Dr n. med. Anna Dańska-Bidzińska o skuteczności immunoterapii raka endometrium

W Polsce leczenie immunoterapią pacjentek z zaawansowanym czy też nawrotowym rakiem endometrium jest obecnie realizowane w ramach RDTL (ratunkowego dostępu do technologii lekowych). Jakie wyniki terapii udaje się osiągnąć u chorych dzięki nowoczesnym lekom – wyjaśnia dr n. med. Anna Dańska-Bidzińska specjalista położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej ze Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i materiałem wideo, w którym ekspert z naszego szpitala wyjaśnia m.in. że:
– W trakcie badań, które doprowadziły do rejestracji np. jednego z leków z grupy immunoterapeutyków – dostarlimabu – stwierdzono 52- proc. odsetki odpowiedzi u leczonych pacjentek. (…) Ocenia się, że u 84 proc. leczonych pacjentek ta odpowiedź będzie się utrzymywała przez dwa lata.

W ostatnim czasie pojawiła się pozytywna opinia AOTMiT dla immunoterapii zarejestrowanej w leczeniu zaawansowanego i nawrotowego raka endometrium.
Jak dr n. med. Anna Dańska – Bidzińska komentuje opinię AOTMiT? Które chore z zaawansowanym czy też nawrotowym rakiem endometrium mogą zostać kandydatkami do immunoterapii? Odpowiedź w materiale.

https://pulsmedycyny.pl/prof-danska-bidzinska-o-skutecznosci-immunoterapii-raka-endometrium-1185980

Źródło: Puls Medycyny