ustawowemu wydając dokumentację po raz pierwszy, każda następna kopia jest płatna.

Zmiany dla pacjentów wprowadza tzw. ustawa sektorowa wdrażająca RODO. Ustawa porządkuje przepisy, ostatecznie rozstrzygając, że pierwsza kopia dokumentacji medycznej powinna być wydana pacjentowi za darmo. Ustawę wprowadzono, zr względu na to, że od 25 maja 2018 r. obowiązują przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego RODO.

Na podstawie art. 28 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 23 marca 2017 roku o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r poz 836), w związku z komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 13 maja 2019 r. w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2019 r., począwszy od 1 czerwca 2019 r.  ustala się następujące opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej:

1. Za jedna stronę wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej - 8,95 zł netto +2,05 VAT= 11,00 zł brutto
2. Za jedną stronę kopii lub wydruku dokumentacji medycznej - 0,31 zł netto + 0,07 VAT= 0,38 zł brutto
3. Opłata za przesłanie kserokopii, odpisu lub wyciągu dokumentacji przesyłką pocztową - według stawek Poczty Polskiej.

UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ ( WYNIKI BADAŃ) W SPECJALISTYCZNEJ POLIKLINICE

Zgodnie z Ustawą o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku pacjent ma prawo do uzyskania kserokopii wyników badań.

Pacjent , jego przedstawiciel ustawowy lub osoba upoważniona przez pacjenta mogą złożyć wniosek o udostępnienie wyników badań w następujący sposób:

- pisemnie

- ustnie

- drogą komunikacji elektronicznej na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kserokopie wyników badań zostaną wykonane bez zbędnej zwłoki , w najszybszym możliwym terminie. Za wykonanie kserokopii badań pacjent wnosi odpowiednią opłatę zgodnie z art.28 ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta .Płatność przyjmowana jest gotówką lub kartą płatniczą.

Możliwość odebrania kserokopii pacjent może potwierdzić pod numerem telefonu

22 59 66 175 w godzinach 7.30 – 14.30

22 59 66 301 w godzinach 14.30 – 17.45

Odbiór wykonanych kserokopii możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 17.45

Kserokopie wyników badań wydawane są pacjentowi, przedstawicielowi ustawowemu lub osobie upoważnionej na podstawie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Pierwsza kserokopia badań wykonywana jest bezpłatnie.

 

 

 

infokiosk2

Infokiosk znajduje się obok windy na parterze szpitala. Dowiedzą się z niego państwo podstawowych informacji o szpitalu.

 

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.