Oddział Ginekologii

Oddział Ginekologii zajmuje się leczeniem operacyjnym pacjentek z chorobami narządu rodnego. Są tu wykonywane drobne zabiegi diagnostyczne, różnego rodzaju operacje ginekologiczne, w tym operacje uroginekologiczne. Wykonujemy m.in.:
– wycięcie zmiany chorobowej jajnika wraz z jajnikiem lub bez jajnika, zawsze z badaniem śródoperacyjnym;
– wyłuszczenie mięśniaków z pozostawieniem macicy;
– całkowite wycięcie macicy bez lub z przydatkami (tj. jajowodami i jajnikami);
– operacje pochwowe wykonywane z powodu zaburzeń statyki narządu rodnego, i/lub nietrzymania moczu, również z użyciem taśm;
– operacje plastyczne pochwy i krocza;
– operacje sromu – wycięcie zmiany chorobowej na sromie lub całkowite usunięcie sromu;
– operacje laparoskopowe;
– operacje histeroskopowe;

– operacje odtwórcze u kobiet z wadami;
– leczenie operacyjne schorzeń ginekologicznych u pacjentek ciężarnych.

Oddział Ginekologii
Oddział Ginekologii

Każdy wycinek jest badany histopatologicznie w szpitalnej Pracowni Patomorfologii. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, badanie wstępne jest wykonywane podczas zabiegu w trybie śródoperacyjnym. Dzięki własnej Pracowni Patomorfologii mamy krótki czas oczekiwania na wyniki badań.

Korytarz
Korytarz

Oddział Ginekologii dysponuje 23 miejscami w jedno-, dwu- i czteroosobowych salach z dostępem do łazienek oraz pięcioma miejscami w klimatyzowanych salach pooperacyjnych. Jednoosobowe sale dla pacjentek mają własną łazienkę.
Każde łóżko jest sterowane automatycznie za pomocą pilota, dzięki czemu materac można ustawiać w wygodnej pozycji. Łóżka są wyposażone w system przywoławczy i lampkę nocną. Pokoje od strony ogrodu mają loggie.

Łóżko szpitalne
Łóżko szpitale

Do szpitala na jeden dzień

Do Oddziału Ginekologii przyjmowane są również pacjentki wymagające szybkiej diagnostyki, co zazwyczaj łączy się z wykonaniem krótkiego zabiegu. Dotyczy to pacjentek z problemami okresu okołomenopauzalnego, nieprawidłowymi wynikami cytologicznymi. Po wykonaniu zabiegu pacjentki wychodzą tego samego dnia do domu, a wyniki badań histopatologicznych odbierane są podczas wizyty kontrolnej w ambulatorium. Gdy wynik badania wymaga podjęcia dalszego leczenia, pacjentki są wzywane do szpitala telefonicznie.

Ważne numery telefonów:
Sekretariat Oddziału Ginekologii: 22 59 66 263
Położne konsola: 22 59 66 178
Zapisy do operacji i zabiegów jednodniowych: 22 59 66 131